Bağırsaklara yerleşen parazit ve solucanlar hakkında bildiklerim duyduklarım.

09/13/2012 13:13:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Bağırsaklara yerleşen parazit ve solucanlar hakkında bildiklerim duyduklarım.

09/13/2012 13:42:00

şimdi dr beni aradı. başka şey için aramış hoş ama hazır aramışken sordum PARAZİT İÇİN İLAÇ OLAYINI

-tuna kreşe başlamadıki. toplu tuvalet kullanımı söz konusu değil. henüz 2 yaşında. böle bi belirti şikayette yokken önlem olsun diye ilaç kullanılmazzz dedi
-evet parazit söz konusu olunca belirtilen iştahsızlık,kilo alamama,beyin gelişimine zarar olur ama bu parazit varsa olur. olabilir diye ilaç kullanılmamalı dedi. daha çok 4 yaş üstü,kreşe,okula giden çocuklarda görülüyomuş.

Ynt: Bağırsaklara yerleşen parazit ve solucanlar hakkında bildiklerim duyduklarım.

09/13/2012 13:45:00

Benim oğlumda bez olduğundan kaşıntı kısmını çok anlayamıyorum. takip edecek kadar uzun vakitte maalesef geçiremiyorum. Burun kaşıntısının, ağız kokusunun, iştahsızlığın, gece huzursuzluğun bir belirti olduğunu araştırdım. oğlum konusunda fazla titizim ufak bir öksürse hadi doktora diye ortaya atlıyorum.
Bunun içinde kaka testi vermesi gerektiğinden eve en yakın hastaneye götürdüm. çocuk doktoru olarak sadece ünv de asistan bir genç vardı.
babası ile gitti oğlum.
ağız kokusu evet, ama dişlerini fırçalamıyor, az yemek yiyor, diş fırçalanmaz ise de kokabilir, az yediğinden açta olabilir ondanda kokabilir tam buna yoramıyorum.
gece huzursuzluğu evet, ama 2 yaş sendromunun tam ortasındayız, annesini sınırlı vakitte görüyor, bütün kaprisi bana yapıyor olabilir.
eli sürekli burnunda, ne zaman baksam karıştırır durumda, burnunda birşeyde yok rahatsız edecek, kendisini keşfetme döneminde.
kilo kaybı, okula gidiyor bütün gün, yemem dediğinde kimse ısrar etmezse yemez, bundan da kilo kaybı olabilir, göz ile görülür bir kayıp yok, ama kiloda alamıyor doğru düzdün, zaten hep zayıftı.
yani bunların hepsine farklı cevaplarda çıkabiliyor.
Doktor bezini ters bağlayıp, 3 kere teste gönderin dedi, ne zaman kaka yapacağı belli değilki, normal bağlı şekilde bir kere kakasını gördüğümüz gibi teste gönderdik, sonuç parazit bulunamadı çıktı. bir daha da gönderme imkanımız vaktimiz olmadı, zaten negatif çıktı diye rahatladık.
ancak şimdi yazınızı görünce yine bu konuya takıldım.
bu hafta sonu 27. ay kontrolüne gideceğiz. yine babası :) bu sefer kendi doktoru ile konuşsun isteyeceğim.
eğer bir sıkıntı yok ise ilaç kullanmasını da istemiyorum bu yaşta. ama ilacın adı nedir bunu paylaşırsanız bir doktoruna soralım.

09/13/2012 14:00:00

Ya Derinde de ağız kokusu var kıllandım şimdi :(

09/13/2012 14:34:00

simdi gordum merakla takipteyim.

yeliz berende de agiz kokusu var bu ara.yatarkwn fircaliyorum niye oluyor acep bak ben de killandim simdi.

ben kucukken cok duyardim bu parazit kurt olayini yanlis hatirlamiyorsam ben de icmistim bu suruplardan.

09/13/2012 14:36:00

Bende de vardı küçükken kilo alamamamı buna bağlıyorlardı.Derinin kilo olayı iyi dişlerini fırçalıyoruz ama öğlen ve gece uykusundan uyanınca kokuyor.Doktora sormuştum diştendir demişti ekimdeki kontrolde tekrar sorucam

Duygu selase dönmedi mi ?

09/13/2012 16:32:00

doruk kilo almıyordu bi ara yemek de yemiyordu ben başka bişeye bağlamamıştım.

ara ara ağzında da koku var ama ben bunu emzikten kaynaklanıyor diye düşündüm. bide dişlerini fırçalayamıyoruz çünkü oyun zannediyor ve fırçayı bırakmıyor, bi yerlere sürüyor sonra tekrar ağzına. en son el,ayak, ağız hastalandığına yakalanınca ben korkudan bıraktırmıştım.

burun kaşıma var ama burnunu temizleyemediği için eli burnunda zannediyordum.

bu üç belirti var ama poposunu kaşıyıp kaşımadığının farkında değilim aslında bez lendiği için kaşımasıda zor ama şikayette etmedi.

doktora mail attım cevap bekliyorum. ceap alınca burada paylaşırım.

09/13/2012 16:33:00

Eneee aynı durumlar bizde de var:((tüh bugün de dr.a gitmiştik şu kreşten istenilen sağlık raporu,boğaz ve gaita kültürü için..sonuç almaya gittiğimde sorucam..ama biz kreşe başladığımız için sanki kullansak daha iyi olur gibi..

09/13/2012 16:40:00

popo kaşımaya gelince;tam kalıma mı nedir bilmiyorum ama bez açılınca krem sürmeye çalışır (gerçi pipisine de yapıyo),bir de 1-2 haftadır anüs çevresinde ufak kabartılar oldu..çok hassas ya cildi ona vermiştim ama belkide böyle bi sebepten:((

09/13/2012 20:52:00

dr'umuzun yorumu sinemin söyledikleriyle hemen hemen aynı

şu an  kılkurdu ispatlandığında dahi tedavi edilmesi gerekip gerekmediği tartışılıyorken, hele de var olmayan bir parazit için ilaç kullandırtmanın hiçbir anlamı yok, dahası bu ilaçlar karaciğerde üst düzey toksikite yarattığı için son çare olarak kullanılmalı...

yani gelişimine dair bir arıza olmadığı müddetçe biz böyle bir yola başvurmayacağız

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bağırsaklara yerleşen parazit ve solucanlar hakkında bilgi aktarımı.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...