Gaz, hala tam gaz :)

09/02/2010 09:29:00

Aslında doğar doğmaz kucağıma aldığım anda bu çocuğun gazı var dedim, o gün bugündür gazı var.9 ay boyunca denemediğim gaz damlası kalmadı, bitki çayları, muskat gibi alternatifleri de denedim pek işe yaradıklarını söyleyemeyeceğim. (Kendimde damlaları çok inandırıcı bulmuyorum)

Gece uyanıyor ağlıyor sonra gaz çıkınca rahatlıyor, tabi bu arada 10 kg. kucakta pış pış bana geldiler artık :) Gündüz uykusunu bölüyor, gece uykusu bölünüyor çocuk huzursuz oluyor. Ben yorgun.

Süt alerjisi olduğu için (gazı süt alerjisinin yaptığını düşündük) özel mama kullanıyorum ben diyet yapıyorum ama bunlarda açıkçası çözüm olmadı. Gaz yüzünden bakliyat veremiyorum, zaten süt grubu tüketemiyor, epey sınırlı kaldı yiyecekleri.

Bu konuyla ilgili ayrı bir doktora gitmeli miyim, yoksa ya sabır diyerek devam mı etmeliyim açıkçası çok kafam karıştı.

Ynt: Gaz, hala tam gaz :)

09/03/2010 21:57:00

deynerya basligi yeni gordum, tam cikmak uzereydim o sebeple ilk firsatta yazacagim detayli. kuzuya gazsiz geceler diliyorum

09/04/2010 19:54:00

deynerya ah ah  o kadar iyi anliyorum ki seni. insana hic gecmeyecekmis gibi geliyor. Ece 12 aylik filanken bu cocuk surekli kabak, havuc, patates mi yiyecek, baska sebze yiyemeyecek mi diye agliyordum.  gastroenterologun istedigi tum testleri yaptirdik hicbr sonuc cikmadi. alerji testleri sonuc vermedi. artik iyiden iyiye umitsizlige dusmustum ki 14 aylikken biranda gazin azaldigini fark ettim. yavas yavas birseyler  denemeye basladim ve ta taaaa sebzeler ve bakliyatlar artik gaz yapmiyordu.  Ece'ye rahat rahat domates, karpuz, mercimek corbasi yedirmeye baslamistim. Nasil oldu neden oldu kimsenin bir fikri yok ama 2 aydir Ece sut urunleri disinda herseyi yemeye basladi.  bu arada bir sey belirteyim gazin duzelmeye basladigi donemde Ece dis cikarmaya basladi ve biranda kakasi ishal olarak nitelendirecek kadar degil ama daha sulu bir hal aldi, gund birkac kez kaka yapmaya basladi. Cocuk doktoru arkadasimin yorumu bagirsak florasinin degistigi yonunde.

simdi geriye kaldi sut urunleri. yeni yeni gunde 2 -3 tatli kasigi yogurt yedirmeye basladim. Ilk olarak normal yogurdu denedim ama tadindan hoslanmadi ben de Buyumix veriyorum (aklinizda olsun doktor arkadasim bunu ozellikle onerdi Danone'ye gore filan daha iyiymis). bayila bayila yiyor. ilk denmede hata yapip tamamini verdim biraz gaz yapti. simdi birkac hafta 2-3 kasikla devam edip zamanla yavas yavas arttirmayi dusunuyorum. bu arada gittigimiz gastroenterlogdan bayram sonrasi icin randevu almaya calisacagim.

sana tavsiyem hic gaz yapici seyleri deneme. inasn bazen denesem alisir mi moduna giriyor ama bu bizi ve onlari da yipratmaktan baska bir ise yaramiyor. ben bu cocuga ne yedirecem diye sizlanirken  cocuk doktoru teyzem gaz yapmayan seyleri demisti. e ama dengeli beslenme filan diyecek oldum o yiyebildigi seylerden de alir onlari merak etme dedi. sonra dusundum de Ece genelde yemek secmeyen bir bebek, ya gazi olmayan ama yemek secen bir bebek olsaydi?? yine kisitli seylerle beslemek zorunda kalacaktim. artik bunun gecici bir donem oldugunu ve bu gazin yakinda bir zamanda son bulacagnini biliyorum. sen de bunu aklindan cikarma ve umitsizlige girme
Sevgiler ve gazsiz gunler :)

09/04/2010 19:55:00

doktora gitmeli miyim soruna gelince pediatrik gastroenterologa gitmekte fayda olabilir. Istanbulda isen onerebilecegim bir doktor var.

09/04/2010 19:59:00

Teşekkür ederim, açıkçası içim rahatladı en azından. Bazen deneyeyim diyorum bakliyat grubunu ama cesaret edemiyorum gazdan kıvranmaya. Süt ürünü yediği zaman hemen yanakları tepki veriyor zaten. Bende umutla bekliyorum. Sevgiler size :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gazli bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...