Ankara'da anne sütünü paylaşmak isteyen?

Ynt: Ankara'da anne sütünü paylaşmak isteyen?

10/05/2011 14:49:00

Sağılan sütler poşet ve şişelere konup hemen buzluğa atılacak, ben araç içi buzdolabım ve buz kalıplarımla gidip çözünmeden evdeki buzluğa aktarıcam (Evler arası mesafe yaklaşık 20 dakika). Miktarına göre de öğüne karar verip önce buzdolabında çözünmesini bekliycem (sanırım 5-6 saat alıyor) sonra benmari ile ısıtıp güzel oğlumun minik midesine göndericem. Tüm bu işlemler boyunca da sana, Füruzan'a ve paylaştığı için Ata'ya dualar edip iyi dileklerimi göndericem...
=oD

10/05/2011 14:58:00

:)))) evet aynen bu şekilde. Danıştığım uzman, direk buzluktan alınıp, benmari ile çözünmesini öneriyor ama ben buna katılmıyorum. Dediğin gibi en doğrusu; önce buzdolabı, sonra dışarısı, sonra da benmari. Eğer hava çok sıcak değilse, buzluktan direk olarak dışarı da alabilirsin. Bir de Lansinoh'un poşetleri, çok doldurulduğunda, patlak verebiliyor ve bütün anne sütünü sabah kalktığında tezgahta buluyorsun, inan ağlamamak elde değil böyle bir durumda. O nedenle buzluktan çıkardığın her poşet sütü, bir kasenin içine koyup erimeye bırakırsan, dökülmeden kurtarırsın sütü.

Bu benim başıma çok geldi, özellikle LAnsinoh'ta, tezgahtakine ağlamaktansa önlem alalım.

10/05/2011 14:59:00

Teşekkür ederim uyarı için, lansinoh poşet kullanıcaz biz de...

10/05/2011 15:02:00

Ben sarılıcam yarın, sağlam kemik kalmıycak sanırım :P

10/05/2011 15:04:00

Herkes bir şeyler yapabilir. Sütümüz yoksa ağzımız dilimiz de yok değil ya:) Her gördüğümüz hamileye, anneye, babaya söyleyelim yeter, biraz anlatalım, detaya girelim ama kimseye ısrar etmeyelim.

10/05/2011 15:05:00

Samsundan süt anne arayan bir annemiz ulaştı az önce bana, sana yönlendiriyorum markaanne :)

10/05/2011 15:05:00

ay cok duygulandım yaa.cok guzel bi grup.cok guzel bi fikir))bnmde 2 tane süt kardeşim var.nurti uyeleri sizi coook seviyorummm...

10/05/2011 15:09:00

=0D

10/05/2011 15:12:00

kızlarr bızde de süt yok oğluşum da daha 3.ayına dün girdi:( ayrıca butun mamaları denedım hepsı gaz yapıyor  mılupda cookk pahalı aşıyor artık benı:( yakınlarımda süt paylaşmak ısteyen olsa bende talıp olurum:((

ayrıca firüzan tebrik ederım senı nasıl iyi yureklı bır annesın,sütünn daha da bollaşsın inş

10/05/2011 15:21:00

evet ankaradayız

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...