BEBEK ARABASI VE ANA KUCAĞI?

03/14/2010 20:35:00

Bebek arabası ve ana kucağı  alırken neye dikkat etmeli? Peki siz tercih ettiğiniz bebek arabasından memnun musunuz arkadaşlar?Fiyatlar o kadar değişik ki.

Ynt: BEBEK ARABASI VE ANA KUCAĞI?

03/15/2010 14:11:00

bebek arabasi alirken en onemli ozellik hafif olmasi, bebek ve cantalarla tasiyacagin icin en hafifini secmelisin. birde araba bagaji cok onemli sonradan sigmadigini fark etme :)
ben mclaren kullaniyorum cok memnunum...

03/15/2010 15:18:00

bende  henüz bebek ariabası almadım.ama kendi adıma ayçatın dediği gibi özellikle hafif olması benim için önemli.birde çift yönlü kullanılabilmesi gerek.kızım kış bebeği olduğu için araba alımını bahara erteledik.chicco veya kraft marka almayı düşünüyorum

03/15/2010 18:00:00

Arabanın bagajına sıgması , Arkasının 150 derece ve üzeri yatar olması .Hafif olması .
Bende maclaren kullanıyorum .

05/21/2010 14:38:00

Ben buyuk bir model tercih etmistim, tabii ki bircok fonksiyonu oluyor icinde de (Mamas Papas `Skate` modeli, aslinda Peg Perego da ayni isimde satis yapiyor). Ama arkadaslarin dedigi gibi arabanin bagaji onemli bir faktor. Onun disinda mesela cok seyahat ediyor musunuz? Eviniz eger duz ayak ise agir bisey tasimak sorun olmaz, ama merdiven inip cikacaksaniz rahat olmaz. Alisveris merkezlerinde gezerken buyuk birseyle magazalari rahat gezemeyebilirsiniz. Bence secenekler oldukca fazla, yakin zamanda Turkiye'ye giderken buyuk arabayi tasimamak icin baston modellerden aldik, Chicco'nun. Onlarda kullanisli oluyor ama cok minikken sanirim onun icine koyamazdim ben, biraz daha rahat bisey olsun isterdim. Benim icin agirlik sorun degildi, o yuzden Skate modelinde ogrenmek ilk basta zaman aldiysa da, farkli sekillere rahatca sokabildigim icin cok memnun kaldim.
Araba koltugunda, ilk 1 yasinda kullanacagi modellerde bence arkasinin yatip yatmadiginda bakip, yani uyurken pozisyon degistirebileceginiz bisey olsun. Bir de basinin orada destek olsa iyi olur.

05/22/2010 11:23:00

Bizde Concord Neo almıştık. Ağır olması dışında memnunum. Ama bende şimdi yeniden alacak olsam Mclaren tercih ederim. Muadillerine göre gerçekten çok hafif, bu da kullanış açısından çok rahatlık sağlıyor. Katlandığında ne kadar küçüldüğü de önemli tabii. Bizim eski arabamız fiesta idi ve bebek arabası tüm bagajı kaplıyordu.

05/22/2010 19:27:00

teşekkürler arkadaşlar. biz mclaren tercih ettik. 6,8 kg. yani bir baston puset ağırlığında. ama ana kucağını hala alamadık. ikinci el bakıyoruz ya da çok pahalı olmayan bir model alalım diyoruz. sonuçta asıl yatırımı oto koltuğuna yapmak daha mantıklı geliyor. pierecardin olabilir diye de düşünmekteyim.

05/27/2010 06:37:00

ana kucakları çok ağır oluyor.özellikle maxi-cosi'ninkiler çok ağır.taşımak çok zor.
bebek arabası alırken çok büyük olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.çünkü kaldırımlar istanbulda
çok dar büyük arabalarla yürümek zor olabilir.ayrıca evlerinizin asansörüne de sığmak zor olabilir.
hafif olmalı tabiki de çünkü merdiven inip çıkma gibi durumlarda ağır bir pusetle zor olur.
ve aynı zamanda diğer arkadaşların dediği gibi katlanınca az bir yer kaplamalı.biz maxi-cosi taxi citi kullanıyoruz çok memnunum.aynı zamanda bugster da çok güzel hem hafif hem az yer kaplıyor tavsiye ederim.ayrıca ana kucağında pahalı bişi tercih etmeyin derim ben,oturmaya başladığında kullanmazsınız,varsa bir tanıdığınızdan veya temiz bir 2.el daha iyi olur diye düşünüyorum.

05/27/2010 06:41:00

selibuyuk sana kesinlikle katılıyorum. çocuk arabası aldık. maclaren 6,8 kg. çok kolay kapanıyor.
ana kucağı alamadım ama pahalı birşey almayı düşünmüyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...