2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

04/29/2011 22:13:00

Ben Hipp'in bebe bisküvisini ikindide yoğurtla beraber veriyorum. Labne peynir olarak hangi markayı kullanıyorsunuz?
Bir de Hilaldefne peynir yaptığını söylemişsin. Evde hazırladığımız tatlı lordan mı yapıyorsun?

04/29/2011 22:43:00

Bebe büskivisini sıcak suyla ezip yoğurda mı katıyorsunuz tulipe34?

04/29/2011 22:47:00

Biz kahvaltıyı baştan red ediyoruz.Ayrı ayrı ya da bulamaç yaparak denedim ama yemedi.En azından yumurta yesin istedim.Bir ara melemen yaptım.Sevmişti şimdi onu da red ediyor.Formül mamayı da red etti.Pekmezi dört beş aylıkken severdi şimdi red ediyor.Peynire de karşıyız labneye de.Sadece muz, armut püresi, sütlaç seviyoruz.Ek gıdaya doktorumuzun önerisiyle işe başladığım için 4,5 aylıkken başladık.Bir ara güzel yol almıştık ama şimdi en başa bile dönmedik.Durum bu yani.

04/29/2011 22:51:00

Dış çıkartıyor olabilir oğlumda kesinlikle yemiyodu sora dısı patlattı şimdi çok iştahli olmasa yiyor kahvaltıyı çok sewiyo özellikle

04/29/2011 22:57:00

Ooouuvvv... Kolay gelsin Satrun. Ben de kilo sorunu olduğu için erken başlattım ek gıdaya :(  Sizin kilo alımınız nasıl gidiyor? Yakın bir arkadaşımın kızı da çok iştahsız. Doktor, böyle kabul edeceksiniz, demiş.

Hipp'in bebe bisküvisi diğerlerine göre daha zor eriyor. O yüzden bazen suyla eziyorum. Bazen de yoğurdunu ısınması için kaseye koyduğumda bisküvileri de yoğurda ekliyorum. Bekleyince eriyor. Aslında bakınca çok tekdüze besleniyor kızım. :P  Bir tek sebze çorbasına koyduğum sebzeler değişiyor. 

İkindi kahvaltısında sizler neler veriyorsunuz?

04/29/2011 23:17:00

Doğru ya! Bizim dişlerimiz daha çıkmadığı için deneyimsizim. İnşallah dişlerden sonra iştahı geri gelir minik kuzunun.

04/29/2011 23:29:00

sunazulaloglu bizim ilk dişimiz çıktı.Biraz huzursuzluk, uyumama ve iştahsızlık yaptı ama çabuk geçmişti.Sanırım ikinci diş daha sancılı olacak amaçok uzadı.10 gündür böyleyiz ancak biz kahvaltıya zaten doğru dürüst başlayamadık.Sadece onbeş gün kadar formül mama içinde hipp bebe bisküvisi yedik.Şimdide onu da red ediyoruz.Bir besini çok severek bir kaç kere yiyor ama sonra bir daha yemek istemiyor.Biraz şaşkınım bu sebeple bahsedebileceğim bir ikindi kahvaltımız yok.Bu ay kilomuz 8300 boyumuz 67 santim.Sizin bebişlerin kilo alımı nasıl?

04/29/2011 23:43:00

tulipe34 çok teşekkürler.Umarım iştahı açılır.Çünkü mama yedirmek bu sıra tam bir işkence.TV karşısında yemek yedirmeyecektim ama ona bile razı oldum.

04/30/2011 07:32:00

Bizim de üst dişler cikicak çok huysuzluk yapiyo bu ay kilo alımı azdır die dusunuyorm bizim gecen ay 9 dü erkek cocuklar biraz daha toplu olabiliyo 72 cm di boyu bu ay hiç güzel yemedi çok umutlu fiili açıkcası :) ısımız zor valla

04/30/2011 07:59:00

Ben de kahvaltıdan yana sıkıntılı olan annelerdenim. Oğlumun inek sütü alerjisi ve demir eksikliği var. O nedenle pek çok besini zaten veremiyorum. Her gün bir yumurta sarısı ve üzüm pekmezi veriyorum. Geçenlerde salatalık rendeleyip yumurtayla verdim. Kahvaltıda iştahsız bizimki de, bıktı çocuk yumurta ve pekmezden. 
Gece uykularınız nasıl? Bizimki gece en az 1 kez uyanıp emiyor, bu aylarda artık gece uykularının kesintisiz olması bekleniyormuş. Acaba gün üçünde yeterli kaloriyi almıyor mu diye düşünerek günde 3 ana öğün ve 2 ara öğün beslemeye başladım. Öğlen ve akşam çoğunlukla aynı şeyi veriyorum- etli ya da tavuklu sebze püresi. Tıka basa yemesine rağmen uyanıp emmeye devam ediyor. Susuyor mu acaba gece diye düşünmüyor da değilim... 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...