3 Yaş AKTİVİTESİ

<12>
09/28/2011 21:32:00

3 yaşına basıyor oğlum. Sizler ne tür aktiviteler yapıyorsunuz? Neler öneriyorsunuz?

Ynt: 3 Yaş AKTİVİTESİ

09/30/2011 07:36:00

HAYVAN ÇİFTLİĞİ

Çocuğun odasını yatağını dağıtın. Yorganı dağlık alana, yastıkları özel bölümler olarak ayırın. Mavi yastık deniz, çiçekli yastıklar orman, beyaz yastık kum,.... Tüm hayvan oyuncaklarını toplayı ve tek tek anlatarak yavrunuza verin ve yerleştirmesini isteyin. 

Balıklar nerede yaşar? Aslanlar nasıl bağırır? Bir arada yaşayan hayvanları bir ortama koymasını sağlayın? Tüm bunları hikayeler anlatarak yönlendirin.

Arada birkaç hayvanı saklayarak hayvanı tarif ederek bulmasını sağlayan. "en uzun boylu hayvan nerede olabilir?" " elimdeki muzu hangisi sever ki?"

Sonra bu yaptıklarınız ondan isteyin.

Çok eğleneceksiniz.

09/30/2011 07:43:00

PAZAR

Sabah pazarın kurulma aşamasında yapmanızı öneririm.

Pazara beraber çıkıp tek tek tezgahları dolaşıp tüm meyve sebze balık ,.. vb hakkında konuşun (pazarcılar mahallenin delisi diyebilir dikkat) .

Bu nasıl yeriz, bununla ne yaparız, bu nerede pişer gibi sorular sorabilirsiniz.

Bunun dışında pazarın kurulmasında tezgah, örtü gibi şeyleride öğreniyor:))))

09/30/2011 08:02:00

Pazar ve tüm esnaf :=) aktivitesi babanneye ait ...

09/30/2011 08:07:00

Guneş Cumartesi yada Pazar günü bul bir pazar beraber git bence,  çok eğlenceli:))) oğlum sabah maydonaz, dere otu, nane tezgahına "bu da ot tegahı" dedi. koptum

09/30/2011 13:17:00

DÜDÜK MAKARNALARI SULU BOYSYLA BOYADIK, AYAKKABI BAĞCIĞINA DİZDİK, İLK GÜN KOLYE YAPTI YILAN YAPTI , SONRAKİ GÜN MAKARNALARI İPTEN ÇIKARDIM, BİRLİ İKİLİ GRUPLAR YAPTIM, EN FAZLA ÜÇ SAYISINA KADAR GİDİP,BURDA KAÇ MAKARNA VAR OYNADIK, SONRA KAĞIDA ÖNCE BİR, SONRA İKİ, BEŞE KADAR GRUPLAR HALİNDE YAPIŞTIRDIK, BEN İSTEDİĞİM GRUBU AÇIKTA BIRAKACAK ŞEKİLDE ELLERİMLE KAĞIDI KAPATIP MAKARNALARI SAYMACA IYNADIK, EN KOMİĞİ BABASI GELİN CE KÜÇÜCÜK ELİYLE MAKARNALARI KAPATIP BURDA LKAÇ MAKARNA VAAR DEMESİYDİ:) CEPTEN YAZDIĞIM İÇİN YAZIMIN KUSURUNA BAKMAYIN LÜTFEN, HERKESE İYİ EĞLENCELER..

09/30/2011 13:41:00

GEMİ

Salonda kendinize koltuklar seçin. Bunlar sizin Geminiz olacak. İster gemiye suluk, yazdan kalma simit alın. Öncesinde kağıt havlu rulosunu da yanınıza almayı unutmayın. Dürbünü Oyuncak balıkları, gemi oyuncakları halının üstüne koyun ve başlayın.

O kaptan siz miço, o miço siz kaptan olun. Uzak adalara bakın, uzak gemileri bakın. denize atlayın yüzün yüzün. Beraber kürek çekerek hareket edeceksiniz haberiniz olsun.

Şarkılar söyleyerek "heyo heyo, bir iki üç " ilerleyin.

Kalabalık arkadaş grubunuda oynatmak için çok güzel bir oyun. Arada "gemi değşimi" deyip gemileri değiştire bilirsiniz. "Yüzme zamanı" deyip denize zıplayıp yüzebilirsiniz. (alt komşu bu sefer sizden nefret eder)

Not: Bu oyunu çok seviyoruz.

10/04/2011 19:42:00

Bizimkilerin en çok çok sevdiği şey mandalla oynamak. Renkli tahta mandallar almıştım. Aslında daha güzeli tahta mandalları kendilerinin boyaması. Bir de bir sürü dalı olan kuru bir ağaç parçası. Ona mandalları takıp sökerken çok eğleniyorlar :)

10/04/2011 19:47:00

Araba yolculuğundaki oyunumuz: Cebimde ne var tahmin et. Küçükken sadece hayvan adı sayarlardı. Sonrasında soru soruyoruz veya onlar soruyor, ona göre tahminde bulunuyorlar. Birisi cebimde ne var tahmin et diyor. Diğerleri soruyor. Ormanda mı yaşar, çiftlikte mi, denizde mi? Büyük mü küçük mü? Kuyruğu var mı yok mu? Rengi ne renk? gibi sorular. Ona göre de tahmin ediyorlar veya ediyoruz :)

10/09/2011 17:54:00

Bir aktivite önerisi de 3 yaş sınıfında öğretmenlerinin yaptıklarından. Kendini tanıma ile ilgili. Öğretmenleri hepsinin parmaklarını una batırmasına yardımcı oldu. Sonra siyah fon kartonuna bastırıp, üzerine de koli bandı yapıştırdı. Böylece parmak izlerini tanımış oldular.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...