GAMZE'YE...

03/27/2012 22:15:00

Nasıl başlasam bilemiyorum aslında hiç bi zaman Gamze kadar iyi ifade edemedim çünkü kendimi...

"seyahate giden anne gibiyim"yazısıyla tanıştım seninle...tüm duyarlı anneler gibi ağlaya ağlaya okudum sonra sanki günlerce ben gamze oldum...benimde oğlum var 11 aylık şimdi seninle tanıştığımdan beri daha farklı sarılıyorum oğluma...
  gamzeyle ilk tanıştım anda karar verdim 1 tüp kan göndermeye....ama bebeğimin rahatsızlığı,havaların soğuk olması derken 1 ay ertelemişim meğer bu kan işini...

aklımı başıma getirense çok acı bir olay oldu...

16 martta dünyalar tatlısı neşe dolu öz olmasada öz kadar cana yakın fatma ablam beyin kanaması geçirdi...18 martta beyin ölümü derken 20 martta vefat haberini aldık...onun için yapabileceğimiz hiçbirşey yoktu 4 yaşındaki minik selen hiç hesapta yokken annesiz kalmıştı..
  ama atakan'ın daha annesiyle geçireceği çok gün vardı...

16 mart gecesi fatma ablanın haberinin üzüntüsü gamze nin de bloğundakileri tekrar okuyunca onların etkisinde yattım. eşim nöbetteydi bense oğlum heran acıkıp kalkar diye uyumakla uyumamak arasında gidip gelmeye başlarken oğlumun mıkırtısını duyduğum anda rüya gördüğümü fark ettim karşımda gamze "oğluma yardım et lütfen"dedi...

ertesi gün c.tesi kargolar çalışsada pazar dağıtım yapmıyorlar diye hastaneye ve kargoya 20 mart günü gidebildim..önce devlet kapısı bilirler yardım ederler diye devlet hastanesi gittim acile yönlendirdiler ordan polikiliniklere ordan direkt laboratuvara...ama kimsenin yapılacaklarla ilgili tek bir bilgisi yoktu üstelik Lüleburgaz Devlet hastanesi laboratuvar sorumlusu Sn türkan Hn. böle birşey yok isterseniz direk başhekimle görüşün dedi.. onuda aradım altı üstü 2 tüp kan aldırıcam ben göndericem bağış yapmak yardım etmek bu kadar zor mu diye diye önüme çıkanlardan yardım isteyerek ama sonuçsuz bi şekilde kucağımda bebeğimle hastanede 45 dk dolandım sinirden gözlerim dolarak ayrıldım hastaneden...

belki sağlık ocağında halledebilirm diye tlf.la aradım ama istenilen tüplerden ellerinde olmadığı belirttiler ayrıca benim gibi birkaç kişininde sorduğunu söylediler bunu duyunca demekki buradanda gönderenler var diye sevinerek moralim biraz düzeldi...

madem başladım ben bu işi özel hastanede de hallerim diyerek oğluşumla devam ettik yola Lüleburgaz Özel Derman Hastanesi ne sorduk çok şükür ki çalışanların yardımıyla halletik ve gönderdik oğlumla 2 tüp kanı başta gamze ve atakan a ya da bizden umut bekleyenlere...

Sen çok güçlü bi annesin Gamze.... bundan sonrada herşey umarım çok daha iyi ve yolunda gidicek gamzecim.Atakanla ayrı geçirdiğiniz zamanın acısını çıkarıcaksınız...atakan büyüdüğündeyse görücekki annesi kimlere ulaşmış,oğlu için neler başarmış...sarılıcak sana o zaman öpüp koklıcak işte o zaman seni doya doya...
sen bize,biz size yaptığınız aktiviteleri anlatıcazki beraber büyütelim evlatlarımızı...

öncelikle kanı geç gönderdiğim için senden ve nakil bekleyen tüm hastalardan burdan özürdilerim Gamze'cim.

ve son olarakta zor sınavdan geçtiğin ama hepimiz kazanmanı beklediğimiz bu sınavdan Allah'tan dularımızı eksik etmeyerek bize ulaşabildiğin için ve bize öğrettiklerin için teşekkür ederim Gamze'cim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...