erken doğan bebeklerin emeklemeleri vs.

04/01/2011 15:27:00

merhabalar
benim oğlum 37. haftasında 35 hafta uyumlu doğdu.
çok şükür  gelişimi normal.ancak merak ediyorum erken doğan bebekler yapabildikleri veya ayına  göre yapması gereken duygu ve davranışları  nasıl değerlendirmeye alınmalı.
emekleme ,ek gıdaya geçiş gibi..
teşekkürler

Ynt: erken doğan bebeklerin emeklemeleri vs.

04/01/2011 19:12:00

benimde 30 haftalık ama 4 haftalık gelişme geriliğiyle  26 hafta ayarında  (960 gr. 33 cm) biz normal ayını kullanıyoruz ama doktorlar düzeltilmiş yaşını da baz alıyorlar. geçen ay(7. ay) ek gıdalara başladık tattırma ve alıştırma olarak. bu ay(8. ay) öğün olarak veriyorum. henüz et et suyu yada baklagile geçmedik. emekleme yok henüz ama 2 aydır kafa ve omuzları doğrultup oturmaya çalışıyor. yüz üsütnden sırt üstüne  1 haftadır dönüyor. henüz dişimizde   yok:)  ama eller hep ağızda bir hışımla yakında sanırım. sizin ileri prematüre değilmiş çok fazla yaşıtlarıyla fark olacağını sanmıyorum. sizinki emekliyormu yada dişleri çıktımı gelişimi nasıl. yaşıtızda sanırım 12 ağustos bizim doğum tarihi. zaten her bebek farklıdır  kıyaslama yapmayın der her zaman doktorumuz.  güle güle büyüt bebeğini.

04/01/2011 20:44:00

emeklememiz henüz yok. ayaklarınnı çok çırpıyor
bugün sırtüstünden yüzüstüne dönebildi ilkdefa.
dişimizde  yok ama yerleri belirgin.6. ayına kadar
kilo alimı fena değildi.7. ayında çok almadı ancak bu ay
boyu biraz daha fazla uzadı..bizde 24 ağustos doğumluyuz.
kilo-boy ayına göre normal sınırlarda  ,minyon görünüyor.
mutlaka her bebek farklıdır.bir şeyler normal sürecinde olmamışsa ,benzer durumları yaşayan başkalarıyla paylaşmak iyi oluyor:)
benim büyük 2 çocuğum daha var. onlar ayında gününde ve normal doğumla olunca...
sizlerde güle güle büyütün bebeklerinizi.

04/02/2011 06:14:00

bizde 7.  ayda az kilo aldık ama boy 6 cm uzadı. bu prematüreler kurulan bebekler gibi hep aynı mı ne:))  şu an  biz daha 5 aylık bebek gibiyiz. 6 kilo ve 63 cm olduk henüz.  önemli olan sağlıklı olmaları tabi. ağustos annelerindede aynı gruptaymışız yeni farkettim:)

02/13/2012 22:09:00

slm.bende prematüre annesi olarak çok zor bir dönemdeyim.etrafımda hiç böyle bir  durumla karşılaşan biri yok.yazdıklarınız hemen hemen 1 sene önce ve de deneyimli oldugunuzu düşünüyorum.bebişleriniz benim miniğimden büyük dogmuşlar.her bebeğin durumu farklı olsa da şu an için yemek yemesi, emeklemesi ,yürümesi ve de konuşması hakkında bilgi verirseniz sevinirim.bu arada benim minigim 25 haftalık 740 gram dünyaya geldi şu an 12 aylık ama düzeltilmiş 9 aylık  bebek gibi...allah hepimizin bebeişine sağlıklı ve uzun ömürler versin..

02/13/2012 22:21:00

benim kızımda 32 haftalık 1990gr doğdu.şuan 13.aydayız düzeltilmiş 11,5 aylık...
7-8.ayda emeklemeye başladı yaklaşık 1aydırda yürüyor,basit kelimeleri söyleyebiliyor anne-baba-dede-abi-abla-adda-gel-git-aç-öp-ver-düt-ayna-hadi- gibi kelimeleri söylüyor.dediklerimizi anlıyor yapıyor...çok şükür sağlığımızda iyi..allah hepimizin yavrusunu korusun

02/15/2012 08:22:00

ilknur hanım sizin kıza maşallah.uzun sağlıklı ömrü olsun inşallah..her bebek farklı ama benim kızım daha hiç kelime söyleyemiyor ama herşeyi anlıyor.belki daha erken olabilr.şu an emekliyor ve sıralıyor .yürüme çabası içinde. hep elinden tutup gezdirilmek istiyor.acaba 25-27 haftalık doğum yapan yok mu.bilgilerinizi bekliyorum..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
premature doğum yapan anneler ve deneyimler.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...