Evde çocuk fotoğrafı nasıl çekilir?

05/07/2011 19:13:00

Hepimizin bildiği gibi, çocuklarımızın gününün büyük çoğunluğu evde geçiyor. Yapmış oldukları her gelişim hareketini fotoğraflamak istiyoruz. Ancak, kısıtlı mekan ve ışık koşullarında fotoğraflar çok da iyi sonuç vermiyor. Evde iyi fotoğraf çekmek için ne yapmalıyız?

Ynt: Evde çocuk fotoğrafı nasıl çekilir?

05/07/2011 19:27:00

* En önemli konu, çocuğa poz verdirmemeye çalışmaktır. Hem sizin siniriniz bozulur, hem de çocuk ağlamaya başlayabilir.

*Fotoğrafı çekerken görünmez olmaya çalışın, bırakın arabalarıyla, legolarıyla oynasın. En güzel poz, doğal pozdur.

*Çocuğun göz hizasından fotoğraf çekmeye çalışın, yüksekten çekilen fotoğraflar çocuğu basık gösterir.

05/07/2011 20:30:00

Harihasın anlat dah çok öğrenmek istiyorum valla bir makine de bana aldıracaksını:))

05/07/2011 21:07:00

Ben de merakla bekliyorum. Birde alttan çekilen fotoğraflar varki onlarda da çocuğun yanaklar kocaman kocaman çıkıyor obez gibi:)))))))))

05/07/2011 21:18:00

Görünmez olmak çok zor. Makinayı görür görmez elimden almaya geliyor :-(

05/09/2011 07:02:00

* Flaşsız çekmeye çalışın. Flaş ışığı ifadeleri sert gösterir.

* Günün hangi saatlerinde hangi odanın ışık aldığını keşfetmeye çalışın.

05/09/2011 07:08:00

Fotoğraf makinesinin arkasına birisinin geçip sevdiği surat ifadelerini yapması da, gülen fotoğraflarının çekilmesine yarıyor... (bazennnn)

05/09/2011 11:03:00

Başak selam,
Bol ışıklı zamanlarda çekmek anahtar cevap aslında. Belki çok genel olacak ama..Tripod çocuğun dikkatini çekebilir, o yüzden ben kullanmayı tercih etmiyorum. Bir de sürekli olarak deklaşöre basmak gerekiyor. 100 tane çekip 1 tanesi güzel çıksa bile..

05/09/2011 11:04:00

başak ben tripod önermiyorum...yula gelip sarsıyor tripodu..makinen de tehlikeye girer..aslında fiyatı uygun olan "light dslr" makineler de var..ben kimi zaman evde onlarla çekiyorum

05/09/2011 11:11:00

canon g serisi var füsun..objektifi kendi içinde..ama slr ayarları da var çok güzel..

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_G12/

05/09/2011 11:26:00

Direkt manuel modunu mu kullanıyorsun? onun netlemesi de manuel olabilir..autofocus kullanıp av ve tv modlarıyla çekebilirsin aslında..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk Fotoğrafçılığı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...