Bebeklerimizin sağlığı

Ynt: Bebeklerimizin sağlığı

03/05/2013 21:30:00

cse açıklamalar için çok teşekkürler o kadar güzel anlatmışsın ki hayranlıkla okudum :)

pnrkrl aynen söylediklerine katılıyorum bende ferrum kullanıyordum ve bugün içinde paraben olduğunu görünce aklıma takılmadı değil.Doktorlar her ne kadar bir sorun olmadığını söyleseler de anneyiz içimiz rahat etmiyor peki şimdi hangi demir damlasını kullanacağız sizler hangi demir damlasını kullanıyorsunuz ?

03/06/2013 08:29:00

Merhaba arkadaşlar

ben ferrum veriyorum kızıma, tadını beğenmemezlik etmiyor direkt yutuyor.
gerçi maşallah diyim benim kızımın geri çevirdiği yiyecek pek yoktur.
hıçkırdığında verdiğim limon damlasını bile büyük bir iştahla, yüzünü ekşite ekşite içiyor:)

benim sizlere bir sorum olacak. uyku problemimimiz var bizim. benim kızımın 45 dk lık uyku dmöngüleri var ve ne yaparsam yapayım illa ki bu 45 dk bitiminde uyanıyor. gündüz 1-2 defa 45 dk uyuduktan sonra gece uykusuna yatırıyorum. aynı şekilde 45 dk sonra uyanıyor:( tekrar uyutmaya çalışmaktan yoruldum.. bir de bu ilk kısa uykusunu çok derin uyuyor, 2. uykusunda ise sanırım rüya görmeye başlıyor. bu geçişte illa ki uyanıyor. ve inanır mısınız 2 aylıktan beri böyle.. sizde de var mı bu tarz durumlar? etrafımda kime sorsam çok şaşırıyor. bu durum  bi tek benim kızımda mı var, ve en önemlisi daha ne kadar sürer aceba...

03/06/2013 12:46:00

Nida canım biz de aynı durumdayız, hala derin uyku-hafif uyku arasındaki geçişleri tek başına yapamıyor benim oğluşum. O yüzden eğer ayakta sallamıyorsak, ki biz çok kısa bir süre onu da yaptık artık yapmıyoruz, 40-45 dk sonra uyanıyor. Ben de uyanınca ayılmasına fırsat vermeden pışpışlayıp varsa uykusu devam ettiriyorum. İnşallah 9-10 ay civarı ortadan kalkmasını bekliyorum... 

03/06/2013 12:48:00

Arkadaşlar;

Bu arada bebişlerinizi kaçta yatırıyorsunuz? Benim oğlum yaklaşık 3 aylıktan beri havanın kararmasıyla gece uykusu moduna geçiyor. Gündüz 40 dknın üzerinde uyumayan çocuk kışın saat akşam 18:00 oldumu 4-5 saatlik gece uykusuna geçiyordu. Şimdi hava biraz daha geç kararıyor neyse ki yatışımızı 19:00/19:30a çekebildim. Gerçi uzmanlara göre bu aylarda en geç 19:30-20:00 arası gece uykuna yatmış olması gerekiyormuş, bebeğin biyolojk saati uykusunu havanın kararıp aydınlanmasına göre kendini ayarlıyor ok ama benim oğlum ben henüz yatamamışken uykusunun en derin kısmını uyuyup ben yatınca 2 saatte 1 uyanma moduna geçiyor. :(( Bütün gece hiç dinlenemiyorum. Tabi bir de bunun sabahı var, 05:30 ila 06:30 arasında değişen bir kalkma saatimiz var, bir aksilik olmadıkça.. Sabah işe gideceğim için zaten 06:00/06:30 gibi kalkıyorum ben ama daha erken kalkarsa vay halime :((

03/06/2013 14:13:00

cse : ayrıntılı açıklaman için çok teşekkürler, yüreğime su serpildi.

Şimdi biz zar zor 20:00'ye rutin kurduk. Salonda hamakta yatıyor biz yatana kadar. Sonra biz yatarken onu da yatağına koyuyorum. Akşam dediğin gibi muhallebi de yese, yoğurt da yese, süt de içse muhakkak gecede en az 2 kere uyanıyor.Yine dediğin gibi en güzel uykusunu biz ayaktayken uyuyor. Tv sesi, bizim konuşmamız vs hiç etkilemiyor. Sabah da 06:30 da uyanıyor, babasıyla oynarken ben kahvaltı hazırlıyorum, hep beraber kahvaltı yapıp -o bulamaç içiyor- babası gittikten sonra uyuyor. 08:00 gibi. Sonra her 2 saatte bir uykusu var.
Bu arada üst damakta dişleri 4'ledik, ilk defa da kabız olduk :( ama bugün sabah 2 saat deliksiz uyudu. Ben gece kalkmalarına alıştım, gündüz de o uyurken hiç uyuyamıyorum çünkü ne zaman yatsam kendileri kalkar ve beni uyutmaz. zaten oğlumun lakabı -çook çok var da- hacıyatmaz biz kısaca hacı diyoruz :))

03/06/2013 14:20:00

Nagehan belki daha önce bahsetmisimdir. Bizim gece uykumuz 11'den önce başlamıyor. Ne yaptimsa erkene cekemiyorum uyku saatini. Gece 11'de yatiyor, sabah 9:30-10:00 gibi uyanıyor. Gece de bir kaç kez uyanıyor. Ya emip uyuyor ya da emzigi veriyorum öyle geri dalıyoruz. Ama bir kaç gecedir gece uyaninca dalmasi zor oluyor. Bir iki haftadır da gündüz cok zor uyuyor. 15-20 dk yi geçmiyor.

03/06/2013 18:42:00

Bizim uykumuz 21.00'de başlıyordu birkaç ay bu düzende gittik. Ben yatarken de 12 gibi oluyor ve kıpırdanıp mama istiyordu veriyordum. Gecede zaten sayısız kez uyanıyor o ayrı. Şehir dışında gittik geldik gece uykumuz 22.30 lara geldi :(( Benimde derdim geç yatıyor olması, sabahta 8'de kurulmuş gibi kalkıyor tık diye. Ne yapsam sabah uykusunu 8 den fazlaya çekemedim. Gece uykusu içinde 15 er dakika öne çekerek eski saatine getirmeyi planlıyorum, inşallah başarılı olurum.

03/06/2013 19:31:00

Pati, ben yatınca o uyanır durumu bizde de aynı, biz de "hacıyatmaz" diyoruz kendisine :)))

Demekki geç de yatsalar benimki gibi erken de, yat-kalk sorunlarımız aynı.

Tuğhan gündüz verimli uyumadığı için aslında böyle erken yatıp en azında 10,5-11 saatlik bir gece uykusu almış oluyor. Ama bu yatış şekli de benim dinlenmemi engelliyor, benim sıkıntım bu. Bir de sabaha karşı uykusu daha da hafifliyor galiba bazen 45 dk-1saat gibi bir sıklıkla da uyanabiliyor. Sonra ben de zombi gibi işe gidiyorum :(((

03/06/2013 19:43:00

Valla bizim önceden her 2 saatte bir uyanmamız vardı, yenidoğanlarla yarışıyordu bizimki ama neyse ki o devreyi geçtiğini anladı, bıraktı :) O zamanlar da ben zombi gibiydim :) 3.5 aylıktan beri diş savaşı veriyor yavrum :( Her neyse üst dişler çıktı bizim düzen yavaş yavaş şekillendi. Çok ters bir durum yoksa gecede 2'ye düştü. Azıcık daha dişinizi sıkın üst dişler gelince siz de rahat edersiniz diye düşünüyorum. Bizim bir ara gece yarıma kadar savaş verdiğimiz dönem vardı. Ne uyuyabiliyor, ne bizimle oturuyor. Eşimin işten geldikten sonraki tüm akşamı oğlumuzu yatırmaya çalışmakla geçiyordu, sonra her 2 saatte bir uyanma, sonraki gün aynı terane... bir türlü depresyondan çıkamamıştım. Çok şükür bu günümüze. Çocuk işi sabır işi :)

03/07/2013 07:20:00

bizimkiler her akşam 5.30 da huysuzlunmaya başlar hiç bir şeyden memnun olmazlar şanslıysak 8 değilsek çıldırmaya ramak kalmışken 9 da gece uykusuna yatarak sakinleşirler, sabah 6 7 arası gece uykusu biter. gece uykusunun şekli değişken, bazen sıksık sebepsiz bazen 4 saatte bir acıkıp.

gündüz de 1.30 saat aralarla 45 dk lık uykular

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...