İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

Ynt: İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

12/27/2010 13:05:00

herkese yetecek kadar var demi :) amanin yazik memo'ya, en cadisi o :)

12/27/2010 13:33:00

Merhaba hanımlar ben doğum yaptım asnanın dediğini tekrarlıyorum sürekli kendime "su akacak yoılunu bulacak" diye telkinlerdeyim sürekli :) Allahım bana yardım eeeeet:)

Benim hedefimde 2015 bu arada:) çocuklarım okula başlar ... diye  başlayan çok güzel bir hikayem var:)

12/27/2010 13:53:00

tandem sen çok çabuk hamile kalmışsın canım senin işin bizden daha zor

12/27/2010 15:10:00

tandem, eko'ya katiliyorum, 10 ay daha kolay :) varsayki ikizlerin var, simdilik tek zorlugu oglanin henüz yürüyor olmamasi, merdiven in cik felan ikisini kucaklamak gereken durumlar oluyor ama annelik insana 1500 insan kuvveti kattigindan bir sekilde atlatiliyor :) gerci sen tr'desin degilmi, anne - kayinvalide vs. yakinlardami?

birde emme durumlari ne oldu, hersey yolundami?

Ynt: İki minik be biş annelerinin sohbet köşesi

12/27/2010 16:41:00

Ekocum valla halime turistler bile acıyor :))))Ben iki yaşında artık herşeyi anlıyor olacak rahat edeceğim dedim ama düşündüğüm gibi çıkmadı.İlgiye çok ihtiyacı var onunda çok üzülüyorum.

Bazen ikisi aynı anda uyanıp ağlıyorlar ne yapacağımı şaşırıyorum.Hele hastalık.Büyük oğlan hastalanınca küçüğüne hemen geçiyor iki aylık daha iki kere hasta oldu yavrucak. Sen nasıl başa çıkıyorsun

12/27/2010 16:51:00

Bende hamileliğim son ayında farkettim bunu Toprak yürümeye başlayınca dedim eğer başından beri bu kadar hareketli bi tempo olsaydı çok daha zor olurdu.

Evet bencede 2 yaşında bir çocukla hamilelik ve sonrası kesinliklee  daha çetrefilli.

Canım emme durumlarına 1 hafta sonra başlıyacaktım nitekim kolostrom daha bitmedi ama 3. günü sabahı emzirirken gördü oğlum kedi gibi geldi dayanamadım...Ama bi süre kızın emdiği göğsü vermeyi düşünüyorum..Herşeyin yolunda gittiğini göreyim kilo alımı filan normal seyretsin kızın inşallah sonrasında daha rahat olucam..
Bana yardımcı olanlar var canım Allah razı olsun kaynanamdan..Yan binasına taşındık zaten tekrar hamile olduğumu öğrenince :)

Bende ikiz gibi büyütmeyi düşünüyorum..Abi-kardeş ilişkisi yürütmeyeceğim inşallah.
Ay kalkmalıyım malumunuz:)

12/27/2010 17:14:00

Mirari, planlı olarak 3 bebek istemek gerçekten cesaret işi.

12/27/2010 17:18:00

Evet hastalık olayı bizde de aynı, hele su çiçeğim bir felaketti. Yağmur çok sakin, inanılmaz uslu, bakımı çok kolay bir bebekti, ne uyku, ne emme, ne ağlama sorunu vardı, o yüzden 2.yi düşünürken hiç "acaba" diye düşünmedim. Irmak biraz zor bir bebek, mesela sürekli yanında insan istiyor, salıncakta bile öyle hemen uyumuyor, uykusu Yağmur'dan da hafif belki. İstediğini yaptırana kadar ağlıyor. Irmak ilk bebek olsaydı sanırım biz henüz ikinciye cesaret edememiş olurduk.

12/27/2010 17:23:00

Ekoanne sana katılıyorum tandemmom'ın işi çok daha kolay. Yağmur çok çektiriyor kıza mesela, ayrıca bakımı daha zor, artık mama yemesi zor, kaprisleri var, bez değişimi zor, sonracığıma 2 yaş sendromu falan. Amanın da amanın! Ben de sabahları yardımcım Ayfer gelene kadar ve akşam o gittikten sonra 2-3 saat kadar yalnızım. O sürede bile keçileri kaçırıyorum zaman zaman. Eşim işten yeni çıkmış mesela, 9'da anca evde olur, pööööf.

Ekoanne, akşam bir telaşla yemek, bebeklerin bakımı derken odalara çekiliyoruz eşimle, o Yağmur'un odasına geçiyor, oğlanı uyutuyor, ben de Irmak'ın odasında kızı emzirip salıncakta uyutuyorum. Onlar uyuduklarında zaten saat 10-11 falan oluyor, haşat halde oturuyoruz bazen ben işe devam ediyorum. Gerçekten özel hayat falan kalmadı, birbirimizi görmek, sohbet etmek lüks oldu. Ama işte biraz daha büyüsünler güzel olacak herşey hepimiz için. İki çocuğu aynı okula göndermek falan beni çok heyecanlandırıyor. :)

12/27/2010 19:48:00

Ben tek başıma hallediyorum. Ekran karşısında pazılarımı şişirdim size gösteriyorum :))
Asna benden daha zorunu yapıyor gerçi.

İşe nasıl döneceğimi düşünüp duruyorum kara kara. Anneme nasıl bırakacağım ikisini birden. Hadi ben anneleriyim ama o anneanne.  İlkinde iznim bitip işe başladığımda hiç düşünmeden bıakmıştım ama şimdi al bitane daha doğurdum bunada bak demek zor geliyor.

Neyse sizinde içinizi karartmnayım daha var iznimin bitmesine....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...