Göğüs pompası

<12>

Ynt: Göğüs pompası

10/12/2010 20:30:00

genelde gereksiz oldu gibi geldi. özelden devam ediyoduk propla... ama sanırım uyudu o. kritiğe sona devam edek ve başka değerli fikirlerin gelmesini bekleyek...

10/12/2010 20:41:00

Ben başlangıç için elektriksiz manuel pompa almayı düşünüyorum. Belki çok sütüm gelir. Bebek de iyi emerse elektrikli pompaya o kadar para verdiğimle kalırım diye düşünüyorum. İşler yolunda gitmezse alacağım elektrikli pompa.

10/13/2010 01:19:00

.....

10/13/2010 05:10:00

Kezban çocuğumuza evde bakıcam ama pompaya gerek yok fikrine katılmıyorum. Çocuğumu elimden geldiğince anne sütüyle beslemek istiyorum. Kış annesi olucaz malum. Ben çok hasta olan bi insanım. Eğer bu kış da öyle olursa sıkça antibiyotik kullanmam gerekecek. Oğluma antibiyotikli sütümü verene kadar depo sütümle idare etmeyi tercih ederim. Ya da bir gece dışarı çıktık diyelim. İçki ve sigara kullanıcam, aylarca özlemişim malum. O gece sağdığım sütümden içiririm oğluma. Yani bu tip durumları bi ben değil herkes yaşar zannederim ki. Süt sağıp saklamak evde olanların da ihtiyacı yani.

10/17/2010 19:41:00

arkadaşlar göğüs pompası alıp almama konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.Öncelikle hangi markayı almalıyım çalışan biriyim bebiş ocak ilk hafta gibi doğacak.Bir de hangi modeli almalıyım.elektirikli falan yazılmış aralarındaki fark nedir?Kullanım kolaylığı açsınadn sorduyorum

10/17/2010 20:22:00

Ben de çok  düşünmüştüm hatta soru olarak da sormuştum doğumdan önce pompaya ihtiyaç var mı diye. şimdi ikinci el bir tane medela mini var elimde ne olur ne olmaz acil gerekebilir diye. Ama ben özellikle ikinci el kullanma konusunda çok tereddütlüydüm çünkü ne kadar steril ederseniz edin belli bir kullanımdan sonra oluşan küçük veya büyük çiziklerde mutlaka bakteri üremesi olacaktır. Bu nedenle medelanın firmasını aradım (koşuyolunda) onlarda bana elektrik aksamı dışındaki bütün parçaları (yani steril olan kısmı) 45 liraya sattıklarını söylediler, rastlantıyla e-bebekte de satıldığını gördüm ve hemen aldım şimdi yeniymiş gibi bir pompam oldu. Bu arada e-bebekteki tezgahtar bana medela minilerin ikinci ellerde motor gücü olarak sorun çıkarabildiğini söyledi, bakalım  bunu da ilerde göreceğiz. Elimdekiyle ilgili sorun olursa kendi adıma ameda laktaline almayı planlıyorum.  Fiyat olarak biraz pahalı gibi görünse de verimlilik olarak direkt  kiralanan büyük süt pompalarıyla kıyaslanıyor ve de sütü arttırdığı yönünde çok ciddi yorumlar var. Yani okuduklarım içinde bana en fazla güveni veren ameda.  En baştan almayı düşünen arkadaşlar varsa şu anda e-bebekte oldukça indirimli.

01/17/2011 12:46:00

almadim ben, almayi dusunuyordum ama sutu saklama kosullari içme sinmedi. taze taze içirmek varken dondurup sonrada isitip bebege içirmek mantikli gelmiyor. Suan sutum yetiyor. Yetmezse diye humana still tee aldim

01/17/2011 16:29:00

ben medela mini aldım sosyal yaşama devam etmek için elzem bir şey olduğunu gördüm. oğluşun daha 40'ı çıkmadan süt bırakıp tiyatroya sinemaya ve bilumum aktiviteye katılabildik. Motor dayanıklılığı hakkında pek fikrim yok aslında, ben çok sık kullanmıyorum ama çalışmaya başladığımda kullanacağım. bilen biri varsa ne sıklıkta ve ne kadar süre kullanabildiğini söyleyebilir bize. 

01/21/2011 20:58:00

Medela mininin motoruna garanti verebilirim.Çünkü oğluşu ancak onun sesiyle uyutabiliyorum. Aylardır her gün saatlerce çalışıyor. tık yok çok şükür:)

01/23/2011 01:19:00

elfpnrckr  Çok sevindim birinin sağlam demesine :) 

Aynı şeyi ben de yapıyorum valla bebişin odasında sağarsam sütü mışıl mışıl uyuyor. Çok ilginç sahiden :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...