10 aralık cumartesi

11/24/2011 13:37:00

Merhaba arkadaşlar...

Biz şimdiye kadar Eylüle büyük doğumgünü kutlamaları yapmadık.Ama bu sene bol çocuklu,eğlenceli,aktiviteli bir doğumgünü yapmak istiyorum. Mekanlar ve aldığımız fiyatlara bakınca evde yapmanın daha iyi olacağını düşündük.Evimizde öyle çok büyük değil.Ama çocukları eğlendirecek aktiviteler planlıyorum.Plastik kaşıkla pinpon topu taşıma,renkli kovalara renk gruplama ve kes yapıştır boyama v.s. Bu şekilde hem çocuklar zaptedilmiş olur hemde grup halinde eğlenirler düşüncesindeyim.

Sizleride görmek bizi çok mutlu edecek.Fakat hazırlıkları çocuk sayı ve cinsiyeti çerçevesinde şekillendireceğim için net sayıya ihtiyacım olacak.

Ayrıca aktivite fikirlerinizide paylaşırsanız süper olur....

Herkese sevgiler..

Ynt: 10 aralık cumartesi

11/24/2011 15:30:00

İlalcim, biz gelmek isteriz büyük bir manimiz çıkmazsa. yani esra + bennu: 2 kişi sayabilirsin canım..

11/24/2011 15:52:00

Bizi de say İlal...Çınar ve feyzan

11/24/2011 15:55:00

Ada yla ben de gelebılırım yüksek ıhtımal=) Doğumgünllerıne bayılıyoruz biz=)

11/24/2011 18:45:00

Biz seve seve katılırız İlalciğim. Geçtiğimiz Nisan ayında evde doğum günü partisi organize etmiş bir anne olarak şunu söylemek istiyorum ki: Ben de senin gibi bir sürü etkinlik belirlemiştim güya. Annem de vardı üstelik yardımcım olarak. Fakat huraaa bir geçti zaman. Ben bırak etkinlik yapmayı çocuklara etkinlik yapacağımı bile unuttum :))) Düşün artık :)

11/24/2011 20:36:00

:)akşamdan beri bu cumartesi diye algılamışım ve ama ben doluyum diyordumki pcden tarihi görünce sevindim:)
bizde galmek isteriz remle daha önce bu kadar kalabalık bir doğum günü partisine gitmemişti:))

11/24/2011 21:07:00

ooooo...süper süper....Yeşilannem bizim evde çocukların vakit geçirebileceği Eylülün oyun odası ve salon var.Oyun odası kuzeye baktığı için soğuk oluyor.Elektrikli sobayı açacak olsam güvenliğinden emin olamam o hengamede. zaptedmekten kastım buydu.Derdim üşümemelerinden yana...İnşallah başarılı oluruz ve eğlenceli olur...

Hala fikirleri bekliyorum....

11/24/2011 21:13:00

vallahi İlal süper bi organizasyon ama kolay gelsin diyorum öncelikli böylesine büyük ve çocuklarla bi organisazyosana giriştiğin için,

bizde gelmek isteriz,bi mani çıkmaz ise,

fikirleri düşünelim, yapacağımız birşeyler olursa ben yakında izinli olacağım,yardımcı olabilirim,

çocuklara aktiviteleri biz mi yaptıracağız, yada nasıl bişiyler olacak, kafanda şekillenen kısımları var ise daha netleşebiliriz?

11/24/2011 22:27:00

becanim aktiviteler i çocuklar yapacak biz destekleyecek ve izleyeceğiz....

Hani kaşıkla yumurta taşımak oyunu vardır ya..onu görmüştüm bir doğumgününde yaş grubu büyüktü ve açıkhavaydı yumurtaları taşıdılar..Büyüklerde onları izlerken çok eğlendi.Bizimkilerin  yaş ortalaması küçük ve ev..Yumurta riskli olur pinpon topu taşısınlar dedim...Ama biri kaşığı alır diğeri pinpon topuna dalarmı bilmem:)

pinata kesin olacak 2 tane hazırlamayı düşünüyorum.Bloktaki arkadaşlarının yaşları büyük..Biri büyüklere biri küçüklere olsun diyorum...

hemen hemen bir küçük çocuğa,bir büyük çocuk düşüyor....onların önderliğinde boyama gibi birşeyleryapsalar dedim. A4 e çıktılar alıp pullu,simli yapıştırmalar yapsalar dedim...Bu sırada bizde biraz sohbet eder mamalardan yeriz diye düşündüm....

tabi hala araştırıyorum.....

11/25/2011 06:16:00

bizde geliriz ilal..ayşe + yiğit  ...

baya kalabalık olunacak gibi..hava güzel olursa yakınlarında park yokmu oraya taşınılabilir kutlama sonrasında...
aktivite konusunda biraz zor olur gibi diyorum ben.

çocuk şarkılarına dans edebilirler mesela.danslarını izlemekte çok zevkli oluyor

11/25/2011 06:17:00

ilalcim,
bu arada aklima geldi, Bennu ve kuzenleri "crazy chefs" isimli oyunu oynarken cok egleniyorlar, herkesin bir karti var (toplamda 5 kisi ile oynaniyor) ve kartin ustunde bir yemek cesidi var, ona gore de malzemeelr asagida siralanmis resim olarak. arkalari donuk olarak o kucuk resimli malzemeleri yere koyuyorsun ve bir cesit hafiza oyunu olarak herkes sirayla bir kart seciyor, eger kendi yemek kartinda varsa tombala gibi yerine koyuyorsun, yoksa yerine birakiyorsun ki kartinda o malzemeden olan kisi sira ona geldiginde acip alsin diye..
bu aklima gelince de cocuk tombalasi geldi aklima, ne zamandir almayi planliyordum veya yapmayi.. yalniz tombalalara bakinca mak 4 kisi oldgunu gordum, o yuzden kendimiz yapsak super olur, kac kisi gelecekse ona gore hazirlariz. hatta bu ise talibim (printerim ayar cikarmazsa yine)..
ne dersin??? anne ve cocuklar tombala oynariz?? (tombala maddeleri de sayi degil de mesela hayvanlar olabilir veya baska bir sey, surpriz gibi..)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
antalya nurturia anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...