YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-4

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-4

02/19/2012 10:12:00

hayırlı olsun Duygu, chicco bana da çok ağır gelmişti, doğumdan sonra hepimiz kas yapıcaz anlaşılan, arabayı itele potbebeyi taşı derken :))

02/19/2012 10:19:00

Neclacım öyle düşünme canım yaa, hem çok kardeş hem jenerasyon farkı da vardır, yaş büyüdükçe çocuklaşıyor insanlar, senin annen de yıllarca yıpranmıştır onca çocukla uğraşmaktan, sen yine de alttan al, rahat edemeyeceksen de gelmesinler zaten boşver...

02/19/2012 10:19:00

bebeğe kimin bakıcağı sorun olabilir herkes için,ben zaten ailemle yaşadığım için şu an başka şansları yok:)

ama uzakta olsalardı napardım bende bilmiyorum.doğum döneminde annesine bu sebep yüzünden darılan bir kaç arkadaşım olmuştu  ama inan belli bir süre sonra geçiyor ve hak veriyorsun onlara.özellikle belli bir yaşın üstündekiler için düzen bozmak yeni bir düzene alışmak çok zor oluyor,birde daphne nin dediği gibi eşinden çekiniyor olabilirler,evin içinde bir erkek olunca bu eşinde olsa kendi oğlu bile olsa anneler çok rahat edemiyor.

02/19/2012 10:20:00

Kızlar hepinize günaydın. Ne guzel muhabbetler edilmiş. Duygu hosgeldin sende aramıza gerçi sen pek kalamiyacaksin baksana 34 bitmiş ne guzel :)

En kısa zamanda saglikla kuzuna ve esine kavuş inşallah.

Hulya tanışma hikayemizi yazarım ben de bir ara.

Benim eşimde önce askerdi nöbet yatı vs. Yalnız kalirdim. Şimdi özelde değişen bisey yok. Her ay en az 10 gece yatida. Allah saglık sihhat versin. Ayrılıklarımız kavuşmalı olsun inşallah.

Neclacim gurbet nedir iyi bilirim. 2000 de evlendik bizde 12 senedir gurbetteyim hele cocuk olunca ve çalışıyorsan aynı sehirde kimsenin olmaması cok kötü. Bizimkilerde pek sık gelmez ama sagolsunlar ne zaman ihtiyacım olsa yetişiyorlar. İkinci bebis olunca nasıl bakıcı bulucam oğlan okulda esım zaten genellikle yok. Bende bunları düşününce bunalıyorum en kötü ihtimalle isten ayrılırım diyorum. Allah büyük hersey yoluna girer yeter ki saglıgımız yerinde olsun. Allah yardımcın olsun arkadasım her zorluğun arkası ferahliktir.

Adas rüzgarda kullandığım arabadan almissin. İyi günlerde kullan. Bazı eksikleri olsa da tepe tepe kullandım eskittim ben oğlumda. Ama şimdi aynısını almam kullanınca eksiklerini biliyorsun tecrubeleniyorsun ama isini görür canimcim.

02/19/2012 10:23:00

Adaşım hoşgeldin canım nerelerdesin :))
Yaaa benim kafam karıştı okadar kötümü bu araba ya, keşke almadan önce sorsaydım :((

02/19/2012 10:28:00

Adasim ben yazmıştım birara ama sayfalar cok hızlı ilerliyor okumamissindir :(

Canım kötü değil hafif araba ekstra baston almadım ben mesela o kadar gezdik hep araba bagajdaydi cok yer kaplamıyor. Oturma yeri dar bebek büyüdukce biraz sıkıntı sepeti iyi değil kullanamadım ben cok bide cocuk uyuyunca ayakları hep sarkik duruyor alttan kaldırması yok tabi bunlar 7 sene oncesinin belki degistirmislerdir eksikleri. Üzülme sakın severek kullanırsın dediğim gibi hafif araba

02/19/2012 10:33:00

Neclacim nolur üzülme. Yaşadıklarımız cok benziyor. Oğlum hasta olur ise giderim aklım evde izin istesen senincocugunda hep hasta derler. Kendi esleri evde tabi bilmezler. Ee anana babana da hep soyleyemezsin cok ağlardim ben de cok. Şimdi isler daha değişti esın daha cok yok oğlum okulda baya kafaya koydum ayrılmayı ama

13 senelik emegim var. Bakalım yoluna girecek inşallah hersey biz inanalım yeter.

Necla yapabileceğim ne olursa uzakta da olsam bir telefonluk uzağım. Ara dertlesiriz arkadasım. Sakun canını sıkma üzüldükce olan sana olur.

02/19/2012 10:47:00

:)) alttan kaldırması var, tamamen uyur pozisyona da geçiyor, değiştirmişler heralde biraz, ohhh :)
çalışan anne olmak zor, hem de gurbette, ama başa gelen çekiliyor, istesek de istemesek de...bazen bir arkadaş bir dost aileden bile daha iyi gelebiliyor insana, en azından benzer şeyleri başkalarının da yaşadığını bilmek kendi durumunun normal olduğunu hatırlatıyor insana, bu grup da hem tecrübeleri sevinçleri paylaşmak hem de sıkıntıları hafifletmek için var, unutma Neclacım :)

02/19/2012 10:53:00

O zaman cok memnun kalırsın canım. Ben cok kullandim dediğim gibi baston da almayacaksın. Ben şe yeniden inceliyeyim bari. Daha hicbirsey almadım bir tek tokasi var kızımın. :))

Hep bugün yarın erteliyorum. Bir de esimin işiyle ilgili beklediğimiz bir degisiklik var. Dua edermisiniz benim için hamilelerin duasi kabul olurmus. İnşallah en kısa zamanda olur.

02/19/2012 10:58:00

Canım benim, herşey gönlünüze göre olur inşallah, Neşelerin de bir iş durumu vardı, dualarım ikiniz için de :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...