Bebeklerimizin sağlığı

Ynt: Bebeklerimizin sağlığı

03/03/2013 07:14:00

Nagahananne bizde 5 gün önce gittik doktora boyumuzda kilomuz da aynı ama diş yok bizde. Çıksada rahatlasak bizde

03/03/2013 10:53:00

Paticim; birşey çıkmamasına sevindim.

Sevlalcim; valla bizde uykunun düzene girmesi diye bişey olmadı, zira 2. yi bekliyoruz. Ayrıca 2 gündür kabızdı oğlum, sanırım onunda sıkıntısı vardı. 2 gecedir aralıkları 1-2 saat arasında değişen sıklıklarla uyanıyoruz. Beynim çorba gibi...

03/03/2013 11:53:00

Nagehan, benim oğlumda kabız oldu. Bu ayın cilveside kabızlık sanırım. Gerçi daha öncede 1 hafta kakasını yapmadığı olmuştu ama o zaman kabız değildi. Kayısı kurusu çok işe yaramadı. Şimdi kuru eriğe geçtim. Bakalım olacak.

03/03/2013 14:46:00

Pınarcım, biz bugün rahatladık gün içinde nihayet :)) Darısı başınıza :)

03/03/2013 17:11:00

Bu arada benim anladığım dişlerin büyük kısmı çıkana kadar bize rahat yok... :(

03/03/2013 20:18:00

Bizde maalesef fitil yardımı ile rahatladık.

03/03/2013 20:36:00

Doktor alerjik olabileceği icin verme dedi ama ben oğlum kakasini yapamadigi zaman yarım kivi veriyorum. Kisa süre sonra işe yariyor. Ama benim oglanda alerji falan yapmadı.

03/04/2013 06:10:00

pati bizimkiler gündüz 45dk dan fazla hiç uyumadı :( sürekli tetikte sallayarak 2 saat.. bu döngüyü tutturmanın bi yolu yok mu?

ek gıdaya geçeli kakaları katılaştı, yaparken ıkınmaya başladılar, ben de suyu arttırdım rahatladılar

biz ferrum kullanıyoruz, onun bi etkisini hissetmedim ben

03/04/2013 07:14:00

Uyumayan bebek çok zor hele 2 tane olursa :S ben de bazen başında bekleyip habire sallıyorum, bazense yanında öksürük krizine giriyorum bana mısın demiyor. Tamamen keyiflerine kalmış bir şey, bana göre yapılacak bir şey yok varsa da bana göre değil. 

Evet ek gıdaya geçince bizim kakamız da katılaştı ve göz göze geliyoruz yaparken, güler gibi oluyor ve ıkınıyor bir bakıyorum misafir gelmiş :) 
Biz de ferrum kullanıyoruz, sakıncasını görmedim ben de ama ben her gün kullanamıyorum. Kafamda hep soru işareti olduğundan mıdır nedir hep gün aşırı kullanıyorum. Günde toplam 8 damla demişti dr.

03/04/2013 08:52:00

Bizde Ferrum kullanıyoruz, doktora çok ısrar ettim test yapıp gerekliyse vermesi için ama bakanlığın talimatı dedi verdi. Bende hergün vermek istemiyorum, hem kilosu iyi, hemde dişlere deyerse içrken dişler çürük çıkıyormuş. Çok içime sinmiyor ama yeşil kaka dışında bir etkisini görmedim hiç Şükran'cım. İstersen birde ferrum dene.

Bu arada konu açılmışken sizler kan damlasını ne ile veriyorsunuz? Diş etlerine deydirmemek nasıl mümkün?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...