elma sirkesi,elma sirkesi, elma sirkesii..

<12>
01/24/2012 16:29:00

Ben de Gülben'de çıkan Erkan ŞAmcı'nın önerileri üzerine elma sirkesi kullanmaya başladım...

Yer temizliğinde, bulaşık ve çamaşır mak. parlatıcı yumuşatıcı yerine, masa ve sehpalarda oluşan bardak altı lekelerinde, cam,ayna , mermer silerken, vs. Yani heryerde gerrçekten işe yarıyor...

Bende leke, iz bırakma sorunu falan da olmadı...

Umarım tontonlarımızı kimyasallardan hep uzak tutarız...

Ynt: elma sirkesi,elma sirkesi, elma sirkesii..

01/24/2012 16:35:00

elosko merhaba evet sirkenin her derde deva olduğunu biliyordum ama okurken takılı kaldım. 

Sehpalarda oluşan bardak altı lekeri demişsin, benim 4 sehpam da misafirlerin dikkatsizliği üzerine hep leke oldu :( Ama artık çay tabaksız koyduklarında direk hemen altlarını veriyorum kimse dikkat etmiyor...

Onu nasıl çıkardın, lütfen yardım :D

01/24/2012 16:40:00

sehbalardaki sıcak konulan bardakların yaptığı lekelere şöyle bir çözüm biliyorum. benimkindede vardı yeğenim yaptı ve oldu.  sehbaya kolonya döktü. sonra çakmakla kolonyayı tutuşturdu:)) ilkten ben bir panik oldum ama öyle alevli bir ateş olmuyor. ispirto alevi gibi. sonrada kuru bezle sildi.  siz yinde çocuklar yokken ve çok dikkatli deneyin tabi. kolonyayıda aşırı dökmeyin tabiii. sirkeyle alakası yok gerçide. sirkenin faydaları inanılmaz tabi. yer temizliğinde güzel sonuç veriyor ewt.

01/24/2012 16:49:00

Aramıza hoşgeldin Elosko(sirkeciler diyarına yani :)

Yer temizliğinde gerçekten bir mücize sirke.Ben arap sabununa katıyorum silerken hem tertemiz hemde iz bırakmadan temizliyor :)

01/24/2012 16:49:00

açıkçası ben bir tasın içine su koydum miktarını hatırlayamasam da biraz elma sirkesi koydum ama yani çok değil..gerçi çok olsa ne olur sonuçta zararlı bişi değil:) Bezi ıslatıp sildim...Sonra da kuruladım.Yani ben çıkcağını düşünmüyodum ama çıktı:)

ozalp07 nin yöntemini ben de duymuştum, ama evet bilen birinin yapması gerekir heralde..Alevli malevli biraz korkunç:)

01/24/2012 16:51:00

ozalp07 evet onu da duymuştum ama nedense bir türlü cesaret edemedim.

bakıyım sirke ile leke çıkmazsa olmazsa onu deneyeceğim sağol hatırlattığın için :)

01/24/2012 16:59:00

mutluanne_5 :) evet, arap sabunu da alıcam çamaşır. mak. için...Yerde de eğer lekeliyse çok, karbonat da katıyorum biraz, on nümero oluyo... 

01/24/2012 17:03:00

evet canım ıslak zeminler için bende katıyorum karbonat ve boraks, sonuç muhteşem oluyo evim mis gibi ter temiz :))

01/24/2012 17:05:00

sıkı takipteyim :)
sehpalarda denicem hemen elma sükesini ben de..teşekkürlerr

01/24/2012 17:15:00

deneyiniz..banyoda da birsürü yer açıldı ıvız zıvır bissürü temizlik malzemesi varmış gereksiz...:)

01/24/2012 17:19:00

sorma elosko makinamın üstü koca deterjan paketlerinden geçilmiyordu.şimdi küçük kutuya sığdırdım koca paketleri :) Markette koca paketleri alanlar için üzülüyorum şimdi de.kendilerine yazık ediyolar diye

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...