İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

Ynt: İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

12/27/2010 21:01:00

Aynen ekoanne, yardımcı varken bile bazen çok yoruluyorum. Ayyy siz ne iyi etmişsiniz bez işini hallederek, ben beceremedim, 1 yaşından beri çok zor değiştiriyorum bezini, hiç durmuyor, hep kavga dövüş.

Elfide bence severek bakar annen ama yorulabilir, benim annem "ben senin çocuklarına zaten "bakamazdım, bakanlara bravo" diyor mesela. Ama bir yardımcı bulsanız, annenle birlikte baksalar.

12/27/2010 21:08:00

Annem oğluma baktığı dönemde ablamın oğlumdan 4 ay büyük kızına da bakıyordu. Yardımcı konusunda çok ısrar ettik ama evime yabancı birini sokmak istemiyorum diyerek redetti. Bizim evlerimize gelmekte istemedi. 5-6 ay gibi kısa bir dönem olduğu için sesimizi çıkarmadık. Ama şimdi sürekliliği olacağı için mutlaka bir çözüm bulmam lazım. En kötü ihtimalle (kötü diyorum çünkü bana göre kreş için erken) oğlanı yarım gün kreşe başlatsammı diye düşünüyorum.

Bu arada annem diye demiyorum ama zor bulunur bir insan. Hem çok becerikli, hemde çok sevgi dolu. Çocuklarımı bırakırken gözüm arkada değil ama annem yoruluyor diye üzülüyorum.

12/27/2010 22:20:00

tandem, ben emzirirken hic  ara vermedim, sorun cikmadi, bilgine :)

eko ben yalnizim, hemide 3üyle :) birde burasi Danimarka, disari aktivitesi cok sinirli, su an 3te hava karariyor mesela, zaten kar kis kiyamet... aile yok, esim yogun calisiyor, evimiz 85 m.kare felan...

esi görmek? zaten yogun calisiyor, evde oldugunda cok yardimci olur Allah razi olsun simdi hakkini yiyemem lakin muhabbetimiz genelde su döngüde:
-bezler nerdeydi?
-Nahide'nin bezini degistirdinmi?
-Halide'nin gazini cikariver bi ...
-Asude'ye kitap okusana, bende digerlerini yikayayim ...

:) gibi gibi...

Ben iki senedir salonda cekyatta yatiyorum zaten, gündüzleri trampolin olarak kullanildigindan hic toplanmiyor :)

- Ev isi hic yapmam desem yeridir, en elzem olanlarini yaparim, o kadar. Pisiz biz :)
- evin bir odasi sadece cocuklara tahsis edilmis oyun odasidir
- mobilyalari minimuma indirdik, salonda sadece bir cekyat iki tekli var (teklileri atacak vakit bulamadi esim) oyun odasi calisma odasindan bozma oldugundan salona erisemyecekleri yükseklige raflar asip kitaplari oraya kaldirdik, ortada masa vs. ivir zivir hic yok
- tv yok, cocuklarla alakali degil, uni icin evden ciktigimdan beri tv yok hayatimda
- ütü ne demek :)
- aha Halide beni cagirir, gene gelecek ben :)

12/28/2010 19:00:00

Dün doğum sonrası ilk kez regl oldum kızlar, çok dengesizim, bir ağlamaya başlıyorum, bir sinirlerim tepeme çıkıyor, çıldırmak üzereyim. :(

12/31/2010 21:43:00

eveeeet. dedim dedim aranıza katıldım.
Allahıma şükürler ediyorum çünkü çocuk hasretiyle yanıp tutuşan insanlar çok.
hep daha kötüsüne bakmak lazım.
 benimkilerin arası 26 ay olacak rabbim izin verirse. girer miyim sizce sizin gruba?

12/31/2010 22:10:00

ayyy canım allah tez vakittekucağına almayı nasip eylesin

12/31/2010 22:16:00

inşallah

01/02/2011 11:02:00

Mervesafa sağlıkla kucakla ikinci meleğini. Şöyle bir 8 ay sonra sen de artık sürekli yazmaya başlarsın buraya inşallah.

01/02/2011 20:03:00

valla şimdiden tecrübelerinizden yararlanmaya başladım
yarın ilk doktor randevumuz var
oğluşum sütedevam edio 5aya kadar izin var diolar siz ne yaptınız bu konuda

01/02/2011 21:38:00

Ben doğuma kadar emzirdim canım.Hatta arada sırada yine çekiyor :)))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...