NEREDESİNİZ......

03/09/2012 08:00:00

Nerelere kayboldunuz,sonuçlar nasıl haydin bilgiye,paylaşıma devam:)

ben çamaşır makinesinde soda ve sabun tozu kullanıyorum ve yağ lekeleri çıkmıyor,birde bizim anneannemiz mustakil evde oturuyor bahçeli ve bahar geliyor remle bahçede oynadığı zaman çoraplarındaki kirler tam çıkmıyor sarımsı kalıyor

bulaşık makinesinde soda kullandım bir defa güzeldi birde sabuncevizi kullandım ama direk koydum kurumuş yemek artıklarını çıkarmadı
birde kaynatıp suyunu kullanıcam bakalım nasıl sonuç vericek

bu kimyasallar hayatımıza öyle bir girmişki çıkan sonuçlar nedense tatmin etmiyor

birde acaba biraz deterjan koysak ve ek durulama yapılsa atarmıki o kimyasalları?

Ynt: NEREDESİNİZ......

03/09/2012 08:24:00

iyi hatırlattın geçen gün ben de yazıcaktım ses seda yok diye:)

Çamaşırda aslında iyi sonuçlar aldım bazen sadece soda bazen soda+ evde kalan deterjanımı koyuyorum. Bİr de yumuşatıcı gözüne elma sirkesi...
Çamaşırda her seferinde olmaz ama arada bir sodalı suya beyazlarını ve lekelileri geceden bastır sabah da yıka..çok acayip beyaz oluyor...

Bulaşık mk. de boraks+limontuzu+tuz+karbonat karışımı ve elma sirkesi kullanıyorum. Akıtıp da koyunca fena olmuyo.Evet bazen kalabiliyo bazı kirler ama ben normal bildiğimiz deterjan kullanınca da kaldığı oluyodu hiçbir zaman pırıl pırıl bulaşıklarım olmadı normal deterjanla da. Zaten o deterjanın kokusu siniyo bardaklara falan hiç sevmiyodum.Bulaşık için de  bir çay kaığı bulaşık deterjanı eklenebilimiş...

Ziraat müh. Erkan Şamcı yıkadığınız bir çay kaşığını deterjandan tamamen arındırabilmek için 18 lt. su gerekir demişti:)

Yani ben şöyle düşünüyorum, çamaşır veya bulaşıkta aldığımız pahalı deterjanlarda da çıkmayan yağ, leke falan oluyodu. Dolayısıyla eğer çoook fazla bir kir yoksa takmıyorum kafaya...

03/09/2012 08:33:00

elosko,akşamdan bastırmayı denicem
bulaşık makineside verdiğin karışım nasıl yapılıyorki hani limon tuzu filan eritileceklermi? ve ne kadar koyuyorsun?

evet bende son dediklerine katılıyorum hatta normal deterjanlar çıkartmıyorda artı kosla gibi şeyler kullanıyorduk:)

03/18/2012 21:12:00

Selamm.. Bu grupta mutluannenin paylastigi bir baslik var. Bulasik mak det kendim yaptim" galiba baslik. Zaten nettende arastirdim hep ayni seyler var. O basliktan bakip deneyebilirsin. Ben once ceyrek olcu yapip denemistim sonra tam olcu yaptim. Hatta bugun bitti, yeniden yapmam lazim:) eger guzel koku takintin yoksa limon portakal yaglarini koyma bence conku putur putur yapiyor tum malzemeyi bir sure sonra da bayaa katilasti. Ayrica koku da pek olmuyordu, artik koymiycam ben.

03/20/2012 06:34:00

Buralardayım desem yalan olur canım :))

İşler o kadar yoğun ve içinden çıkılmaz bir hal alınca kendimi çektim netten tamamen.Çocukların dersleri oldukça yoğunlaştı ufaklık desen daha çok ilgi ister olunca mecburen böyle bir karar aldım bende.Başlığı görünce yazmak istedim :)

Çamaşırda sorun hiç yaşamadım ilk günden beri.Sadece renklilerde sabun tozu lekeleri kaldığı için şimdi sadece sodayla yıkıyorum sonuç gayet güzel.Bembeyaz beyazlar için ise soda-sabun ve ilaveten  boraks ekliyorum.sonuçtan oldukça memnunum tavsiye ederim.yumuşatıcım ise tabii ki elma sirkesi.

Bulaşıklara gelince;elosko nunda  dediği gibi yaptığım karışım bir müddet işe yaradı fakat sonrasında beyazımsı izler bırakmaya başlayınca bende bir karışım bir deterjan kullanmakta buldum çareyi.Erkan Şamcı'nın dediği bir söz vardı elma sirkesinin yok edemeyeceği mikrop yok diye,buna güvenerek bulaşıkların üstünde kalan deterjan artıklarından bu şekilde kurtulmuş olmayı ümit ediyorum.bende deterjan kullanıp parlatıcı gözüne elma sirkesi eklersem sorun çözülür diye düşündüm.Bulaşık yıkarken limon parçası koyuyorum makinama,bulaşıklar mis gibi limon kokuyo

Çenem düştü sanırım yine :) buralar sizlere emanet güzel anneler ben belki yine uğrarım arada.Görüşürüz yine olurmu?

03/20/2012 07:02:00

03/20/2012 07:58:00

sen uğra arada canım bilgilerinden mahrum etme benim gibi kimyasal kullananları teşekkürler bugünden itibaren bende sendenimm:))

03/20/2012 09:51:00

mutluanne valla yokluğun hissediliyor..arada uğra:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...