erhan muluk

<12>
07/28/2011 12:16:00

özel anadolu hastanesin de erhan muluk'a giden var mı özellikle doğum yapan yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim...

Ynt: erhan muluk

07/29/2011 08:26:00

ben özel mesaj attım bu başlığı görmemiştim :)

07/29/2011 12:35:00

evet ben yaptım,erhan bey e hamile kalmadan öncedende giderdim ,çok sevdiğim ve güvendiğim biridir..kendi isteğim üzerine genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım..bi bebeğim daha olsa yine ona giderim:)
aaa bu arada hamileliğim başından beri problemli idi ilk zamanlar çok kanamalarım olmuştu,düşük tehlikem vardı,sonrasında bebeğimin boynuna kordon dolandı vs...vs...hamilelik zor ve gerçekten iyi izlenmesi gereken bir süreç dolayısıyla takip edecek kişininde işinin ehli olması gerekir diye düşünüyorum..bu konuda güvenebileceğim tek isim kendisidir.

08/03/2011 09:54:00

çok teşekkür ederim.

08/04/2011 10:41:00

ben normal doğum istiyorum erhan beyin hemşireleri beni sezeryana yönlendiryor sürekli öncelikle hangisi hayırlısıysa öyle olsun ama normal doğumken sezeryana alsınlar istemiyorum doktorların bu sezeryan aşkı nedir anlamıyorum anadolu hahstanesiyle memorial hastanesi arasında çok kararsizim.sezeryandan sonra dikiş ağrınız oldu mu

08/04/2011 11:18:00

şöyle söyliyim,sezeryan da bebekle ilgili riskler ortadan kalkıyor ve tabi birde ticari yönden bütün doktorların işlerine geliyor...
ama burada sizin kararınız çok önemli, ben sezeryanı kendim istedim,normal doğum veya epidurali kaldırabileceğimi düşünmediğim için...hoş;normal doğum isteseymişim bile bebeğimin boynuna kordon dolandığı için 8.ayda sezeryana mecburen alınacakmışım...bu iş kader kısmet olayı..
hayırlısıyla ikinizede zarar getirmeyecek hangisiyse hakkında o olsun..ama eğer normal doğum istiyorsan erhan beye bunu direk söyle oda ona göre önlemini alsın sen normal doğuma hazırmısın  bebeğin durumu hazırmı???bunları hiç konuştunmu erhan beyle???
memorial hakkında hiçbişi bilmiyorum..anadoluda ;doktorumun ve doğum hemşirelerinin hem benimle hemde bebeğimle olan ilgilerinden ,odanın  temizliğinden ve birçok hizmetinden  çok memnun kaldım...bebek hemşirelerinin hepsi birbirinden bilgili ,ilgili, alakalı pozitif..onları anlatmakla bitiremem
gelelim sezeryan olayına..benim sezeryana girmem ameliyat ve odaya alınmam topu topu 40 dakka sürdü benden önce zaten azra odadaydı beni bekliyodu:))azra nın adını sayıklaya sayıklaya odaya girdiğimi hatırlıyorum..inanılmaz bir ağrım vardı,bide çok çabuk ayılmışım.çok fazla ağrı hissettim..sürekli ağrı kesici iğne yapıyolar zaten ,ilk günüm çok zordu gerçekten .hemşireler odaya gelip yürütücez dediler,sanki bir daha asla yürüyemeyecek gibi hissettim.ama yürüyosun ,bayılacak gibi oluyosun ama bayılmıyosun...zor bi gün ve geceydi...
2.gün önceki günden eser kalmadı ağrım yoktu ,yürüyodum .azrayla ilgileniyordum.hayatım geri gelmiş gibiydi:)tamamen normale dönmen 1 haftayı alıyor
doğum yapacağın hastanede yenidoğan bakım ünitesi varmı ona dikkat et...
Allah kolaylıkla doğum yapmanı ve bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...
güzel haberlerini bekliyorum..soracağın başka bişey olursa her zaman seve seve yanıtlarım..:)

08/05/2011 08:44:00

canım ben tek seferde iki doğumu da yaşadım diyebilirim. doğumumu da memorial'da yaptım.
normal doğum istiyordum, doktorum da (jinefem'den ibrahim tırak)uygun diyordu. ama açılmam olmadı bir türlü. 40 haftayı 3 gün geçmişti, gece kasılmalar ve akıntı başladı ama ağrım yoktu, sabah hastaneye yatış yaptık, bahçesinde açılsın diye saatlerce yürüdüm, merdiven çıktım indim :)) öğleden sonra suni sancı verdiler ı-ıh, akşam 8'e kadar bekledik, kızımın da kalp atışları sancılar sırasında zayıflamaya başladı, daha fazla bekleyemedik ama o kuvvetli doğum sancısını da 3 saat kadar çektim. normal olsaydı daha da çekerdim ama rahim açılmadı işte.. zaten çocuk doktor nun dediğine göre kakasını yutuyormuş az daha kalsaymış, burnundan temizlemişler, ciğerine varmamış.. sonuç genel anestezi ile sezeryan oldum, hastaneden çok memnun kaldım. zaten "bebek dostu" bir hastane, çok ilgililer hatta ben bunaldım ilgiden :))) hala da kızımı memorial'a götürüyorum kontrol ve aşıları için...

08/08/2011 15:25:00

ben çok kararsızım, sanırım doktor tam olarak içime sinmedi.19 agustos'da randevum var.o gün konusup karar vereceğim.memorial hastanesinde prof.inanç bey var çok iyi olduğunu duydum.belki bu ay içinde ona da gider kesin kararımı veririm.erhan bey normal doğum için cesaretlendirmiyor o gün gelsin bakarız diyor hemşirelerin hepsi sezeryan olmam konusunda çok ısrarcı bu da sinir bozucu bir durum.ben önce hayırlısı nasılsa öyle olmasından yanayım ama normal doğum konusunda sürekli dayanamazsın normal doğum isteyenler gelip sezeryana giriyor gibi şeyler söylüyorlar bence çok yanlış yönlendirmeleri normal doğuma şartlanıp o dk ne olması gerekiyorsa öyle olmalı ama bastan normal doğumdan korkutmaları hiç hoşuma gitmiyor.aşı yaptırmaya gittim hemşire sordu, normal doğum düşünüyorum dedim bir kez daha düşün dedi sanki bütün hastanedeki hemşireler sezeryan olmus :)deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim...ben daha cok soru sorarım size :))doğum yaklaştıkça stres korkular çoğalıyor:)tekrar çok teşekkürler...

08/08/2011 15:35:00

sezeryana teşfik etmeleri doğru olmamış kızdım bak şimdi o hemşirelere

memorial şu göz hastanesinin yanında olanmı?kafam durduda şuan:)

eğer orasıysa münire erman akar var ısrarla gitmeni tavsiye ederim tabi herkes herkesten enerji alamayabiliyor ama bi git derim ben yinede

sağlıklı bir şekilde kavuşursunuz umarım bebişinize

08/08/2011 19:31:00

5 yildir doktorum erhan beydir isim geregi erhan beyide anadoku hastanelerinide, yoneticilerinide ve hatta tum kadrosunu yakinen tanirim. Ben agir polikistik over hastasiydim herne hikmetse erhan beyden onceki doktorum bile bu basit teshisi koyamamisti. Erhan bey hicbir tahlilim yapilmadan muayene dahi olmadan once teshisimi koydu tum tetkiklerlede kesinlestirdi ardindan beni oyle guzel tedavi ettiki dogal yollardan hamile kalmam cok zorken sayesinde kendiligimden hamile kaldim ardindan yine sayesinde cok rahat, problemsiz bir gebelim gecirdim ve cok konforlu bir dogum soyle soyleyim benim kadar evhamli ve cani tatli/agri esigi dusuk bir insan yoktur, ben kendimi en basindan itibaren onun fikirlerine biraktim, hamileligimde neyi nasil tahmin ettiyse bebegimle ilgili aynisi cikti kendim sezeryan istedim genel anestezi ile cunku cok korkagimdir ve canim cok tatlidir, seni genel anestezi yapmam cok agrin olur ameliyat sonrasi cok sikinti cekersin spinal epidural dedi ok dedim ona cok guvendim ne ameliyat esnasinda nede sonrasinda 1 dk dahi agrim olmadi aynen dedigi gibi cok konforlu bir dogum yasadim bebegimi ilk ben gordum ve ciktigim andan itibaren cok keyifli bir sekilde oglumla kendim ilgilenebildim, erhan bey cok basarili bir hekimdir, insani degerleri yuksek, cok saygili ve efendi bir insandir, kendisi bana enbasindan buyana cok guven vermistir ki hasta/hekim arasindaki en onemli bag budur ve guvenimi haksiz cikaracak en ufak birsey yasamamisimdir, inanin benim gibi bir insanin memnun kalmasi cok zordur bu kadar hassas bir konuda ve hic agri/aci cekmemeside imkansizdir cunku dedigim gibi benim agri esigim cok dusuktur, son olarak 10 kere daha dogursam yinede doktorum erhan bey olur, zaten beni enbasindan itibaren cok iyi tedavi edip tup bebek sendromuna suruklemedi ya allah ondan bin kere razi olsun....

08/09/2011 06:29:00

inanç bey bildiğim kadarıyla tam bir normal doğumcu :) ben ondan randevu alamamıştım o zaman.. özel bir durumum vardı, riskli gebelikte de uzman olduğu için acil ona gitmek istemiştim, 2 hafta sonraya vermişlerdi randevuyu. sanırım o zaman memorialla çalışmıyordu veya ben bilmiyordum, üniversiteden randevu istemiştim. neyse, ankarada bir prof.a gitmiştim. o da inanç beyi önermişti...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
antalya nurturia anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...