tuvalet egitimi icin dogru zaman ne

09/21/2011 05:04:00

Annem tunaya bir wc alip yavas yavas alistirmaya baslamak istiyor.sabahlari kalktiginda oturtup alistiralim diyor. Ama okudugum kitaplar bebeklerin kaslari gelismeden bu ise baslamanin dogru olmayacagi seklinde. Sizde durum ne

Ynt: tuvalet egitimi icin dogru zaman ne

09/21/2011 08:04:00

Daha erken sanırım en az 2 olması lazım sanki gibi kalmış benim aklımda.

09/21/2011 08:36:00

bence bu aylar erken henüz...acele etmenin ,ısrarcı olmanın daha büyük sorunlar çıkaracağı kanaatindeyim...defne bezine yaptığında ya da sorduğumda hemen belli ediyor çıkarmamı istiyor,farkında ama bunun kontrolü için çok erken henüz...vakti gelince öğrenirler inşallah...:))

09/21/2011 13:42:00

Ben de almayı düşünüyorum.Kesinlikle zorlamayacağım , eşim tuvalete giderken zaten peşinden gidiyor , artık gittiğinde onun da oturacağı biryer olsun yavaş yavaş alışsın istiyorum.Bugünlerde çişini kakasını  yaptıktan sonra haber veriyor. çişle kakayla tuvaletin bağlantısını kursun yeter...

09/21/2011 13:49:00

Yani evet aslinda amac zorlamak degil. Mesela tunada banyonun kapisina gelip cisss diyor. Alistirmak algilamasini saglamak

10/11/2011 10:37:00

kitabın adı ne acaba?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...