anneler ve damatları

<12>

Ynt: anneler ve damatları

10/23/2012 06:46:00

CANSU88 : annen ile eşin limoni diye intihar mı edecektin ... gızım deli misin nesin. sen bebenle ilgileneceksin, onlar hırgır dırdır etsin dursunlar boşversene

10/23/2012 07:04:00

bence arada kalmayın, ikisini de savunmayın. 

ben de annemle eşim arasında çok kaldım, ve en sonunda çözümü buldum. ikisinin araları düzelmedi ama ben arada kalmaktan kurtuldum. 
*anlaşmak zorunda değiller, birbirlerini sevmek zorunda da değiller. saygısızlık olmasın yeter.
* biri diğerini bana çekiştirdiğinde, "kendisiyle konuş bunu, bana anlatma aranızda halledin" diyorum. Aralarındaki ilişkiye karışmıyorum.
 annemi eşime, eşimi anneme karşı çok savunurdum, "sen yanlış anlamışsın, öyle demek istemedi..." falan filan. Aman Allah'ım ne büyük saflık yapmışım. 

annemle eşim görüşmeyi iyice azalttı, bundan hiç rahatsız değilim.
 bu durumda benim kendi kvmi sık sık aramamam yahut az ziyarete gitmem eleştiri konusu olmaktan çıktı. her halukarda kv ile çok fazla ilgilenmiş oluyorum, eşimin annemle ile ilişkisine nazaran. 

10/23/2012 10:49:00

Emine tabi simdi dusununce dogru ama dusun oglum yogun bakimda lohusayim korkudan titriyorum deli gibi basimda tartisiyolar ne dusunursun

10/23/2012 11:20:00

allah allah anneler damatları çok sever şehir efsanesi mi yani??benimkiler toz kondurmaz damadına,hatta annem hep beni haksız bulur.Gerçi benim anneme göre ''herşey olacağına varır''..hiç gergin değildir,kimseyi de germez.Belki de genel bir tavır meselesidir bu iş..

10/23/2012 23:09:00

Tüm evlerde aynı sorun...:( annelerimiz bizi en iyi damatlara layık gördüklerindenmidir? nedir hangi adayla karşısına çıkarsak çıkalım sonuç hep aynı..çevremdede  arkadaşlarım anne ve koca arasında kalmış durumdalar..bir arkadaşım ailesine en sonunda patladı  koca benim koca sizin onunla derdiniz ne? ailesi biraz daha  iyi gibiymiş....bir gün bende patlıycam ama hadi hayırlısı...

10/23/2012 23:49:00

Eşimle tanışıp çıkmaya başladıktan sonra bazen tartışınca anneme anlatıyordum, sonra biz evlenmye karar verince annem , tartışmalarımızı anlatmaya başladı..sonra anladım ki ASLA VE ASLA annenizle eşinizi konuşmayacaksınız. hep olumlu konuşacaksnız..evlilikde tartışmalar olabilir biz hemen barışırız..ama anneler kızlarının üzülmelerini istemiyorlar ve büyütüyorlar sorunları..ben hep eşime annem seni çok seviyor, annemede eşim seni çok seviyor diyorum.:))
aman kızlar ne eşiniz için annenizin kalbini kırın..nede anneniz için eşinizin kalbini kırın. arada kalmayın . :)

10/24/2012 07:58:00

merhaba 
bizde durumlar hiç öyle kötü olmadı ama doğumdan sonra 20 gün falan annem bizimle kaldı. annem çok anlayışlıdır eşimde ama nedense o zamanlar eşimde bir sıkıntı sözkonusuydu. ama ben ona da hak verdim çünkü evde sonuçta yabancı birisi ve kaynanası yani. birde ben ne olursa olsun annemi ezdirmem kimseye özellikle de eşime. eğer annem yanlış birşey yapsa bile eşimin yanında söylemem uyarmam. yalnızken derim. eşimden kötü bir söz duymak istemem anneme karşı. şanslıyım ki severler birbirlerini. 

10/24/2012 15:30:00

Sizi kırmaz isem olayın çok dışında biri olarak anlattıklarınızın nasıl göründüğünü söylemek isterim. Çocuğunuzun ismini seçmenize müsade etmeyen, bunun için kavga çıkaran, çok sıradan bir "şöyle geç" sözüne "vay ben yürümeyi bilmiyor muyum" diyen birisi uyumlu falan değildir. Annenizi elbette çok seviyorsunuz, ama olaylara bir de bu yönden bakın. Bahsettiğiniz anne modelinden (bir takım farklılıklar var tabi ki) bende de bir tane var. Ama ben kendisini uyumlu olarak asla adlandırmıyorum. Çocuk sizin, elbette ismine siz karar vereceksiniz. Uyumlu ve sorunsuz bir insan da sıradan bir söz üzerine alınganlık yapıp tartışma çıkarmaz.
Biraz bu yönden bakın, eşinizi de anlayın. Yukarıdaki arkadaşların da belirttiği gibi annenize artık eşinizle ilgili en ufak olumsuz bir şey söylemeyin. O olumsuz bir yorum yaptığı zaman da "Kendisine söyle bunları" deyin, geçin.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...