2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

03/05/2013 20:30:00

Ben kasim-aralik gibi bir deneme yaptim. Ama kakasini 2 defa esofmanina yapinca denemelere ara verip yaz aylarinda devam etmeye karar verdim.

Yemek sorunu benim kizimda da var. Her ogun kahvalti ve elma versem silip supurecek. Bir cozum bulamadim. Biz onun yaninda hep sebze yemeye ve yemekleri ne kadar begendimizi soylemeye ozen gosteriyoruz. Bunun bir gun ise yarayacagini ve sonuc verecegini umuyorum :)

Nehir Allahtan emzik kullanmadi, ama meme emmeye devam ediyor ve bu yasta biraktirmak gercekten cok zor. Extended breastfeeding denemeye calistim, ama beni uykusuz birakip yordugu icin daha fazla devam etmek istemiyorum. Son bir iki haftadir epey azaltmayi basardim ama (gunde 2ye indi emzirmeler). :). Umarim yakinda bitiririz hayirlisiyla.

03/05/2013 20:32:00

Bu arada yemek konusunda diger eylul annelerinin de goruslerini ve neler yaptiklarini ogrenmek isterim. :)

03/06/2013 06:57:00

yemek konusunda bir sıkıntımız yok çok şükür bizimki iştahlı ama bir problemimiz var televizyon karşısında yiyoruz..öyle çok rahat oluyo.. sevmediği şeyleri de sevdiği şeylerin yanında çaktırmadan yedirebiliyorum o zaman...bak yersen çok güzel şeyler başlıycak diyorum açıveriyo ağzını kuşum..

03/06/2013 06:57:00

bu arada kreşe giden var mı aranızda

03/06/2013 07:42:00

*Geçen pazar tiyatroya gittik ve kreşe gerçekten hazır olduğunu gördüm. Ancak hala tuvalet eğitimini veremediğim için kreşe göndermek istemiyorum.Yazın başlamak dışında hazır olduğuna dair sinyaller alıyor musunuz sizin ufaklıklarda?

* Yemek konusuna gelince; Allah'tan bakıcımızla ne kadar yararlı şey varsa afiyetle yiyor ama ben kızıma yemek yediremiyorum. Benimle de ne kadar abur cubur varsa yiyor. Kompleks yaptım, üzüldüm ama artık kabullendim. Biraz ben beceriksiz bir anneyim, o da kaprisli bir velet. Durum bu.

03/06/2013 07:47:00

bakıcıdan memnun musunuz evde olunca hastalanmıyor mu? biz bu sene kreşte çok hasta olduk..ama çok olumlu etkileri de oldu. inkar edemem. tuvalet eğitimimiz de tamam. özellikle bu kreş sayesinde..orda arkadaşlarını tuvalete giderken görünce ben bebek değilim bez takmıycam diye kendiliğinden komplekse girdi.

03/06/2013 07:57:00

Bakıcımızdan çok şükür memnunuz. Evde de tabiki hastalanıyor ancak sık değil. Kreş ve hastalık konusu beni de çok düşündürüyor. Kızım bir yaşındayken bir böbrek rahatsızlığı geçirdi. Şimdi çok sıkı kolluyoruz. 3 yaşından itibaren kreşe vermeyi düşünüyorum.  Komşum 4 yaşındaki kızını verdi. Çocuk bir hafta kreşte, ertesi hafta hasta evde. Bakıcıyı bırakma kısmını kara kara düşünüyorum. Her dakika izin alamam. Hasta çocuğu da nasıl gönderebilirim bilemiyorum.

03/06/2013 09:35:00

yaklaşık 4 aydır kreşe gidiyor haftada 5 yarım gün olarak zaten sık hasta olan bir çocuktu benim oğlum kreşe gidince çok değişen birşey olmadı hasta olmanın dışında kreş bize çok iyi geldi kendi kendine yemek yemesi ve seçmeden birçok şeyi yemesi gelişmiş oldu 

tuvalet eğitimi henüz bizimde başlamadı daha yeni yeni alışıyor kendisi de kaka yapınca söylüyor 10 gün sonra 2,5 yaş oluyoruz çok da geç kaldığını düşünmüyorum erkek çocuğu olduğu için 

yemek konusunda önceden yemediği şeyleri artık yiyor genelde güzel yer akşam yemekleri özellikle mutfakta masa da beraber yeriz nadiren de olsa cep telefonunda araba yarışı oynayarak yemek yediriyorum...

03/06/2013 16:11:00

Tuvalet eğitimi konusunda bizim de bir girişimimiz oldu ve maalesef kısa sürdü. 3 gün civarında altı açık gezdi ve 3 günün sonunda farkında ola ola çişini ve kakasını altına yapmaya devam etti. Kakasını tutmaya başladı, lazımlığa oturmak istemediğini söyledi, ben ısrarcı olunca ağladı. Ben de tuvalet eğitimini bir müddet erteledim. Tuvalet eğitiminin yalnızca çocuk için değil anne için de doğru zamanda yapılması gerektiğini yaşayarak öğrendim, benim de stresli ve tahammüllsüz olduğum bi dönem şu ara zira.Oğlumdaki direncin bununla ilgisi olabileceğini düşünüyorum.

Yemek konusu da bizi çok zorluyor, köfte, mantı, makarna, pilav, kısır dışında hiçbir şey yemek istemiyor. Meyveyi çok seviyor, bir de salatayı. En azından onunla avunuyorum. Yemeğin yanında sık sık salata yapıyorum, havuçlu, soğanlı, kırmızı lahanalı. Severek yiyor.
Bunların dışında gün içinde öfke nöbeti yaşadığı çok oluyor. O tip durumlarda kendimi çok çaresiz hissediyorum. Sakinleşmesi zaman alıyor. Bir de akranlarına çok zarar veriyor. Akranla oynamaya çok alışık değildi, yeni bir şehre ve dolayısıyla yeni bir eve taşındık. Büyük bir şehirden küçük bir kasabaya. Yeni düzende ben ücretsiz izin alıp evde olmak durumunda kaldım, burda karşı komşunun oğlumdan 3 ay büyük bir oğlu var, bir araya gelmeyi çok istiyorlar, bir araya gelince de normalde yüzüne bakılmayan oyuncaklar birden kıymete biniyor. Çocukcağıza nasıl saldırıyor, vuruyor, ne yapacağımı şaşırıp kaldım. Uzun bir iş yaşantısının ardından evde olmanın getirdiği stresin yanında tüm bunlar da beni çok zorluyor.Bizden haberler de böyle...

03/06/2013 19:35:00

Allah hepimizin yardimcisi olsun :). Bizim etrafimizda kizimin akrani ne yazik ki hic yok. İzmitte yasadigimiz yerin yakininda da ne park ne apartman bahcesi (ona bile raziyim) yok. Allahtan İstanbula cok sik geliyoruz. Burada hem daha fazla insan goruyor hem etrafimizda cok park var. Daha once birkac oyun grubuna katilimimiz oldu, onlardan cok memnun kaldik (ikimiz icin de konusuyorum, cunku farkli acilardan bakinca kizimin oyun gruplarinda cok mutlu oldugunu goruyordum).

Ofke nobetlerinde ben mumkun oldugunca sakin kalmaya calisiyorum. Ona sarilmaya ve sakin bir tonda konusmaya calisiyorum, ama beni itiyor. Sabrimin tukenmeye basladigini hissettigimde sen burada kal, ben biraz iceri gidiyorum diyorum. Biraz mola vermek cozum olmasa da ikimize de iyi geliyor. Sonra tekrar sakin kalip canini neyin s|kt|g|n| bulmaya calisiyorum.

Onumuzdeki haftalarda bir anaokuluyla gorusmeye gidecegiz. Kres-anaokulu aramak ve icine sinen bir yer bulmak cok zormus. Hele de secenegin daha az oldugu kucuk sehirlerde :( . Krese basalamnin insallah yemek ve tuvalet egitimine bir katkisi olacagini umuyorum. :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...