Neler yediriyorsunuz?

10/19/2010 06:33:00

Belki buradan yeni tarifler paylaşabiliriz. Kızıma mümkün oldukça farklı şeyler yedirmeye çalışıyorum. En başından beri herşeyi yiyor ama çok yemiyor. Sanırım az yemek yiyen bir bebek benimkisi, ben de ısrar etmiyorum yemek istemediği zaman. Kilosu 8140 gr. Günlük rutinlerde yazılan kilolara bakınca kızım zayıf gibi geldi bana, ama kan değerleri gayet iyi ve çok hareketli bir bebek. Hatta demir damlası vermiyorum eksiklik yok diye. Sadece bazen az yediği için Seven Seas Orange şurup veriyorum.

Şimdiye kadar kabak, havuç, patates, domates, kereviz, bezelye, mısır, fasülye, kırmızı biber, bulgur, pirinç, şehriye, tavuk, kıyma, balık, avokado gibi çeşitli şeyler yedirdim. En son avokado denemiştim ve cidden severek yedi. İçine sarımsak ve limon koymuştum.

Ynt: Neler yediriyorsunuz?

10/20/2010 00:15:00

valla neler neler yedirmek istiyorum da...

sabah kahvaltısında yumurta sarısı peynir (içine pekmez ceviz ve hipp organik biskuviyle) domates rendesi ve az salatalık az zeytin

bunu ancak sabah ve uyuyup kalktıktan sonra öğle vakti gibi iki öğünde yiyor çünkü miktarı fazla tutuyorum

öğleden sonra 2.5 gibi bi kase çorba+ekmek+yoğurt

akşam üzeri ya meyve ya sevdiği birşey ,atıştırmalık gibi

akşam kıymalı sebze yemeği+yoğurt+ekmek

bazen köfte pilav
bazen baklagil(yeni başladım)
bazen dolma
vs vs

10/20/2010 17:21:00

sabah önce emziriyorum daha sonra saat 8'e doğru kahvaltı.yumurta sarısı,pekmez,tahıl,devam sütü,evde yaptığım bebe bisküvisi,ceviz veya fındık bir çay kaşığı tere yağı bulamaç halinde.bazende azar azar bu saydıklarımı küçük ekmeklere koyup veriyorum.
ara öğün meyve
öğle emziriyorum
sonra sebze çorbasını ufaltılmış ekmek ile veriyorum
ikindi keçi sütü ile akşamdan küçük kavanozda yoğurt yapıyorum onada evde yaptığım bebe bisküvisi biraz koyuyorum daha çok seviyor.
akşam zeytinyağlılar veya köfte yoğurt domates veya çorba veya et yemeği,pilav.
gece ise emziriyorum.
avakado denemedim.ama deneyeceğim.kereviz çorbasına kattım reddetmedi,somonu çok sevmedi.

10/21/2010 05:11:00

Keşke kızım da böyle bir menüyle beslense, ama yemek istemiyor, yani daha çok az miktarda yemek istiyor. Sadece kahvaltıyı büyük bir iştahla yapıyor. Kahvaltıda herşeyi ayrı veriyorum. Son 2 haftadır yulaf veriyorum çok sevdi. İçine kuru kayısı, kuru incir ya da kuru üzüm de koyuyorum, ben bile yiyebilirim. Akşamları ben de yemek vermek istiyorum ama yemiyor, sanırım muhallebi tarzı şeylere alıştığından. Ama yavaş yavaş geçiş yapayım diyorum.

Ynt: Neler yediriyorsunuz?l

10/25/2010 20:30:00

loxodonta hnmm benim bebeğimde tıpkı sizin kızınız gibi kahvaltıyı severek yiyor birde yoğurt ve meyve...akşamları yemek yemiyor çok üzülüyorum ona bakamadığımı düşünüyorummm:(

10/26/2010 01:44:00

kesinlikle öyle birşey yok ,ne demek bakamamak ,kendinizi yıpratmayın lütfen...

bazı çocuk geç adapte oluyor yemek işine,eğer sevmediğini düşünüyorsanız mutlaka şekil ve tat ve sunum değişikliği yapın,
hatta bununla ilgili bir plan çizin önce kendinize
bu sitede ve diğer bloglardan vs araştırma yaparak güzel olacağını düşündüğünüz çorba,yemek vs ne varsa bir plan içinde denemeye başlayın ?
ben doktoruma bana verdiği listeyi 30 günün 20 sinde ancak tam uygulamayı başarabildiğimi anlattım,bana mükemmel dedi

10/26/2010 05:07:00

Yooo ben yemek konusunda hiç üzülmüyorum. Cidden küçük bile olsalar kendi zevkleri ve tercihleri var. Bazen öğlen yiyor çok güzel, bazen yemiyor. Belki salonda ya da televizyonun karşısında yedirsem daha çok yer ama mutfakta mama sandalyesi dışında bir yerde yemek yedirmiyorum. Annemlere de bunu tembih ettim. Şu an sağlığı gayet iyi, kan sonuçları da iyi. Bu durumda bence önemli olan bebeğin yemeği az yese bile huzurla yemesi, rahat olması. Ben daha hamileyken kendime söz vermiştim, birşeyler yemesi konusunda zorlamayacağım diye. Çünkü zorla yemek yedirilen bebeklerde ileride yeme alışkanlıklarında sorun oluyor (yani benim gördüğüm bazı örnekler var). Ben mümkün olduğu kadar değişik şeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela haftasonu ananas verdim, çok severek yedi. Sebzelerde de değişik şeyler veriyorum, az bile yese tadına alışsın diye.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...