İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

Ynt: İki minik bebiş annelerinin sohbet köşesi

02/01/2011 19:30:00

Oğlanında ilk aşaması uzun sürmüştü ama bu kadar küçükmüydü onu hatırlayamadım.

02/01/2011 21:38:00

Yağmur'un diş kaşıntısı 3-4 aylıkken başlamıştı, Irmak da aynı işte. Hadi onu geçtim Yağmur hırçınlık ve şımarıklıkta hat safhada. Delirmek üzereyim artık. Sabrım tükenince bağırmaya başlıyorum, kendime de kızıyorum, köşeye sıkışmış gibiyim, bütün gece uyurken falan vicdan azabı çekiyorum, ertesi gün bol bol sevmek istiyorum onu ama çok da sevdirmiyor kendini, seni çok seviyorum oğlum deyip sıkı sıkı sarılıyorum, şımarıyoruz falan ama yok yok yok Irmak da delirdi artık ta uzaktayken bile çığlıklar atmaya başlıyor, çoğu zaman Yağmur'u yakınında istemiyor. Sürekli saçını çekiyor, yüzüne vuruyor, yüzünü tırmalıyor, ellerini sıkıyor, ve tüm bunları bizim dibimizde saniyede yapıyor. Ne yapacağım ben yaaa... Yağmur kıskanmasın, Irmak zarar görmesin... Çıkmazdayım.

02/03/2011 19:55:00

ekoanne benimkilerin arası da aynı seninkiler gibi olacak bol bol danışacağım sana inşallah

02/04/2011 10:19:00

hımm en büyük düşüncem o
son doğuma 4 hafta kala ayrılacağım işten
2 yaşını geçmiş olacak
ne dersin yapabilir miyim
o koca göbekle?

diğer anneler size de soruyorum
ne yapayım?

02/04/2011 10:41:00

eğer tekrar çalışmaya döneceksen sonraya aktar derim. Benim doğumum geç oldu artı birde raporum yanlış hazırlandığı için sadece 1 hafta aktarabildim 4 haftası yandı. O kadar çok istiyorumki şimdi imkan olsada bir 4 hafta daha izin alabilsem. Ücretsiz iznimi aldım temmuz sonuna kadar evdeyim. Ama inan yetmiyor. İçim elvermiyor 9 aylık bebeği bırakmaya. Neyseki süt iznm var ve öğlenleri gelip emzirebileceğim. O yüzden biraz olsun kendimi rahatlatabiliyorum

02/04/2011 10:45:00

bu arada oğlumda son 3 haftaya kadar çalıştım. zaten her halukarda koca bir göbeğin oluyor 8. aydan sonra oturup kalkmak zorlaşıyor.

02/04/2011 10:47:00

Ayşegül bizimki hep cici yapıyordu. Ağlarsa emziğini veriyordu filan ama 2 haftadır gelip seviyomuş gibi yapıp şap şap biyerlerine vuruyor. Büyüdükçe mi böyle oluyor acaba. Yağmurdamı böyleydi.

02/04/2011 10:49:00

Bu arada ben hiç azarlamıyorum. Vurursa yazık oğlum acır cici yap diyorum tekrar cici yapmaya öpmeye başlıyor. Acaba zaman geçtikçe kıskançlıkda artacakmı?

02/04/2011 13:52:00

elfide, evet :) aslinda :(

02/04/2011 14:00:00

Asnacım konu dışında ama hiödikakt etmemişim sende 3 tane varmışallah sana sabır versin tatlım.Nasıl başaçıkabiliyorsun yardımcın varmı

Bu arada aynı hırçınlık ve kıskançlık bizde de var.Bizimki kendini aştı artık elini kulağını filan ısırıyor. Bizde şimdi  my gym 'e başlattık.Yuvaya hazırlık. Daha sonrada yuvaya başlatacağız.Doktorumuz hazır dedii.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...