nedir bu gazdan cektigimiz?

05/04/2010 08:40:00

4 hafta kadar once baska bir grupta yazmistim, buraya paste ediyorum.

17 gunlukken basladi, butun gece hic uyutmadi sadece gogsume koydugum zaman uyuyordu. bir sure bitkisel ilaclarla devam ettik. 1 aylik oldugunda ayyuka cikti. fitille zar zor yatistirir olduk. hep 3 ayda biter diye duyduk, 3 ay dayanicaz dedik. 3 ay bitti, 4 ay bitti, kesilmedi. Conformil mamaya basladik, pek bi farkini gormedik. denemedigimiz ilac kalmadi. 5-6 aylikken artik huysuzluk halinde degil krizler halinde gelir oldu, ne gezdirmek, ne emzirmek hicbiri kar etmiyordu, katilana kadar agliyordu. sonunda fitilin etkisiyle siziyordu. en son 1 saat katilircasina aglayinca hastaneye gitmeye karar verdik. yolda yine fitilin etkisiyle sizdi. pazar gunu oldugu icin gitmekten vazgecip eve donduk.ertesi gun doktor kontrolunde doktorumuz isin ciddiyetini anladi ve sut alerjisi olabilir dedi. mamasini neocate ile degistirdik ben de sut urunlerini yemeyi kestim. ertesi gun mucize gibi gaz yokolmustu. 2 ay boyle devam etti. bu arada alerji testi yapildi ve cikmadi ama hassasiyet olabilir dendi. ayni perhize devam ettik.

8 aylikken demire ve birkac sebze haric diger sebzelere basladi. hafif hafif tekrar gaz geri geldi. 9 ayliktan sonra yavas yavas peynire alistirmaya calistik, 1 ay icinde yavas yavas 1 kibrit kutusu buyuklugune geldik. gazdan cildirir hale geldi. gece uykusu filan kalmadi. oneri uzerine baska bir profesore gittik. aglamas soylemi boylemi diye sorular sordu, distir dedi!!! ama gaz filan diycek oldum. peyniri kesin mamadan aliyor zaten onu, su alerji ilacini kullanin 2 hafta sonra kontrole gelin dedi. 1 hafta gecti nispeten daa iyiydi ama arada bazi aksamlar yine gazdan uykusuzdu. dusundum tasindim demirin etkisi olabilir dedim. demiri kestim. pek bi degisiklik olmadi. en son su aklimiza geldi, suyumuzu degistirmistik acaba o olabilir mi dedik,  Spa su aldik. bagirsaklari yormuyormus. dun geceden beri onu kullaniyoruz. 
Dun enginar yedirdim, gece yine korkunc gecti 10-15 kere uyandi. kalkmaya dayanir halim kalmadigi icin babayi yataktan kovduk, yanima aldim. sabaha karsi biraz uyuyabildik. haftasonu son gittigimiz doktorlar kontrolumuz var. bu sefer cok daha ciddi bir sekilde anlatmayi dusunuyorum. hani bana yok distir gaz degildir filan demesin diye. 
bu cocugun bagirsaklarinda bir problem mi var diye dusunuyorum artik. hic gecmeyecek gibi geliyor. 1 yasinda gecti diyenlere inanasim gelmiyor. aglayasim var, uyuyasim var, annelikten baska seyler yapasim var, cok yorgunum....
bunun ustune pediatrik gastroenterologa gittik. bagirsak florasinin duzene girmemis olabilecegini soyleyip prebiyotik iceren bir toz verdi. 10 gun kullanilacak. bugun 6. gundeyiz. dun uzun suredir ilk defa azicik domates ve mercimek verdim. aksam yine gaz vardi. onumuzdeki 4 gun de gozlemleyecegiz. eger ayni durum devam ederse gastroeneterologa tekrar gidecegiz. Diski testi gibi testler yapilacak.....

Ynt: nedir bu gazdan cektigimiz?

05/04/2010 13:27:00

Sizinki gerçekten pek fena imiş :s

Biz oldukça iyi bile sayılırız. Neocate mama ile bizdede %50 azaldı gib ime geliyor şikayetler. Artık birbirinede karıştı zaten gaz yüzünden kucakta pışpışa öyle alıştıki bazen hangisi acaba diye düşünüyorum.

Umutluyum  bekliyorum, off of :)

05/05/2010 20:59:00

mama disinda emziriyor musun peki? sen sut urunlerini kestin mi? eger sut urunleri alerjisi ise neocate le tamamen kesilmesi lazim

05/05/2010 21:34:00

bizim gaz problemimiz şu an biraz daha iyi gibi o da neocate kullanmaya başladığımızdan beri.Doğduğu zaman kolik sıkıntısı çektik 4 ay hatta 5 ay kadar emzirirken neredeyse hiçbirşey yiyememiştim neyin gaz yaptığını bulabilmek için çok dikkatli davranıyordum sonra kendime kan testi yaptırdım emzirirken neleri yememem gerektiğini bulabilmek için yumurtaya allerjim üst seviyelerde çıkmıştı yani yumurta yer ve emzirirsem bebeğim gaz sancısından uyuyamıyordu.Sabahlara kadar kucağımızda sallamalar kucaktan kucağa geçirmeler ben eşim ve benim annem olmak üzere 3 kişi sabahı zor ediyorduk elektrik süpürgesi hatta saç kurutma makinesi bile çalıştırıyorduk en işe yarayanı saç kurutma makinesiydi sesi duyduğu anda susup kalıyordu tabii ağustos sıcağında geceyarısı uykusuz saç kurutma makinesi hiç çekilmiyordu.Elimden hiçbirşey gelmiyordu devamlı ağlıyor o güzel gözlerinden yardım et dercesine yaşlar fışkırıyordu hiç hatırlamak bile istemiyorum çok zor bi durum yaşamayan kesinlikle bilemez.Bazen sinirlerimin gerildiği uykusuzluğun başıma vurduğu çok oldu ama hep şunu söyledim kendime kim acı çekmek isterki bir sıkıntısı ağrısı olmasa niye ağlasın ki mışıl mışıl uyur o yüzden hep sabırlı oldum annelik bana sabrı ve fedakarlığı öğretti bu yüzden oğluşuma çook teşekkür ediyorum...
Şimdi 1 aydır neocate kullanıyoruz akşamları daha iyi , çok ağlamıyor süt ürünlerini kestik peynir yoğurt onun dışında kabızlığı vardı ve o da bağırsaklarında spazm yapıyordu bu yüzden bağırsak florasını düzenleyici probiyotik bakteriler içeren bir toz karışım kullanıyorum 2 gündür dün iyiydi inşallah bu sorunuda çözeriz.
Gazlı bebek annesi olmak çok zor ama en azından tedavisi var sadece biraz emek isteyen bebeklerimiz var akşamları odasına koyayım orda uyumaya alışsın olayları bana çoooook uzak şimdilik bebeğim yanımda yatıyor ve ne zaman gazı olsa sırtına masaj yapıyorum dolaştırıyorum sıcak havlu yapıp karnına koyuyorum ayaklarının altına elma yağı karnına badem yağıyla lavanta yağını karıştırıp sürüyorum en azından uykusu bölünmesin ben uyumayayım o birkaç saat huzurlu uyusun istiyorum.
hepimize kolay gelsin arkadaşlar bebişlerinize gazsız mışıl mışıl uykular bize de tabii :)))))

05/05/2010 21:42:00

ruzgar, kolay gelsin. gercekten cekmeyen bilmiyor bu derdi. konuyu ozellikle grup acip buraya tasimamin sebebi de buydu. soru uzeriden konusurken birisnin (kim oldugunu hatirlamiyorum, ozellikle de kisiye sinirlenmemek icin bakmiyorum)  "9 aylik olmus artik gazla basa cikmayi ogrenmesi gerekli" demesine ciddi cok sinirlendim. tam birseyler yazacaktim ki polemik yaratmak istemeyip vazgectim.

senin de dedigin gibi bir derdi olmasa uyurdu kuzular dimi  ama??
ah bir de kucaga alistirmissin filan demiyorlar mi??? cok doluyum bu konuda coookkk.

05/06/2010 08:04:00

Evet nesejoy yazan mesajı hatırlıyorum, konuyuda hatırlıyorum ama bende çok uzatmayıp görmezden geldim açıkçası. Uyku sorunuyla ilgili birazda sizin alıştırmanıza bağlı... tarzında bir mesaj. Kim isterki saatlerce kucak kucak dolaşmayı. Benim boynumda ve belimde fıtığım var kollarım uyuşuyor bazen taşırken 8 kg. oldu kolay olmuyor haliyle ama ağlayıp kıvranırken alıştır bakalım.

İlk zamanlar benimde tek kurtarıcım fön makinesi idi, neyse son bir aydır kaldırdım artık.

Sütüm yetmediği için hep mama takviyeli gittik, üç ay civarı mama değiştirdim gazı geçmeyince ama (tam olarak sebebini çözemedim hala)kakası sümüklü bir yapıya döndü, mamadan şüphelendik. Yanaklarımızda atopik egzemalı. Dr.umuz süt alerjisi olabilir dedi ama çok üzerinde durmadım açıkçası. Fakat artık 5 aylık olupta gaz geçmeyince ve bir yerde senin mesajını okuyunca (6 aylık olduk gaz geçmedi, süt alerjisi baktırdık diye yazmıştın:)) Doktorumu arayıp bizdede olabilir mi diye sordum o da zaten şüphelendiğini söyledi bunun üzerine deneme kararı aldık. Her zaman test sonuç vermeyebiliyormuş o yüzden test yaptırmaktansa ben süt ürünlerini kestim mama olarakta neocate geçtim. Tan uyurken sürekli spazm girip uyanıyordu, bazen yeniden dalıyor bazende kıvranmaya devam ediyordu. Şu anda spazm girmeleri hemen hemen yarıdan yarıya azaldı. Yanaklarının kırmızılığı bile azaldı gibime geliyor. Çok daha iyi bence.  Bende sadece sabahları azıcık keçi peyniri yiyorum. Birde sütlü çikolata kaçırıyorum arada :) Ama galiba o da gaz yapabilirmiş. İçinde süttozu bulunan herşeyi kesmek lazımmış. Biraz daha dikkat etmeliyim herhalde.

Bizde durumlar böyle :)

05/06/2010 08:13:00

bazi cocuklarda inek sutu alerjisi bazi cocuklarda ise hepsine birden olabiliyor. ece de hepsine birden hassasiyet var mesela.ben de keci sutunu denedim ama gaz olmustu. o yuzden hicbir sut urununu tuketmedim. bence sen de keci peynirini ve sutlu cikolatayi keserek dene bir de. cikolatayi bitter yiyebilirsin. sutlu tatli yapmak istersen soya sutunu deneyebilirsin. (bazilarinin ona da hassasiyeti oluyor ama cok nadir)

alerji testi 9 ay civarinda daha net sonuc verirmis. 

05/06/2010 08:19:00

bir de ben su bilmeden ahkam kesme isine fena takilmis durumdayim. sut konusu ile ilgili de ayni yorumlar oluyor. aaa noye mama verdiniz emecek ki artacak filan gibi. yahu olsa emzirecem zaten. zaten 2400 gr dogmus bebegim, ustune sarilik gecirmis. sivi almasi gerekiyor ki sariligi atsin.saatlerce emziriyorum gece emzirmek icin 4 saat ayakta kaldigimi bilirim. ama cocuk hala kilo almiyor. denemedigim sey kalmamis. ama disaridan mama vermeseydin diye kkonusanlar. zaten bozuk olan moralim iyice sifir olmus. sut artacaksa da artmamis. off offf ne gunlerdi. hala da boyle birsey duyunca uzulurum. burada da bazen yeni annelere yapanlar oluyor. hemen araya girip moral vermeye calisiyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gazli bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...