2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

05/23/2012 21:16:00

slm. benmde 23 eylül dogmlu kızm var, kendi kendine  oyalanyo  ama genelde mutfak malzemelerinn içine  sogan patates  koymakdan zevk alıyo,artık hergün parka gidyo kumlarla oynamaya bayılıyo ,arada çubuk kraker veriyorm çok nadrde olsa çoçuklur içn olan çikolatalrdn veryorm.dişlernde lekenme yok ama bu aralar eli devamlı agznda  en son köpek dişlrini çıkardı. 

05/25/2012 07:59:00

çocuklarınızın konuşması nasıl ve geliştirmek için neler yapıyorsunuz..ben kitap okuyorum ama çabuk sıkılıyor

05/25/2012 11:24:00

Sera emziği bıraktıktan sonra bir anda kelime hazinesi arttı.
Kalabalıkta yaşıyo onun da etkisi vardır tabi.
Kitap okurken sera da çabuk sıkılır. Bikaç dakika dinler o kadar.

05/25/2012 11:33:00

merhabalar cok sık girmediğim için grubu görmemişim. bizde 06.09.2010 doğumluyuz. bizde genelde park bahçede oynmay seviyoruz. sürekli dışarıda olsak hiç sıkılmayacak :)

05/25/2012 12:22:00

Konuşma ve kelime sayısını bende soracaktım. Biz çok fazla kelime kullanmıyoruz henüz ama kendi kendine anlaşılmaz kelimelerle çok şey konuşuyor. Birkaç defa anne dedi baba diyor biraz heceleyerek de olsa mama, atta gibi basit sözcükler. Korktum kelimesini kısa da olsa çok bilinçli söylüyor buna benzer şeyler bana az gibi geliyor ama bazı çocuklar özellikle erkek çocuklar geç konuşur diyorlar. Benim söylediğim çok şeyi anlıyor özellikle herhangi bir oyuncağın çıkardığı sesi taklit edince ona yöneliyor veya benim yaptığım bazı sesleri çok güzel taklit ediyor. Sizde nasıl?

05/25/2012 12:47:00

aslında bizimki baya bi konuşuyor. Ama çoğunlukla ancak ben anlıyorum..tercüme ediyorum. kelimeleri düzgün söylemesi için kitap okuyorum...ama iki kuzenim ikisinin de oğulları var bitanesiyle 40 gün diğeriyle bir ay var aramızda onlar konuşmuyor hiç. sanırım erkeklerin geç konuştukları doğru..

05/25/2012 12:48:00

burcu_temucin seninle aynı gün doğum yapmışız:)

05/25/2012 13:29:00

Kitap okumayı bende deniyorum ama hiç sevmiyor hemen sıkılıyor daha çok resimlere bakıyor sözlü olarak dinlemek istemiyor bende kendim bazı basit kelimeleri tekrarlıyorum çok konuşuyorum kendisiyle ama yeni başlıyor kelimeleri çıkarmaya artık fazla endişe etmiyorum benim yeğenimde çok geç konuştu erkek çocuğu şimdi de susturamıyorlar:)

05/25/2012 14:20:00

BENM KIZIMDA EPEY KONUŞUYO AMA FAZLA CÜMLE KURMYO ŞİMDLK.GEÇENLERDE ALLIGIMN İÇNDEKİ FIRÇAYI GÖRMŞ AA ÇÜBÜRGE DYO:) EMMEYİ BIRAKDK  BİZDE,

05/27/2012 19:44:00

bizde tek tek bi sürü kelime sölüyoruz ama coğunu değiştiriyor yada kısaltıyor. örneğin dondurmaya nene, cilek erik kaşık bunların hepsine kıh yada kk gibi şeyler söylüyor. coğu erkek bebek gibi temuçinde kitap falan ilgisini hiç çekmiyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...