YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-4

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-4

02/27/2012 07:54:00

.

02/27/2012 07:59:00

Banucum Nesecim günaydın.

Banu iyiyim cok sukur. Ama göbek büyüdukce çabuk yorulmaya başladım. Geceleri zaten uyuyamiyorum. Aman tek sıkıntımız bu olsun. Yalnız aklınızda olsun canlarım ilk hamilelikler cok cok daha kolay geçiyor. Haftasonu esimin de uçuşu yokken mobilya, bebek arabası vs. Beğendik. Daha almadım ama önce kızımın odasını boşaltmam gerekiyor.

Nesecim sen dış ağrını rahatlatmak icin nar çiçeği al aktardan sıcak suyla demle bol bol gargara yap özellikle yatmadan. İyi gelicek bak görüceksin.

02/27/2012 08:09:00

günaydınlar herkese
oh çok sevindim dilek ve oğluşuna.inşallah her geçen gün daha güzel haberlerini alacağız .    ÖZLEM kesinlikle katılıyorum 2. hamilelik 1. ye göre çok daha zor :( ama benim annem der ki kız çocuğunun hamileliği daha zor olur der

02/27/2012 08:11:00

Özlemcim denemezmiyim... İlk fırsatta alır denerim mutlaka..
Doktor çekemem bu dönemde diyince cnm sıkıldı malum ağrı artarsa çok can yakıcı olucak... Antibiyotikte kullanmak istemiyorum ki inşallah o kadar ilerlemez.

Bu nar çiçeğini demliyorum sadece öyle değilmi ? Kaynatmak yok !?

02/27/2012 08:13:00

NEŞE dişten bende çok çekiyorum,halbuki hamile kalmadan 1 ay önce bilinçli olarak bütün dişlarime (sorunlu olanlara ve heran sorun çıkarabilecek olanlara ) dolgu,kanal tedavisi aklına ne gelirse yaptırmıştım dr un en sağlam dediği diş uzun süredir ağrıyor,zararsız olmasına rağmen yinede korktuğum için parol da içmiyorum...çok geçmiş olsun diş çok zor

02/27/2012 08:17:00

Funda benim annemde 3 kız annesi olarak hep öyle söyler :)

Neşecim büyükçe kupaya koy narçiçeğini üzerine sıcak su, 5 dk demle süz ağzını çalkala. Birazını da iç diyeceğim ama malum hamilelikte bitki çaylarının hepsi kullanılmıyor. Sen çalkala aklına geldikçe, şifa olur inşallah..

02/27/2012 08:31:00

Teşekkür ederim kızlar... Özlemcim saol tekrar
Ben hamilelik öncesinde gitmedim diş için doktora.. Hiç aklıma gelmedi açıkçası.. Umarım bu kadarla kalır da su kalan dönemi rahat atlatırım.

Özlem o göbek büyümesi fena bir durum :D..
Ben artık çorap giyerken çok zorlanmaya başladım :) Ki gerisini söylememe gerek yok. Bana, benim göbek normale göre sanki biraz daha büyük gibi geliyor. Son 2 ay düşünemiyorum halimi :) Eğilip, kalkmak, oturmak,yatmak, hepsi bi ağırlaştı ve zorlaşrı iyice bende. Normaldir belki ama alışamadım hala böyle ağır hareket etme olayına :(

02/27/2012 08:34:00

Neşe özellikle son 1 haftadır ben de çok ağırlaştım. Çoraplarımı Rüzgar giydiriyor :)

Merak ediyorum bakalım bebiş büyüdümü?

02/27/2012 08:50:00

Oh ne güzel... Bende böyle giderse eşimden yardım almaya başlıycam sanrım :) Oturduğum yerden kalkerken hele ki yayılmış vaziyetteysem onun yardımı olmadan baya zor kalkıyorum zaten.. Ama çorap giyme gibi faaliyetlere bulaştırmadım henüz :)) Bakalım yapabildiğim kadar yapmaya çalışıyorum. Benimki biraz büyüdü sanırım. Hareketlerini sert hisseder oldum bu ara.. Hele bu sabah hiç durmadı sabahtan beri kıpır kıpır maşallah...Bende gitmek istiyorum doktora ama daha var yaaa :(

02/27/2012 08:52:00

....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...