Evde çocuk fotoğrafı nasıl çekilir?

Ynt: Evde çocuk fotoğrafı nasıl çekilir?

05/12/2011 09:02:00

Reyhan o çok güzlel ve faydalı teşekkürler...
Konu başlığı "1-diyafram" olduğuna göre "2-enstantane" olarak da devam edecek mi:)

05/12/2011 09:02:00

hı hı işin sırrı vakit ayırıp izlemek ve denemek.. ben teknik olarak çoğu şeyin ismini bilmiyorum :) deneme yanılma :P

bende yine ve yine flickr derim :) sesamme ellis / rachel devine nin flickr sayfasnı özellikle büyük kızının 1-2-3 yas albumlerını tavsıye ederım..

05/12/2011 09:03:00

meycan elindeki makina powershot ların en iyilerinden. M modunda kullanma seçeneği olmasıda fotograf çekerken birçok ayarı yapabilme özelliğini taşır.

• AUTO: Otomatik pozlama modudur. Pozlama dışında AF ve ölçüm tipi gibi başka konularda da tüm ayarları makinenin yaptığı,  sizin sadece deklanşöre basıp fotoğraf çektiğiniz tam otomatik mod.
  • P: Otomatik pozlama modudur. Pozlamada ISO değerini sizin değiştirdiğiniz, diğer değişkenlerin kontrolünün makinede olduğu program modu. AUTO moduna göre avantajı pozlama dışındaki birçok ayarı da yapabilmenizdir.

• A/AV: Otomatik pozlama modudur. ISO ve diyafram (F derğeri) değerini yani diyaframı sizin değiştirdiğiniz, doğru pozlama için makinenin enstantane değerine karar verdiği moddur. Alan derinliğini kontrol etmek istediğiniz zaman kullanmanız gereken moddur.
  • S/TV: Otomatik pozlama modudur. ISO ve enstantaneyi sizin değiştirdiğiniz, doğru pozlama için makinenin diyafram değerine karar verdiği moddur. Hareketi dondurmak veya harekette devamlılık hissini vermek istediğinizde, yani çekim süresini kontrol etmek istediğiniz zaman kullanmanız gereken moddur.
  • M: Manuel pozlama modudur. ISO, diyafram ve enstantaneyi siz seçerseniz, makine pozlama konusuna karışmaz. Manuel flaş kullanımı gibi pozlamada kontrolü ele almak istediğiniz zaman kullanmanız gereken moddur.

05/12/2011 09:03:00

evet edecek inşallah..zamanım oldukça :)

05/12/2011 09:06:00

Sağol Gülçincim....
Merakla bekliyoruz Reyhan :))

05/12/2011 09:14:00

çok foto bakmak kesinlikle sümeyye. ben fotokritik ile başladım fotoğrafa. 5 sene önce filandı, o zamanlar çok aktifti ve çok usta fotoğrafçılar vardı, ciddi anlamda kritikler yapılırdı. çok şey öğrendim. güzel fotoğraflardan çok şey kaptım :) tekniğini azbuçuk öğrendikten sonra fotoğrafların exif bilgilerine bakmak çok işime yaradı. forumlarda çekim teknikleri konularını okumak bilgimi artırdı. sonrasında diğer siteler, dünya fotoğrafçıları derken epey geliştirdim :) deneme yanılma da sürekli yaptıklarımdan. makinenizi kurcalayın, farklı ayarlarda çekim yapın, doğruyu yanlışı bu şekilde ayırt edebileceksiniz ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk Fotoğrafçılığı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...