Sebep;)

<123>
06/28/2011 07:52:00

Bu grubun açılma sebebi, bugün bir dergide gördüğüm hayat hikayesinden etkilenip yazdığım bir güncellemedir...Benim gibi hisseden arkadaşlar olduğunu görüp, daha da yaşımız geçmeden birbirimizi gaza getirip somut birşeyler elde edebilme isteğidir:)

güncellemem şöyle idi;  dekorasyon dergisinde bir seramik sanatçısı gördüm...ne hikaye ama...Mehmet Kutlu; 35 yaşına kadar makina mühendisi olarak çalışmış, o yaşta hobi olarak seramikle tanışmış, sonra 5 yıl kadar atölye kurslarına katılmış, Mimar Sinan Ün.Seramik Bölümüne girmiş...Birincilikle bitirip hayatını seramikle devam ettirmeye başlamış.
sonra Harbiye'de 7 katlı bir ev-atölye oluşturmuş kendine...birsürü ödüller kazanmış...
hayatı, 35 inden sonra çabalayarak yarattığı hayati değişim, "yeni hayat" daha doğrusu, çok özenilesi...

Ynt: Sebep;)

06/28/2011 08:03:00

Aslında hep psikoloji okumak isterdim, psikolog olmak isterdim...
Biraz daha insanlarla iç içe olacak sosyal bir işte çalışmak isterdim...
Ama sanırım bunun için geç kaldım:=)

06/28/2011 08:07:00

pastel, ben de kendi adıma geç olmadığını hissediyorum;)
meycan, "sirar" ı bir göreyim hikayesini anlatsın bize, senin isteğine çok benziyor ve başladı çalışmalara...

06/28/2011 08:08:00

edebiyat ya da sanat tarihi okumadığım için hay kafama dediğim çok oldu. halbuki kendimi bildim bileli yazarım. ne ara mühendis oldum nasıl gaza geldim hatırlamıyorum:)) bundan sonra da zor artık.

06/28/2011 08:18:00

Ben de psikoloji okumadığıma yanıyorum hâlâ. Ve bana da çok geç kaldım gibi geliyor.

06/28/2011 08:26:00

Ben de psikolojiyi 2 puanla kaçırıp,iktisat fakültesinde okudum.Keşke tekrar gireymişim sınava.Özellikle psikanaliz ilgimi çekiyor.Şua n profesyonel olarak değil ama daha çok okuyarak,konuşarak,belki yazarak üzerine eğilmek istediğim bir konu.
Ben kendi adıma hayatıma değiştimek adına başka bir hayale sahibim şimdi.Birçok kişi sahiptir bence buna:İstanbul'dan kurtulup,sahil kasabasına yerleşmek:)))

06/28/2011 08:28:00

sanırım yeniden üniversite okumak, bu yolu seçmek en zor olanı...ben şahsen hobi olarak sanata yönelme, kurslara gitme konusunda ümit görüyorum kendimde...

öte yandan Endüstri Ürünleri Tasarımı okumak ise imkansız geliyor...
meslek tercihi yaşı...17
rehberlik...sıfır olunca

sonuç bu oluyor işte...

06/28/2011 08:31:00

Yeliz,yazmaya devam o zaman:)

06/28/2011 09:47:00

:) yazmak terapi oldu artık, profesyonel olması imkansız. ama evet kesinlikle devam.

keo, katılıyorum. sosyal bir öğrenciydim, her etkinlikte vardım, her yarışmada. sonra gittim mühendislik okudum. aklı başında bir rehberlik olsaydı, beni başka bir alana yönlendirebilirdi. kendime de kızıyorum bu bakımdan, hayatta mutlu olacağın meslek şeklinde düşünmemişim hiç. işimi iyi yapıyorum aeviyorum ama gerçekten çok sevdiğim bir işim olsaydı eminim daha mutlu olurdum.

06/28/2011 09:57:00

".. .işimi iyi yapıyorum aeviyorum ama gerçekten çok sevdiğim bir işim olsaydı eminim daha mutlu olurdum... "ben de bu cümleye +1 demek istiyorum...

06/28/2011 10:04:00

bizim sektör adamı böyle yapıyor galiba meycan:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bu Yaşımdan Sonra...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...