sözcükler...

Ynt: sözcükler...

10/27/2011 13:59:00

benimkide tembel çıktı bu konuda..anne bile demiyor daha.baba baba ,dede ,cişş,cicek,,gel gel,ver ver okadar yani.ama suç bizde ne istediğini anladığımız için anında yapıyoruz ihtiyaç duymuyor.eşimle karar aldık artık sallamıcaz ,bakalım işe yarıyacak mı :)

10/27/2011 20:03:00

Mihrcim aynen öyle anlamayacaksın bak  sıpalar nasılda derdini anlatıyorlarlar görecekiğz.DEryada senin kafadan bence:)))

10/27/2011 20:05:00

kunakacım onlar öle bir melek ki sarımsağın içinede düşsen ter kokusundan yanında kimse nefes alamaz hale bile gelse senin kokun onlara mis gibi gelir sesinde istediğin  kadar karga olsun en güzel ses seninkidir.

10/27/2011 20:17:00

:)))bugün deneme yaptık,meyve yedirirken ıh ıh diyerek istiyor daha ağzındaki bitmeden,ver de annem diyorum elimlede göstererek,ezgiye yaptıryorum görsün diye o yapınca ona veriyorum meyveyi,çatlak bi kere yapmadı inadından,deliriyor ıh ıh kendini arkaya atıyor,elini tutmaya çalışınca benim elime vuruyor:(((başarısızdık yani:((ama ilk defa bu olaydan bi saat sonra filan bana eliylede işaret ederek gel gel dedi:))))))))bu arada çiş(yeni yeni),cıs(peteklere),edi(ezgi),mammmaa,hoppa(düşünce ve ayağa kalkınca),attı(bazen topu atarken)söylüyor hakkını yemişim yavrunun,net ve sık söylemediği için aklıma gelmiyor genelde.

10/27/2011 20:27:00

mihrcim yavaş yavaş zaten birden bekleme.Ezgi onun için iyi bir rol model olabilir boş zamanlardında ela ile bol bol oynasın onun katkısı senden daha fazla olacak.Ben Yağız'a hiçbirşey öğretmiyorum hep Oğuzdan kapıyor

10/27/2011 20:32:00

zaten ezgiyle bu kadar ezgi olmasa nasıl bir zırdeli olurdu bilemiyorum artık canım:((birde yaş farkı çok olması bu konuda dezavantaj sanırım ezgi onunla oynarken ya arkadaşları gibi davransın istiyor yada o eladan daha bebek oluyor,doğal olsa olmuyor,olmasa yaşı tutturamıyor:(((seninki daha güzel tam model o açıdan,bir,iki yaş önden gittiği için alabileceği şekilde tam

10/27/2011 20:56:00

Bence sende haklısınnnnnnnnnnnn:))))))))

10/31/2011 09:09:00

Şarkı söylüyordur şarkııııııııııııııııı:))))))))

10/31/2011 10:34:00

bizde de oğlum tembel kızım daha iyi ama kızım da konuşmaktan çok el hareketleriyle veya sorduğumuz şeylere hereketlerle derdini anlatıyor.

anne * baba * mama * dede * ecca: esra* deda : derya* cücü : tavuk * şüt: süt* şuşuşu :su* bur: buraya çıkacağım/koltuk kanepe üstüne çıkmak için* bop :top * ao:alo

bir de hareketleri var.

***güzel olmuş mu anneciğim : kafayı sağa sola sallayarak evet der.çok beğenmişse yemeğini kafayı deli gibi sallar
***anneyi ne kadar seviyorsun: bu diyerek ellerini öne doğru uzatıyor kollarını yana açmayı düşünemiyor// bu kadar çok seviyormuş
***hayır deyince parmağını sağa sola sallayıp sırıtarak oda hayır diyor
***sus deyince parmağını dudaklarına götürüp şuşşşşşşş diyo
***tamam mı deyince kafayı yukarı aşşağı sallayıp mam diyor

oğlum çok daha az kelime kullanıyor

10/31/2011 10:34:00

....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...