Bebeklerimizin sağlığı

Ynt: Bebeklerimizin sağlığı

04/09/2013 09:36:00

Anneler merhaba,

Cumartesi keyfe keder Dr. kontrolüne gittik. Ter olayımızı da sordum, Dr.umuz aynen sizlerin dediği şekilde demir, D vitamini eksikliği, tiroid hormunu dengesizliği ya da enfeksiyon durumunda ter olur dedi. Bu 4 durumun da takiplere göre bizde olmadığını, emerken, uyumaya çalışırken fazla efor sarfettiğinden terlediğini söyledi... İnşallah dediği gibi masum sebeplerdendir...

Tabi sonra sıra olmazsa olmaz kontrol adımlarından biri olan ve beni strese sokan tartıya geldi. Sonuç ne dersiniz?

Bu ay sadece 100 gr almış. Offf :(((

04/09/2013 09:49:00

Nagehancım, benim oğlum da bu ay 250 gr almış, boyu yerinde saymış. dr.a söylemedim ama nedenini çorbalarına hiç bakliyat koymamama ve minnoşun çok hareketli olmasına bağlıyorum. Sen de sıkma canını, olağan şeyler bunlar, önümüzdeki ay düzelir Allah'ın izniyle.

Biz bir de haftaya cumaya sünnet için randevu aldık. Doğumda yaptıracaktık olmadı, hastalıklar vs derken korka korka gün aldık bakalım babası veya ben yan çizmezsek o güne kadar. Çok endişeliyim :S

04/09/2013 10:16:00

Paticim derdim tam olarak kilo değil aslında, iştahsız, bu da kilo almasına engel oluyor. Ben zaten ek gıdayı gerçekten "ek" olarak veriyorum ama, o verdiğim kadarına da daha 3. kaşıkta kafayı çeviriyor. Memeye çok düşkün de değil, nerde doyuyor bu çocuk diyesim var.

Canım sünnetiniz için ben caymayın derim naçizane, biz 2 günlükken hastaneden çıkmadan sünnet ettirdik. Çok doğru bir karar vermişiz, ilerleyen zamanda farkettik bunu. Hem çabuk iyileşmesi, hem ruhsal açıdan etkilenmemesi hem de sünnetsiz organın yapısı sebebiyle oluşabilecek bazı sıkıntıları yaşamamak için sizin ayınız da sünnet için çok uygun. Şimdiden hayırlı olsun, oldu da bitti maşallah olsun :)

04/09/2013 10:43:00

Fatime sünnet konusunda ben de Nagehan gibi düşünüyorum. Biz de iki aylıkken yaptirmistik. Iyi ki de yaptirmisiz diyorum.

Iştahsızlık ise bizim aylardır sorunumuz maalesef:(( o tarti çok canımı sıkıyor. O yüzden bu ay kontrole goturmedim. Zaten dr da 9. ayında getirin demişti.

04/09/2013 16:26:00

Hamileyken hep hastaneden çıkmadan yaptırırız diye plan yapmıştım ancak nasip olamadı. Şimdiyse karı-koca aşırı duygusallaştık. Ya şimdi ya 4 yaşından sonra dedi dr. hemen yaptırıp kurtulmak istiyorum ama annem yeni döndü İzmir'e, yapayalnız kaldık. Bakalım inşallah bir aksilik çıkmaz da bu sefer olur da biter inşallah :)

İştahsız bebek gerçekten sabır zorluyor, sizin daha erken düzelir inşallah ama eşimin yeğeni 
kreşe gidince düzeldi ve 'anne pırasa yap' diye ağlar olmuştu :) 

04/09/2013 17:56:00

Bebişleriniz yeni neler öğrendi? Paylaşalım mı? Benimki biraz biraz sürünüyor, biraz biraz desteksiz oturuyor, bam bam bam vuruyor, pat pat atıyor, bir de yemek yerken bolca püskürtüyor;) bütün yerler yemek oluyor... Bir de sizler balık veriyor musunuz? Doktor küçük balık verin dedi ama çok kılçıklı olduğu için vermeye korktum. Balık yağına başlayan var mı?

04/09/2013 17:58:00

Demir ilacı olarak ferromixin veriyorum. Yine aynı markanın balık şurubunu kullanmayı düşünüyorum. Tabi doktoruma danışarak.

04/09/2013 18:56:00

Rüzgar desteksiz oturuyor kendini yuvarlıuor ama bir karış bile emeklrmişliği yok. Babasını görünce baba yemeğini görünce mama diyor balık az da olsa yiyor.

04/10/2013 05:31:00

benim kızımda çok kısa süreli desteksiz oturmaya başladı bir kaç gündür.. ellerini pat pat vurmaya bayılıyor sehpaya koltuklara ses çıkarabildiği herşeye. dede diyor birde tanıyor mu bilmiyorum ama dede nerde diyince babama bakıyor;)

04/10/2013 05:42:00

bir de bir konuda fikrinizi almak istiyorum.. özel bir hastanede kızımın doktoru ilk 4 ay düzenli bir şekilde kontröle götürdüm son 2-3 aydır ise götürmüyorum boşuna para harcamak gibi geliyor bir sorunu yoksa.. yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.. onun yerine kızıma başka şeyler alıyorum.. aile hekimliğinde takip ediyorum boy ve kilo gelişimini çok şükür bir problem yok

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...