Orucumuzun Günlük Seyri- Güncel Sohbetler

<12>
08/04/2011 16:50:00

Buraya isterseniz gün içinde, oruç maceralarımızı yazalım :) Bu konu hep üst sırada kalacak. Günlük konu açmak zorunda kalmayacağız :)

Bugün fena koydu bana oruç. Çünkü Antalya sıcağında yürüye yürüye hastaneye gidip, orada acaip koşuşturup, yanımda sağımda solumda lıkır lıkır içilen sulara gulp gulp yutkunup, yürüye yüreye geldim. Çok fazla ter döktüm ve kendimi nasıl duşa attığımı bilemedim. Zaman geçmek bilmiyor şuan inanaın.. Daha yarım saat varrrr :(((

Ynt: Orucumuzun Günlük Seyri- Güncel Sohbetler

08/04/2011 18:20:00

ben yarın başlıyorum oruca ve açıkçası çok tırsıyorum. ilk defa geçen sene emziriyor olduğum ve bebek 6 aylık olduğu için tutmadım. ancak halen emzirdiğimden midir yoksa alıştım mı bilmiyorum deli gibi acıkıyorum ve çok yiyorum gün içinde. hamileyken bile çok rahat tutmuştum ama hiç böyle acıkma sorunum yoktu doğum yapana kadar. yarın nasıl dayanıcam bilmiyorum. Allahım güç kuvvet versin inşallah .:)

08/04/2011 18:24:00

merhaba ayşegül

bende bugün ilk başladım ama korktuğum gibi olmadı klimadan hiç çıkmadık kızımında oyuncaklarını getirdik odaya akşama kadar pinekledik

bütün işleri sabahtan yaptım gün içerisinde kızın beslenmesinden başka işim olmadı

yemekte dünden vardı

velhasıl rabbim yardımcı oluyor biz kullarına yoksa bu sıcakta dayanmak mümkünmü?

08/05/2011 10:46:00

Nasıl gidiyor oruçlar?

08/05/2011 11:45:00

Akşamın 20:30 a kadar aç kalmaktan nasıl korkuyordum,nasıl zaman geçecek,nasıl dayanacağım,bayılır kalırmıyım diye.

Bir de aç olduğum zamanlarda çok sinirli olabiliyorum,kızımla nasıl oyun oynayıp,sinir harbine girmeden nasıl atlatacağım diye de düşünmüyor değildim.

Neyse ki ilk 5 gün güzel geçiyor,susuyorum sadece.Yemeği çok aramıyorum ara sıra midem kazınıyor ama sonrasında normale biniyor.

Diyetisyenin birisi,oruç zamanı vücudunuz detoks yapıyor demişti. Sanırım doğru,kendimi biraz daha iyi hissediyorum :)

08/05/2011 12:05:00

ben gün içinde iyiyim yalnız son yarım saat halsiz oluyorum az uyku ile gayet enerjik olduğum için de ayrıca kendime şaşkınım çok şükür 5 gün gitti bundan sonra da izne çıkıyorum zaten daha iyi olur diye düşünüyorum herkese şimdiden güzel iftarlar :)

08/05/2011 12:06:00

açımm :) en azından şekerim düşmedi hala iyiyim. çorba ve tatlı yaptım markete gittik alışverişleri hallettik, berki gezdirdim oyun oynadık bıcı bıcı yaptırdım uyuttum. ana yemek babamın ellerinden öper (evet babam bir haftadır bizde yuppii) benden bu kadar. iftara kadar berk dışında bişiyle ilgilenmeyi düşünmüyorum. susamadım fazla ama berk bu sıralar babam geldiğinden beri çok az emiyor oynamaktan vakit kalmıyor :) bir kaç gün daha böyle gitsin ben de adapte olayım bu sayede.

08/05/2011 12:36:00

Bir gün tutuyor, bir gün tutamıyorum :( Bugün tutuyorum, bir ara kötü oldum :( 

Normalde 2 saatten fazla aç kalsam gözüm döner, başım ağrır, midem bulanır ama oruçu, normalde aç kalmamdan  daha iyi tolere ediyorum.

08/05/2011 12:48:00

Susama yok, acıkma daha fazla. Bugun en ıyı gunum cunku gunduz 11.30'a dek uyudum. Ramazan basladıgından beri koala modundayım. Is bıttıgı gıbı savrulacak gıbı oluyor ve solugu yatakta alıyorum. Annemler sagolsun. Asabıyetım yuksek oldugundan yemek vaktıne kadar (ısyerı harıcınde) mınımum konusuyorum cevremdekılerle. Oruc acık ve net sekılde duzenımı aksatıyor. Fakat ben duzenımın aksamasını kabullenıyor ve oruc tutmayı ve yapamayacagım seylerı (oructan oturu) baskalarına postalamayı veya ertelemeyı, ustelememeyı tercıh edıyorum.

Zor, gercekten zor, fakat gececek. Sabır.

En cok kahveyı ozluyorum.

08/05/2011 18:58:00

bana açlık ya da susuzluktan çok uykusuzluk dokunuyor,  gece 12 gibi yatıyorum 3 15 e kadar en az bir kez kızım uyanıyor sonra da sahurdan sonra uyuyamıyorum 5 30 -- 6 ya kadar tam uyuyorum kızım 7 -- 8 arası uyanıyor ve ben sağıma soluma sallana sallana güne başlıyorum, 9 civarı biraz açılıyorum,  öğleye kadar yapılması gereken asgari miktar işi hallediyorum çünkü öğleden sonra resmen yavaşlıyorum, beynim ve bedenim ağırlaşıyor , son saatlerde de çok susuyorum ama her şeye rağmen 3 yılın ardından oruç tutabilmeyi, eşimle sahur yapmayı, iftar heyecanı yaşamayı  çok seviyorum

Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin

not: yasemin ben de senin en çok kahveye ihtiyaç duyabileceğini düşünmüştüm zaten, Allah kolaylık versin arkadaşım

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İftar ve Sahur Menüleri - Ramazan Sohbetleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...