Ankara'da anne sütünü paylaşmak isteyen?

Ynt: Ankara'da anne sütünü paylaşmak isteyen?

10/05/2011 14:40:00

Samsun'daki bebeğe hep birlikte süt anne bulalım, var mısınız? Şansınız bol olsun...

10/05/2011 14:43:00

Olmaz olur muyuz? Ben şu mutluluğun benzerini yavrumu kollarıma aldığımda yaşamıştım. İhtiyacı olan her bebeğe bir süt anne bulmak için ne gerekirse yapmaya hazırım. Samsunluyum ben, oradaki tanıdıklara haber verdim bile :)

10/05/2011 14:58:00

Benim bildiğim kadarıyla bebeğe ay olarak en yakın süt tercih edilmeli. Şu anda Ankara'da 3 gönüllü anne 2 aç bebek var. Eğer isterseniz size bir pompa temin edelim ve fazla sütlerinizi sağıp tarih atarak buzluğa kaldırın. İhtiyaç duyan birileri çıkacaktır eminim. Ya da yetmediği durumlarda bizim gibi 3-4 aylık bebeklere takviye yaparız. Ne dersiniz? 

10/05/2011 15:03:00

Bebeğe ay olarak en yakın süt tercih edilmeli kısmına katılıyorum ama eğer tercih şansımız varsa... Yoksa, hiç durmayın alın her sütü

10/05/2011 15:05:00

Morkedi, eğer sütün bolsa, hemen bu vesile ile bir pompa edin. Ödünç alabilirsin, ödünç vermek isteyen bir gönüllüden. Bol bol sağ sütünü, sakla. İhtiyacı olan biri bulunur elbet:)

10/05/2011 15:11:00

ben 1 pompamı satısa koydum ama 1 pompam duruyor kızlar ama süt nasıl ulasıcakı onu dert ettım:(

10/05/2011 15:50:00

Benim de taze sagilmis degil ama derin dondurucuda depoladigim sutler var. İse baslayinca lazim olur diye dusunmustum ama oglenleri eve geliyorum emzirmeye o yuzden gerek kalmadi. İsteyen olursa severek paylasabilirim.

10/05/2011 15:57:00

@doyuk nerde oturuyorsun? Süte ihtiyacı olan bebeğin anne-babası senden gelip alacaklar ya da aranızda nasıl anlaşırsanız. Dert etme:))

10/05/2011 15:57:00

@deniz_umut senin sütlerin kaç aydır derin dondurucuda?

10/05/2011 16:01:00

Bu arada, sütleri taşımak için, eğer oto buzluklarınız yoksa, ki benim yoktu. Mado'nun dondurma taşımak için kullandığı straforlardan edinin. Satıyorlar, bazı MAdo'lar bedava veriyor. Biz onların içine doldurup, son hız eve geliyorduk, buzluğa yerleştiriyorduk.

Ayrıca kış geliyor, buzluğu, yazdan hazırladığınız gıdalarla doldurduysanız, bir komşunuzdan rica edin, buzluğuna kışlıkları kısa bir süre için koyun.:) Detay ama önemli, benim buzluk ağzına kadar dolu mesela

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...