2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

05/09/2011 13:09:00

Ben tavuğun butunu haşlayıp rondodan geçiriyorum. Çok tel olmadı, rahat yedi.

05/09/2011 13:28:00

ben de şu tavuk ızgara diye satılan yerinden veriyorum, sebze püresiyle birlikte, ben zaten sebzeleri de blendırdan geçirdğim için pek sorun olmuyor, sebze ve tavuğu haşladığım sudan da koyuyorum blendırdan geçirirken, bayıla bayıla yiyor.en sevdiği de girit kabağı+havuç+tavuk+pirinç haşlaması.

05/09/2011 14:37:00

arkadaşlar bebeklerinize kaç öğün veriyosunuz? bizimkinin iyice iştahı kapandı bugünlerde, eskiden 3 ana öğün 2 ara öğün veriyodum ben, şimdi kahvaltı, sebze püresi ve meyveden başka bişey yemek istemiyor, sürekli emmek istiyor...

05/10/2011 10:59:00

slm arkadşlar aynı benim bebişimde  iştahsız bu aralar galiba diş yüzünden diyorum. devamlı meyva yemek istyor vede emmek çorba kahvaltı istemıyor artık.

05/13/2011 08:31:00

slm biz de 17 eylül doğumluyuz. Desteksiz oturuyor, ellerinden tuttuğumuzda yardımla ayağa kalkıyor yana dönüyor ama  bugüne kadar kendisi yüzüstü yada sırtüstü dönmedi. Emeklemeye hiç gönlü yok, yüzüstü yatırınca 2 dakikada mızırdanmaya başlıyor. Gelgelgel diyor ama el hareketi yol tel sarma alkış baybay da yok :( tembel tombul kızım benim :) Sabahları bigün yumurta sarısı bi gün keçi peyniri dönüşümlü yiyor. Hipp organik bebe bisküvisi veya evde pekmezle yaptığım bisküviyi ıslatıp içine bazen meyve ekliyorum. Bugünlerde evde pişirdiğim ekmekle peynir ekmek veya yumurta sarısı ekmek verdim ama zorlanıyor biraz. Bulamacı daha iyi yiyordu. Öğlenleri kıymalı sebze çorbası arada tarhan veriyoruz ama yayla çorbası nedense her denememizde kesildi yiyemedi. Akşamüstü yoğurt bazen de meyve yiyor.bazı akşamlarda gece tahılı veriyorum. Onun dışında emiyor, eline havuç salatalık veriyoruz , bir de su içiriyoruz.halen tavuk ve balık denemedim ama en kısa zamanda başlamalıyız sanırım.Bu arada kabızlık sorunumuz var. Kaka yaptığında altın bulmuş gibi seviniyoruz :) gruba yeni üye oldum hepinize sevgiler..

05/26/2011 19:54:00

Slm herkese, ben de yeni katıldım aranıza:)))
İştahsız bebekler için şöyle bi gözlemim var memeye çok düşkün olanlar onu kaybetme korkusuyla daha az yiyolar diye düşünüyorum.

Sera baştan beri emmek istemeyen bi bebek uzun zamandır sadece gece emiyo  o da benim çabalarımla.Yani yemiyolar diye hiç üzülmeyin mis gibi anne sütü alsınlar derim.

Serada boğaz sağlam ama biz her şeyden tattırıyoruz.Dolayısıyla masada bizimleyken her şeyden ister biz de hayır demeyiz tadına baktırırız.Ben engel olsam da ananesi gizili gizli verir:)

Ona özel pişirdiklerimiz tarhana en sevdiği,yoğurt terbiyeli şehriye çorbası,yayla çorba,sebze yemekleri ev usulü yalnız tuzsuz salçasız.Bi köfte kadar kıyma ya da tavuk kıyması var yemeklerinde.Tavuğun but tarafı daha yumuşak oluyo.Tuzsuz köfte yapıyoruz sarımsak da kullanıyorum bazen.Genelde pütürlü yediriyoruz.Doktorumuz da çok katı bi adam değil.Kendi yemeklerinizden de verin tadını bilsin yemek seçmesin ilerde diyor.Yoğurt kendim mayalıyorum.
Onun dışında 1 aydır emekliyo popoyu kaldırabilse ayağa kalkma çabaları içinde.Keşke emeklemeden direk yürüseler bu dönem zor ve tehlikeli.
Sevgiler:)

05/27/2011 13:04:00

rondadan geçirip  bir kez tavuk ve yemiğin suyun dan denedim sevdi.ama kıymayı denemedim henüz.nasıl versem aynı şekilde olmalı sanırım.ama sormak istediğim ne sıklıkta verilmeli tauk veya kıyma.teşekkürler.

05/27/2011 13:31:00

ben tavuk ve kırmızı eti buharda pişirip rondodan geçirdikten sonra 2-3 tatlı kaşığı porsiyonlarda deepfreezede saklıyorum. her gün birini kullanıyorum..

benim Defnem de 3 eylül doğumlu. bu aralar pek iştahlı. son bir hafta öncesine kadar ite kaka yiyordu ama şimdilerde açıldı iştahı. pek çok şey yedi, çok kısıtlamıyorum. bizim doktor da rahat yemek konusunda, gerçi rahat olmasaydı da pek dinlemezdim zira bebeğimi doktor reçetesiyle büyütmek niyetinde değilim.. neyse

Defne bu aralar el ve diz üzerinde sallanmaca yapıyor ama ileri gitme gibi bir niyeti yok. Ayağa kalkmak istiyor sürekli. Koltuğa tutnup ayakta duruyor ve çok seviyor. yürüteç kullanmayı düşünmüyoruz o yüzden sürekli ayağa kaldırıp yürütmeye çalışıyorum bizzat.

Alt iki dişimiz bu hafta çıktı.

Oyuncaklarla pek ilgili değil genel olarak, vakit geçirdiği sesli ışıklı büyük bi telefon var onu seviyor, aktivite kulesini yıkmak en büyük eğlencesi. Kitap seviyor ama bez kitaptan sıkıldı, hayvanlar kitabı aldım sayfalarını çeviriyor, çok eğleniyor. Ama oyuncaklardan ziyade büyüklerin kullandığı herşey ile ilgili, mesela tv kumandası, telefon.. minik detayları incelemeye bayılıyor, örn bir oyuncağın pil kapağının vidasına işaret parmağını sürüp duruyor.

tv izlettirmemeye çalışıyorum, ben de izlemem zaten ama birkaç şarkımız var video olarak izlettiriyorum. Hayvanlar ve sesleri şarkısı, where is thumbkin, itsy bitsy spider, rabbit jack, whhels of the bus, hickory dickory dock, baa baa blak sheep vs.. biraz da uyku öncesi rutin haline geldi, seviyor..

sevgiler

05/28/2011 12:43:00

arkadaşlar bu arada kıyma iki kez çekilmeli daha rahat oluyo:)

05/29/2011 00:04:00

purplemoon evde büsküviyi nasıl yapıyorsunuz?Bizimkine hipp büsküvi verdim sevmedi ama eti cici bebeye bayılıyor.Ben de cici bebe vermektense kendim yapmak istiyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...