2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

05/27/2012 21:46:00

çoçugunuzla evde ne gbi aktiviteler yapıyosunuz,

05/28/2012 07:24:00

çoğu zaman aktivite konusunda sıkıntı çekiyoruz..bişeyler yapmak için çabalıyorum..boya kalemlerini veriyorum eline resim yapıyoruz biraz..çok çabuk sıkılıyo..ilgisini çekecek şey bulmakta zorlanıyorum..İlgisini bir yere odaklayamazsam bana inanılmaz eziyet ediyor..sürekli yakamda paçamda mızır mızır...ne zaman birazcık kendisi dalıp oynayacak çok merak ediyorum..

05/28/2012 18:21:00

benim oğlumda 20 eylül doğumlu . bende aktivite konusunda sıkıntı çekiyorum. top yuvarlıyoruz boyalarla resim yapıyoruz. başkada birlikte paylaşacak oyun bulamıyorum. ama kendi kendine oynnuyor . hiç sıkıntı yaşamıyoruz. illaki yanınada birini istemiyor. arada sesleniyor evde biri varsa sorun yok oynamaya devam.. :))   hemen hemen artık herşeyi kendince konuşuyo ve anlatıyor . 2 li cümleler kurmaya başladı kamon geldi. tren gitti .. vss  birde benim bir sıkıntım var. oğlum pepe hastası hipnoz olmuş gibi seyrediyor ve bitince bi yerini koparıyomuşuz gibi feryat figan 1 saat ağlıyor. 3 gündür cezalı açmıyoruz ama normal değil tabi ne yapacağımı bilemiyorum. umarım unutur izletmediğimiz zamanda . bütün gün anne annesine pepe açıyaa diye söleniyormuş.. sizlerde bu tür sorun  yaşayan oldumu çözüm ne olabilir ?

05/29/2012 05:57:00

benim kızım da pepeyi çok seviyo ama allahtan öyle tutturmuyo..yazılar çıkmaya başlayınca bitti diyo kapatıyoruz...

bişey daha sorucam uyumadan önce ne veriyorsunuz akşam yemeğini kaçta yediriyorsunuz ve gece uyandığında birşey veriyor musunuz.

ben akşam yemeğini 6 gibi yediriyorum 8buçuk gibi süt veriyorum ve gece uyandığında sadece su içiyo..acaba doymuyor mu diye dşünüyorum bazen gece çok uyanıyo çünkü..

05/29/2012 06:19:00

Aktivite konusunda bizde pek birşey yapamıyoruz birlikte oynadığımız oyunlar kısıtlı genelde kendi tek başına güzel oynuyor beni yanında gördüğü sürece sıkıntı yok dergilere bakmayı seviyor arabalarıyla güzel oynuyor

tv izlemeyi bende çok kısıtlayamıyorum ama öyle illa izlemek istediği bir şey olmuyor reklam izlerken dikkatini veriyor onun dışında pek odaklanmıyor tv kapandığı an başka şeylere ilgisini verebiliyor
yeşil senin soruna gelince biz akşam yemeğini daha geç yiyoruz akşam 19:00 -20:00 arası genelde uyumadan önce süt veriyorum bende saat  22:00 civarı uyuyoruz  çok erken uyumuyor gece de hiç uyanmıyor açlıkla ilgili olarak su bile vermiyorum sabah da 7-8 gibi uyanır. Belki gece son beslenmesini hemen uyumuyorsa eğer biraz daha geç saate kaydırabilirsen daha az uyanabilir.

05/29/2012 07:05:00

gece boyu uyuyan bi bebek...maşşallah... nazar değmesin... ben doğduğu günden beri bu uykudan çok çektim...çok huysuz benim kızım geceleri...

05/29/2012 12:15:00

Sera da yaklaşık bir ay önce emziği bıraktı ve uykusuz gecelerle anneye ceza veriyor. Bilmem ne kadar sürer bu kabus?

Bir de sizin kuzular bişeyleri kokluyolarmı? Sera koklamadan hiçbişey yemez ya da kıyafetleri koklar...

İçine bi köpek kaçmış kızımın, canavar zaten vardı:))))

05/30/2012 04:52:00

koklama yok bizde ama zaman zaman içinde canavar olduğunu biz de düşünüyoruz..özellikle uyumadan önce..

05/30/2012 06:13:00

Yeşil akşam yemeği için 6 çok erken bence,çünkü gece acıktıkları için uyanabiliyorlar.Ben genelde 8 gibi yediriyorum ve tok tutacak şeyler veriyorum  yani köfte yiyorsa yanında mutlaka pilav ya da makarna gibi.Rüya yatmadan süt de içiyor,gece uyandıklarında sadece su içerler,su biberonlarını yatağına koyuyorum,alıştılar artık içip tekrar uyuyorlar çoğu zaman beni çağırmıyorlar bile.

05/30/2012 06:39:00

Ben de bayadir yazamadim ama grup senlenmis ben gormeyeli:) tuna biraz erkenci bir cocuk oldu, yurume erken, konusma da erken sanirim. Minik cumleler kuruyor. Anne birak en sevdigi cumle:). Aktivite olarak da kitap okuyoruz, puzzle yapiyo, lego oynuyo. Lego en uzun sure oyalandigi oyuncak, oneririm. Bunun disinda da park ve pepee var tabii. Pepee bitince kapatiyorum, tuna da itiraz ediyo elbette ama cok aglarsa cezayi ona degil de pepeeye veriyoruz. Cezayi ona degil de aglamasina sebep olan seye vermek daha rahat oluyor. Pepee cezali, cunku tunayi aglatti:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...