Tartılma Günü:)

Ynt: Tartılma Günü:)

03/12/2013 07:50:00

19 şubat: 78.6  ile başladım

26 şubat 78.0 ile   
                       -600g :(((

5 mart 76,9 ile
                    -1,1kg

12 mart 76,9
                    0 kg :(

Bu ne demek yaaaa :( öf moralim çok bozuk.
Bu hafta regl oldum dün bitti, ayrıca itiraf ediyorum haftasonu hem cumartesi hem pazar misafirim vardı ve ikramlıklardan yedim :( yemesem sonuç değişir miydi acaba :( Misafirlerden de nefret ediyorum,

Arkadaşlar ne yapmalıyım. Ceyda sen nasıl yapıyorsun maşallah yasmimada'yla ikiniz çok güzel kilo veriyorsunuz. Hergün yürüyüş yapıyorsun biliyorum bende haftada 3 yada 4 gün b-fite gidiyorum. Off moralim yerlerde....

03/12/2013 07:51:00

ladybird, gölgem ve yasminada tebbrik ediyorum.... 

bugün tartılma günüm.. ama kayda değer bir fark yok... ama zaten bu ilk haftayı psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanma sayıyorum... 36 senedir diyet görmemiş (hamilelik dışında) bu beden nasıl birden alışsın di mi ama :p 
neyse bu hafta daha sıkı asılacağım... 1,5 lt su şişem ve 500c'lik dev bardağım masada... dün itibariyle (hep pazartesi başlar ya) şekeri bitirdim kafamda ve üşenmedim evde tam buğday emeğine yağsız peynir sürüp sabah kahvaltısı yaptım (bunun öğle yemeğinde gözümün dönmesini engellemesini umuyorum) ve kahve kesinlikle içmiyorum (şekersiz içemiyorum çünkü) form çay bile getirdim yanımda... 

:) yani bu girişimlerim muhtemelen hedef kilo kaybı ile sonuçlanmayacak kadar hafif ama bu bile benim için başarı (umarım öğle yemeğinden sonra da bunu söyleyebilirim)

kilo ile bugünkü savaşınızda kolaylıklar diler selam ederim ey ahali...

03/12/2013 09:13:00

of ya gerçekten başarabiliyor musunuz:( 74 kilo ile doğuma girdim, 5 gün sonra 63,3 kiloydum ve 17 ay sonra geldiğim nokta 60,5!!!1,5 yılda sadece 3 kilo verebildim!!!bundan sonraki hayatımı mutlu bi şişman olarak mı geçirsem yoksa hırs yapıp zayıflamaya mı çalışsam hiç bilemiyorum, sanırım o hırsı yapamıycak kadar tembelim.bi şekil beni de motive edin rica edicem:)

03/12/2013 09:25:00

şimdi en dun çıkmak zorunda kaldım çok kalamadım.. sanırım ondan ayrıntıları yazamadım.. 

hemen bir açıklama yapayım.. benim diyet listem burada yazdıgım gibi ayrıntılarıyla tumunu yazdım.. onun dısına hiç çıkmadım.. 1 ay boyunca listemın dısında kalan herşeyi tatmadım bile ucundan yemedim bile.. sadece ögle yemeklerinde ekmegi yemediğim günler oldu ve sabah akşam 2 dilim yazan ekmeği 1e çekemim nedeni de fırından aldıgım ekmeğin dilimlerinin büyük olması yanı gramaj olarak hazır poetli ekmeklerin iki dilimi kadar...

birde sanırım metebolızma çalışma hızıyla alakalı.. benim düzensiz çalışan bir troidim var bazı aylar çok hızlı çalışırken bazı aylar hiç çalışmıyor.. kilo verme hızımda bu da etkili olabilir.. 

ki benim daha önce ki diyet tecrubemle hiç tahılsız hıc ekmeksız yemediğim diyetimde bile (akupunktur destegi ile olan) onda bile 2 ayda 20 kilo verdim ardından 6 ay içinde 10 kilo daha verdim.. ve 2seneden fazla çok güzel korudum kızımın dogumunda bile çok zayıf bir hamile idim dogumdan sonra zayıf bir anne.. emzirme emzirmeme döneminde hareketsiz evde yaşamla geri aldım..

neyse önceleri boşvereyim.... ben gecen ayki muanemde vucud analızı yapılmadı doktorum özellikel bir ya diyet sonrası yapalım dedı ve dun yaptık.. su kas yag dokusu belirlendi ve bir ay sonunda nelerden kilo vermişim acıkca görünebilcek..

yani kısaca parmak izimiz nasıl bambaşkaysa herkesin bunyesi de o kadar başka..

tabi ki bende kalıcı giden kılolar istiyorum kesinlikle aman hava atayım aman abartayım hali içinde yazmadım ki burda grubta da benı bilen iyi tanıyan bir sürü arkadaşım var bilirsiniz beni:)

zaten grubu açmam da ki niyet de buydu.. faydalanalım faydalı olalım örnek olalım... 

aramıza yeni katılan arkadaşlarıma hhoşgeldiniz diyorum.. ayrıca nazveannesi senin için özellikel yazmak istedim lütfen diyetine sadık kal.. bak gör sonucu alıcaksın inşallah... 

03/12/2013 09:48:00

Tesekkur ederim Ceyda bugunu bir atlatayim daha iyi olurum heralde her durumda diyette oldugumu unutmamam lazim. Bu bana ders olsun tabiki devam bu kilolardan kurtulacagim 4 ayda 6 ayda surse devam. Dogrusu beni motive ediyorsun ayrica tesekkur ederim.

03/12/2013 09:59:00

ya ben mızıldanıp mızıldanıp diyet yapamıyorum aslında,sadece yediklerime dikkat ediyorum.bi süredir hedefim ayda bi kilo bi kilo vererek yaza kadar eski kiloma(55) dönmekti.ama 1,5 yılda desem de, aslında ekimden beri, bu yöntemle başarabildiğim 2 kilo vermek.doğumla birlikte tiroidlerim de bunca yıl yeterince çalıştık az bi dinlenicez diyip çalışmayı bıraktığı için eskiden 4nala giden metobolizmam şu anda mehter takımı hızıyla ilerliyor.tabi ilaç kullanıyorum ve etkisi oluyor mutlaka, bu biraz da benim bahanem:) öf yani diyet listesine uyamayacak kadar tembelim,tek yapabildiğim sabah maydonoz suyu içip ara sıra sizlerin de tarifini verdiğiniz şu metobolizma hızlandırma çayından yapıp içmek.tatlı matlı yememek (ama haftasonu yenenler, bir de başkasının tabağından yenenler kalorisiz sayılıyor benim gözümde) tek sportif faaliyetim hergün vapurdan eve yürümek (20dk ve yağmur yağmazsa) (izmirde yaşıyorum, o yağmur yağıyo!) azimsizim miirim, o yüzden gerçekten ciddi motivasyon ihtiyacım var.son çare olarak çıplak fotoğrafımı çekip masama koymayı düşünüyorum, göreceğim rezillik de beni motive etmezse bi daha da hiçbişey edemez sanırım:)

03/12/2013 10:11:00

Gulrudeniz, sen 60 a şişman diyosun! Ben 60 a geri dönaem kendimi XS hissedicem yahu:) şaka bi yana bugüne kadar kafama göre diyetler yapmıştım, az zamanda çok kilo veriyordum evet ama sonra fazlasıyla geri aldım. Diyetisyenimaynen şunu dedi: ayda 4-5 ten fazla kilo vermeyeceksin ve sporu hergün değil haftada 3-4 gün 45 ila 60 dk arasıyapacaksın demişti. Diyet yapmak zor iş hele ki yemeyi sevene. İnsan çarçabuk vereyim de yemeye içmeye devam edeyim istiyor:)

03/12/2013 10:14:00

ya su haftada bır tartılma olayını yapamıyorum bende en son 3 gun once tartılmıstım dayanamadım yıne tartıldım sabah 200 gr gıtmıs.. haftada bır tartılmak ıcın nasıl sabredıyorsunuz??

bırde arkadaslar kılo vermenın yanı sıra vucudun sarkmaması daha onemlı fıt olmak yanı..

o yuzden spor sart yada yuruyus bırde bır mucıze varkıı hemen soleyeyım lahana yagı..kesınlıkle sıddetle tavsıye edıyorum sonuca sız bıle ınanamayacaksınız..

bolgesel zayıflamak ısteyenlere ozellıkle super bır urun ama mecıtefendınınkı olacak baska yaglar fayda etmıyor cunku..

sorunlu bolgenıze surup streclıyorsunuz ardımdan sadece 30 dak spor yapıyorsunuz gobegınden sıkayet edenler mekık bacak ıclerınden sıkayet edenler bacak ıcı hareketlerı yapmanız yeterlı oluyor ardından spor bıttıkten sonra 2 saat yag vucudunuzda kalacak ve sonra dusa gırıyorsunuz..her gun aksam yapıyorum ben aksatmadan yapılması gerekıyor..hıc sarkmam yok allaha sukur kesınlıkle tavsıye edıyorum

03/12/2013 10:29:00

mca, ya herkesin alışık olduğu kilo var işte, o kiloda olmayınca kendini kötü hissediyorsun işte.ve benim de sorunum bölgesel en çok, zaten en zayıf halimdeyken bile her zaman basenlerim vardı,şimdiyse sadece basenim yok,belden aşağıda basen ve selülitten oluşan özerk bir bölge var adeta!yani zaten sporsuz olacak iş değil.

golgemmm, kesinlikle haklısın, bir de sarma durumu var.şu lahana yağı işini bir deniyim bakıyım.bu akşam yogaya gideyim diyordum,sarınıp sarmalanıp giderim olmadı,umarım kokmuyordur:)

her gün spor yapıyor musun???vay arkadaş, işte bu azim bende de olsa dağları delerdim gerçekten,helal olsun!

03/12/2013 15:13:00

evet sarıp gıdebılırsın kapagı ılk actıgında cok pıs kokuyor ama ucucu bır yag oldugundan dolayı kokusu kalmıyor vucutta.. evet hergun yapıyorum aksamları bebegımı uyutunca :)

ben cok fena hırsla basladım bu dıyet olayına ıns kalıcı bır ıdıs olur bır dahada gerı gelmezler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Diyet'teyim:) Diyet'tesin:) Diyet'teyiz:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...