gece uyanmaları

01/14/2010 07:25:00

Ada ilk doğduğundan itibaren ilk 3 ay yanımızda park yatağında uyudu. Bu süreçte gece beslenmelerini hemen yatağının yanındaki sandalyede yapıyordum. İlk bir iki hafta geceleri uyandığında acemi anne ve babalıktan eşim de ben de bir telaş içinde ışığı yakıyor onu beslerken farketmeden de olsa konuşuyor gülüşüyorduk. Çok heyecanlı ve şaşkındık. Ancak ilk bir kaç gün eğlenceli olan bu durum eşimin izni bitip işe döndükten sonra ve Ada gece uyanmaları sonrası uyumamaya başlayınca kabusa dönmeye başladı. Sabaha kadar ikimiz de pestil gibi oluyorduk.

Bir gece Ada yine saat 2 civarı uyandığında aklıma hastaneden çıkmadan kadın doğum doktorumun söyledikleri geldi. Gece bebek uyandığında beslenme ya da gerekiyorsa alt değiştirme işlemlerini mümkün olduğu kadar sessiz bir biçimde yapmamızı, ışıkları açmadan asgari ışıkta işimizi görmemizi önermişti. Bebeklerin ilk doğduklarında gece ve gündüz farkını bilmediklerini ve ışığı güneş sandıkları için uyandıklarına dair bir şeyler de okumuştum hamilelik sürecimde. Bunları hatırlayarak bu sefer eşimi uyandırmadan Ada'yı kucağıma alıp onun odasına geçtim.Küçük bir gece lambası eşliğinde besledim. Ne beslenme ne de gaz çıkarma sırasında konuşmadım sadece arada okşayarak sakinleştirmeye çalıştım. Ada ilk defa o gece beslenme sonrasında anında uyudu ve daha sonraki seanslarımızda da aynı yöntem hep işimize yaradı.

İyi ki o gece sessiz ve karanlıkta kalmayı ve ne kadar içimden kızımı mıncıklayıp gıdıklamak onunla oynamak gelse de kendimi tutmayı başarmışım :)

Ynt: gece uyanmaları

02/15/2010 12:00:00

teşekkürler canım paylaştığın için tecrübelerini...kendimi şimdiden hazırlıyorum bu konulara.aklıma yazıyorum.sayenizde inş daha kolay geçecek bu süreç...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
keşke yapmasaydım, iyi ki yapmışım..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...