İmdat...

09/16/2011 09:04:00

Bu sabah iş yerine koşa koşa geldim; uyku sorunları grubuna üye olup eskiden yazılanları deli gibi okudum. Çünkü dün gece toplamda sadece 4 saat uyudum. 1,5 saat+1 saat+1/2 saat+1 saat şeklinde. Oğlum 10 aylık ve eski yazılardada gördüğüm gibi 10 aylık olunca gece  en fazla kalkmalarımızı yaşamaya başladık. Ortalama 8-9 kez kalkıyoruz. Bu zamana kadar Denizi emzirip yatağımızın yanındaki beşiğine yatırıyordum. Gecede uyanınca gene emzirip beşiğine yatırıp sallıyordum. Zor günlerde ise ayakta sallayıp yatırıyordum. bazende bebek arabasında. Son bir aydır beşiğinde rahat yatamadığını düşünüp yatağımıza aldım. Döne döne güzel güzel uyudu; bu arada tatilede gittik gene bizim yanımızda mis gibi uyuyup sabahları neşeyle uyandı. Fakat son iki haftadır rekor sayıda kalkış yaşıyoruz. Emiyor uyuyor yatırıyorum 15 dakika sonra kalkıyor, sallıyorum yatırıyorum 15 dakika sonra gene kalkıyor. Dün gece artık bari çocuk uyusun diye 2 saat ayağımda salladım o süre boyunca bile 4 kere uyanıp kalkmaya çalıştı. İşin ilginç tarafı çok uykusu olduğunuda görüyorum. Bu arada doğduğundan beri hep aynı saatlerde sekiz-sekiz buçuk gibi yatmaya alışık. Herzaman bir rutinimiz oldu. Hamileyken sadece tracyi okudum. Yatır kaldırdan başka yöntem bilmiyorum ama anne olduktan sonra uyguladığım tek yöntem bebeğimi ağlatmamak oldu. Fakat şu anda tıkanmış durumdayım. Ne emerek, ne ayakta sallanarak, ne beşiğinde sallanarak, ne arabada sallanarak, ne de benim yanıma yatarak uyuyamıyor. Ve ben artık yatır kaldır denemeyi düşünmeye başladım. Benim uyumamam bir yana onun uyuyamaması beni çok üzüyor. Lütfen bana bir çare :(((

Ynt: İmdat...

09/16/2011 09:57:00

yatır-kaldır bizde 6.aydansonra bi ara işe yaramıştı ama şimdiler işler saarpa sardı. Neva yı bir türlü erken yatıramıyorum.bir bebeğin gece 12 de full enerjiyle oyun oynaması nasıl oluyor anlamış değilim.Her şeyi denedim, yok olmuyor.Sabah erken kaldırmak, gece  iyice  doyurmak,rutin oluşturmak, emzirmek  banamısın demiyor.Benim pilim bitik ama o hala  enerji dolu.Cevapları bende bekliyorum inşallah çözeriz bu durumları

09/16/2011 10:02:00

10 aylıkken benzer bir şey olmuştu, kabus gibiydi. Bence sorun uyku sorunu değil başka bir şey olabilir. Büyüme atağı/diş... vb. Yürüyor mu ya da ayakta duruyor mu? Tam o zamanlara gelmişti bizim o 10 ay civarı sapıtmamız. Sonra normale döndü. Sabır dilerim.

09/16/2011 11:01:00

İnşallah Derya çözeriz. Ben çok sabırlı bir insan olmama rağmen uykusuzluk ve yorgunluktan sapıtmış durumdayım. Evet Özgüranne ayakta duruyorama henüz yüremiyor  ve 5. ve 6. dişler sanırım yolda. Öğlen eve gidince gördüm. Dün akşam oğluma kızdığım için kendimi suçlu hissediyorum :((((

09/17/2011 12:10:00

Fiziksel değişikliklerin neden olabileceğini  okumuştum. Emekleme ayağa kalkma gibi değişimler uyku sorunlarını getirirmiş..Uyanıkken yaptığı şeyleri uyuyorken yapmaya çalışırlarmış..Geçici bir dönem olabilir.

09/18/2011 09:53:00

bizim de olmuştu belki okuduklaırnızda bana da rastladınız.. Kaşığı almıyor gece de uyumuyordu. alt orta dişlerin yanındaki çıkıyormuş ve diğerinin dibinde oldugundan değdiğinden vs. zorluyormuş.. bu da bağışıklığını düşürmüş ve o ara hasta olmuştu. hastalıktan iştahsizdı ve yemiyordu.. hastalanınca da memeyi ilaç bellediğinden memeye saldırıyordu. benim de uykusuzluktan nevrim dönmüşüt. kolay gelsin.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...