Gamze için duaya kalkıyoruz aynı saat aynı günde inşallah katılan?

<12345>
02/10/2012 15:57:00

sevgiili gönül dostları... 

böyle bir sayfanın hicranını duymuştum hakikaten çok şükür gamzeye dualar akın akın geliyor. elhamdülillah bu duaların yüzü hürmetine şifa bir yerden gelecek. bu dertle dertlenmek gerek. 

bir kişinin dua etmesiyle aynı saatte aynı anda 100 kişinin yakarması farklıdır. ne kadar çok olursak o kadar iyi...lütfen tek yürek olalım aynı gün aynı saatte inşallah burda olalım dualar edelim aminler diyelim. hacet namazları kılalım ne bileyim fetihler okuyalım. ne lazımsa yapalım. hepimiz bunu Allah rızası için yapıyoruz. şifa nerden gelir bilinmez ve en makbul dua namazla yapılandır.

ben derimki haftaya cuma günü mesela gece 2 de falan çocuklarda yatınca abdestlerimizi alalım tüm yapılan her şeyin duasını bir başlıkta yapalım. dua yazalım okuyalım içten yürekten amin diyelim hep birlikte. kılmak isteyenler hacet namazı saat 2 de kılsınlar inşallah ve herşeyin duasını yapalım hastalığına galip gelmesi için fetih okuyalım. okumasını bilmeyenler mealini hissederek okusun oda olmuorsa kendini vererek dinlesin... ne olursunuz katılım bekliyorum...

benim büyük bir sıkıntım vardı ve 5 tane gönül dostum vardı o ara yanımda Allah rızası için havet kılıp gözyaşları içinde dua etmiştim onlarda amin dediler ve çok geçmeden niyetime kavuştum elhamdülillah. gene her gün kılalım hacetimizi ama o dua günü hep birlikte kılalım ne dersiniz. ogün olmasın derseniz hangi gün olsun siz deyin... hatimlerde bitecekti ve yasinlerde tamamlanır   diye ogün dedim ben ne bileyim işte bir fikir sadece

Ynt: Gamze için duaya kalkıyoruz aynı saat aynı günde inşallah katılan?

02/10/2012 16:00:00

Çok güzel bir fikir, maalesefki namaz kılmayı bilmiyorum gece o saattede uyanık olmuyorum daha erken bir saatte yapsanız bizde dilimizin döndüğünce bildiğimiz duaları okusak sizinle aynı anda olur mu?

02/10/2012 16:08:00

neden olmasın nihalcim. önemli olan katılım.tek yürek olmak.Allah razı olsun canım. genel katılıma göre ortak bir saat ayarlayalım inş. tabi katılım olursa. etrafımada duyuracağım inşallah sizlerde duyurun. haftaya cuma yapalım ki çok kişi olmak adına gün uygun mudur saat ne önerirsin lütfen fikrinizi yazın 

02/10/2012 16:12:00

benim icin gün ve saat farketmez.. o saatte olurum.. cogunluga uyarım..

02/10/2012 16:16:00

Namaz saatlerini bilmiyorum ben canım, o saatte mi olması gerekiyor? yani herkese uygunsa gece 11 olabilir sanki çocukları uyutmuş olur herkes. Bende duyuracağım arkadaşlarıma.

02/10/2012 16:19:00

Allah izin verirse katılırımm..Bunundışında müsait olanlar yine gece kalksın . Teheccüd vaktinde namaz kılıp dua edelim..

02/10/2012 16:23:00

bende allah izin verirse katılmak isterim her saat bana uygundur ....

02/10/2012 16:26:00

nihalcim. uykuya dalıp uyandıktan sonra sıcak yatağı terk edip herkesin uykuda olduğu vakti O'nun rızası için duayla ve ibadetle geçirmek duaların kabulünde çok etkilidir o sebepden saat 2 demiştim ama sizler çalışıyorsunuz. olmazsa öylede olur esral arkadaşımız dediği gibide olur. birlikte karar verelim inşallah benim çocukların uyuması 11:30 u bulabiliyore bazen

02/10/2012 16:28:00

Hâcet namazı

Dünyevî ve uhrevî isteği olan kimse abdest alır, yatsı namazından sonra iki veya dört rekat, başka bir görüşe göre on iki rekat namaz kılar, sonra Allah Teâlâ'ya senâda ve Hz. Peygambere salatü selâmda bulunur, bundan sonra hâcet duasını okuyup, isteğinin gerçekleşmesini Yüce Allah'dan ister.

Abdullah b. Ebî Evfâ (r.a)'dan nakledildiğine göre, Rasûlüllah (s.a.s) şöyle buyurmuştur: Her kimin Allah'dan bir dileği olursa veya insanlardan bir isteği olursa, önce abdest alıp iki rekat namaz kılsın, sonra Allaha hamd ve senada bulunsun ve Hz. Peygambere salatü selâm getirsin. Sonra şu duayı okusun: "Lâ ilâhe illallahul-halîmül-kerîm. Sübhânellahi Rabbil-arşil-azîm. el-Hamdü lillâhi Rabbil-âlemin, nes'elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiretike vel-ganîmete min külli birrin ve's-selâmete min külli ismin. Lâ teda'lî zenben illâ gafertehû ve lâ hemmen illâ mezahtehû ve lâ hâcete hiye leke rizan illâ kadaytehâ yâ erhamerrâhimîn ".

Anlamı: "Halîm ve kerîm olan Allah'dan başka ilâh yoktur. Yüce arşın Rabbi olan Allah'ı tesbih ederim. Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Allah'ım! Rahmetini gerektiren şeyleri, kesin affını, her iyiliği elde etmeyi, her günahtan uzak olmayı senden dilerim. Affetmediğin hiç bir günah, feraha çıkarmadığın hiç bir tasa, senin rızana uygun olan hiç bir ihtiyacı da karşılamadan bırakma. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allahım" (Tirmizî, Vitr,17; İbn Mâce, 189; Hamdi Döndüren, a.g.e., s. 352, 353).

02/10/2012 16:30:00

ayberkay tefriciye grubu olarak bu gece dua edilcek nasipse. ama daha fazla olmak adına bir günde koydfuk etrafa duyuralım diye. gece 11 e kadar tefriciyeyi bitirip duasını yapalım nasipse. dua saatimiz olsun gene bugün ama haftaya tekrar olsun

02/10/2012 16:32:00

Hacet namazı iki, dört veya oniki rekat olarak kılınır. Birinci rekatta Fatihadan sonra üç kere Âyet-el kürsi okunur, diğer rekatlarda Fatiha ile birer kere İhlas ve Muavvizeteyn [iki kuleuzü] okunur. Yahut her rekatta Fatiha, Âyet-el-kürsi ve İhlas okunur.

3-
 Bir başka hacet namazı da şöyle:
Yatsı namazını kılıp vitri kılmadan önce, dört rekat namaz kılınır. Birinci rekatta bir Fatiha, üç kere Âyet-el-kürsi okunur. İkinci rekatta Fatihadan sonra üç kere İhlas ve Muavvizeteyn [yani iki kuleuzü] okunur. Üçüncü rekatta ilk rekatta okunanlar okunur. Dördüncü rekatta ise ikinci rekatta okunanlar okunur. Namazdan sonra dileğini ister.(İmad-ül-islam)

Türkçe olarak şöyle dua etmek de olur:
(Ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!)

Bu duayı müslümanlar, her zaman okuyup maksatlarına kavuşmuşlardır. Bu duaları bir kere okuyup bırakmamalı, kırk gün kadar devam etmek iyi olur.

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...