2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

06/06/2012 09:25:00

Merhaba anneler *:) Ceren 7 Eylül'de doğdu... Beslenme konusunda kafam karışık, sizin yavrular ne alemde diye sormak istiyorum. Ceren sürekli fikir değiştirdiği için (bir gün beğenerek yediğini başka bir gün istemiyor, bilirsiniz vs.vs.) benim de kafam karıştı... İşte iki soru:

1) Sabah kahvaltısını nasıl yapıyorlar? Her şeyi ayrı ayrı yiyorlar mı? Karışım mı terch ediyorsunuz?

2) Eliyle ya da çatalla kendi kendine yemesi için hangi besinleri veriyorsunuz?

06/06/2012 09:35:00

Merhabalar,

Ben de paketlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum. İçlerine ellerine ne gelirse katıyorlar çünkü.
Aktivite olarak, kitap okuma, renkli ponponlarla - grafon kağıtlarıyla oynama, boncukları - ponponları - diğer renkli küçük oyuncakları bardaktan bardağa aktarma gibi şeyler yapıyoruz. Bir tahta treni var, üzerinde çeşitli şekiller var, onunla oynamayı seviyor. Bir de yapıştırmayı çok seviyor. Meraklı Minik'in aktivite kartlarını önce yapıştırıyor, sonra çıkarıyor, başka yerlere yapıştırıyor. 
Yemek konusunda sabahları halen daha bulamaça devam ediyoruz, çünkü en fazla bu şekilde yiyor. Haftasonları babasıyla kahvaltı ederken küçük ekmeklere tereyağı - bal sürüp veriyorum. Ama çok da fazla yemiyor.
Yiyecekleri eline alıp kemirmeyi çok seviyor. Ben de salatalık, erik, kiraz, elma, kuru kayısıyı eline veriyorum. 
Herkese sevgiler,
Seda

06/06/2012 11:20:00

Merhaba yemek konusunda bu aralar bizde de sıkıntı var. Yemek yediremiyorum istemiyor geçici bir iştahsızlıktır diye umuyorum. Kahvaltı da gün aşırı yumurta yiyor zaten rafadan veya peynirli omlet olarak 2 tatlı kaşığı pekmez ve biraz süt ile doymuş oluyor. Yumurta yemediği zamanlar önüne peynir domates ekmek koyuyordum kendi yerdi fakat bu aralar yemiyor bende mecbur bulamaç yapıyorum ceviz peynir yulaf biraz cici bebe bunları da iyi yiyor öğlen çorba da zorluk çıkarabiliyor. Akşam yemeğinde kendi eliyle veya çatalla yediği şeyler makarna köfte balık köfte tavuk köfte kabak mücver patates mücver bu tür şeyleri kendi güzel yiyor yanına yoğurt veya ayran veriyorum. Öğleden sonra da süt içiyor ara öğün gibi gece uyumadan önce de devam sütü veriyorum sabaha kadar acıkmıyor. En büyük sıkıntımızda meyve yememesi önceden kendi güzel yerdi elma armut salata gibi sert şeyleri bile rahat yiyordu artık istemiyor püre yapsam bile yemiyor sadece meyve suyu olarak içiyor gün içinde ara öğün gibi bazen meyve suyu sıkıyorum umarım normal meyve yemeye de en kısa zamanda başlar tekrar. Bizde de durumlar böyle...

06/06/2012 12:55:00

merhabalar benim kızım kahvaltısını ayrı ayrı yiyor. ama çok ta bayılarak yemiyor. gün aşırı yumurta yiyor..labne veya canı isterse kaşar ya da beyaz peynir(hangisini yemek isterse ) yiyor. zeytini çok seviyor. 2-3 tane yiyor..kahvaltı yanında minik ekmek parçaları ve süt de var...

eline sofradayken verebileceğim herşeyi veriyorum..onun dışında öğün dışı eline yemesi için bir şey vermiyorum..meyveyi de çok seviyor..ama sebzelerde biraz problem var..

ama en büyük problemimiz..malesef uyku ...artık delirmek üzereyim..napıcam bilmiyorum..çalıştığım için baya zor oluyor.

06/06/2012 13:00:00

Yeşil kızlar böyle malesef,aynı anda ikisinede sahibim çok şükür ama Rüya anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi,hala daha bitmiyor uykusuzluğu,2 yaşındaki çocuk gece neden uyanır bilmiyorum.Geçen gün biryerde okudum demir eksikliği olan çocuklarda uykusuzluk ve iştahsızlık olur diye,kan testi yaptıracağım yine.
Yemek hep problemdi ikisinde de,kahvaltıyı genelde bulamaç yiyorlar çünkü başka türlü beyaz peynir ve yumurta yemezler,tek tek yediklerinde kaşar peyniri,zeytin,domates,salatalık,bal ve ekmek yerler ama bana yeterli gelmiyor nedense.Öğlenleri genelde çatalla ezilmiş etli sebze ya da çorba içerler ama zorla.Akşam köfte,balık,tavuk,pilav ya da makarna.Meyveyi ellerine veriyorum muz,elma,portakal,kiraz filan seviyorlar.Rüzgar hiç süt içmez,Rüya sabah akşam 150 cc içiyor.

06/07/2012 09:05:00

ilkayoz ikizlerin var demek ...zamanında ikizim olmasını çok istiyordum. Özellikle bir kız bir erkek olanlara bayılıyordum..(seninki gibi...maşallah bu arada) ama çocuk sahibi olduktan sonra bir insan ikizlerle nasıl baş eder anlayamıyorum...bu arada şu kızların daha nazlı olduğu ve bu yüzden geceleri uyumadığı ile ilgili söylentiler hep şehir efsanesi sanıyordum. ama gerçekten artık inanmaya başladım..

peki konuşma konusunda da kızın oğlundan daha mı ilerde..? 

06/07/2012 09:07:00

hayır tam tersi aslında,Rüzgar daha çok konuşuyor ama hala cümle yok,bir sürü kelimeyi tek tek söylüyor.

İkiz sahibi olmak çok keyifli,Allah bir şekilde gücünü veriyor ama tahmin ettiğiniz gibi çok zor,en önemlisi tek başınıza yetemiyorsunuz ve hep birilerine bağımlısınız.

06/12/2012 11:54:00

Merhabalar,

Ufaklıklar sizi deli ettiklerinde neler yapıyorsunuz? Bazen delirecek gibi oluyorum, maalesef bas bas bağırıyorum. Tabi hiç bir etkisi olmuyor :(

06/12/2012 12:45:00

ben de bazen çıldıracak gibi oluyorum ama kendimi kesinlikle tutuyorum. ne kadar tepki gösterirsem o kadar inadına yapıyor..bir şeyi özellikle yapmamasını istersem mutlaka tekrar yapıyor.. benim sinirlendiğimi çok iyi farkediyor..tepki olarak yapıyor..

şu anda eşimle anlaştık ve yaptığımız tek şey istemediğimiz bir davranış yaptığında kayıtsız kalmak..eğer bir iki sefer kayıtsız kalmayı başarırsan artık o kadar zevk almıyor o davranışı yapmaktan..ama kayıtsız kalmak da çok zor oluyor..

06/12/2012 12:46:00

ilkayoz o senin fotoğrafın mı maşşallah hiç ikiz annesi gibi bi halin yok

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...