Bebeklerimizin sağlığı

Ynt: Bebeklerimizin sağlığı

03/07/2013 08:12:00

Sanırım oğlum uyku konusunda şikayet ettiğimi duydu ki, madem öyle al sana böyle diyerek bu gece ilk yatırışımdan itibaren 1-1sa 15 dk aralıklarla uyandı. :((( İlk 4-5saatlik uykuyu da yapmadı yani :((( Sabah 5te babasına verdim, uyudum biraz..

Pati alttan iki dişimiz çıktı, sanırım ya üst ya da alt yanları çıkartma hazırlığında, çünkü kucağımda inleye inleye uyuyor yawrum :((( İnşallah üstleri çıkartır da rahatlar biraz...

03/07/2013 09:43:00

nymphicus : hep ikizlerim olsun istemiştim, eşimin kardeşinin de ikizleri var, 2 tane kız, önde bir tane erkek. kız nerdeyse kafaya huni takıp dolaşacak :) çok zor Allah yardım etsin. benim oğlum da ikize bedel sayılır :P

Nagehan,  çalıştığın için senin işin de zor ama babasına vermekle iyi yapmışsın, ben çalışmadığım halde bazı sabahlar ona veriyorum çünkü gün içinde ona bakacak enerjiyi depolamam gerek. 
benim minnoş da diş çıkarırken kucağımdan inmiyordu, nasıl şefkate ihtiyaçları varsa kuzucukların :(

03/07/2013 10:11:00

Nagehan canım demek ki bizim minikler aynı durumda. Demek ki 45 dk lık uyku döngüsü konusunda dertli olan bir tek ben değilim. Ben de ayakta sallayıp uyutuyorum. (Başka türlü uyutamıyorum çünkü, kollarını da sarıyorum çünkü uyku moduna geçince oraya buraya saldırıyor, her bulduğunu çekiştiriyor, bir de gözlerini kapatıyorum çünkü etrafı inceliyor normalde, gözlerini kapatınca daha kolay uyuyor.)
uyuduktan sonra yatağına koyuyorum ( bu iş de ayrı bir dert çünkü çok dikkatli koymam gerek yoksa uyanıyor ve ağlamaya başlıyor, uyuttuğum yastıkla birlikte bırakıyorum yataga:). )
45 dk geçince ağlamaya başlıyor(akşamları ağlıyor genelde çünkü uykusunu alamıyor tüm günün yorgunluğu oluyor üzerinde) emziğini veriyorum hafif hafif sallıyorum - yatagı sallanan yatak- genelde bu şekilde tekrar uyuyor ama bazen tamamen uyanıyor ve yine etrafta yastıkları nevresmiler çekiştirmeye başlayınca anlıyorum uyumayacağını tekrar ayağımda sallıyorum ellerini kollarını bağlayıp. ellerini kollarını bağlayınca bazen buna da sinirleniyor, her zaman saramıyorum da.
bizimki akşam 7 buçuk gibi uyuyor sabah da 6 da ayakta.. bazen 5 te bile kalktığı oluyor. ne kadar dirensem de çekemedim uyku saatini daha geçe. sanırım dediğin gibi bünyesi hava kararınca uyku istiyor.
gece de onun uyanmasına fırsat vermeden 2 defa sütünü veriyorum veya emziriyorum. genelde uyanmıyor. ama bazen sesi geliyor gece, bi gidiyorum yanına yüzüstü dönmüş kafayı kaldırmış bana bakıyor:) örneğin dün gece 3 te uyandı ve tekrar 5 te uyudu..
:( ben de babasına devrettim 4 ten sonra gittim yattım..
zormuş ya çocuk işi, özellikle uyku konusunda..çalışınca daha da zor:((

03/07/2013 10:44:00

ben bugüne kadar çocuklarla ya bir gündüz tek kalmışımdır ya iki gündüz, gece ikisine tek başıma hiç bakmadım, yalnız kaldığım zamanlar düşünün halimi, şaka maka insan hakkaten sıyırabilir Allah muhafaza

03/07/2013 14:01:00

Nidacım gece-gündüz uyku yatış-kalkış saatleri de aynı bizimkilerin. Biz artık ayakta sallamıyoruz. Annem gündüzleri bir önceki uykusunu iyi uyuyamadığında bir sonrakini iyi uyusun diye ayakta sallardı, çünkü o zaman daha uzun uyurdu. Benim de bazı geceler ayılıp bir daha uyutamadığım zamanlar ayakta sallamışlığım var oğlumu. Ama biz aslında memede uyuyangillerdeniz. Tuğhan yüzükoyun yatmaktan hoşlanıyor ve gece yatakta 4 dönerken sırtüstü düşerse uyanıyor :P Ben de bir ara uyanmadan gece emzirip uykuya devam ettiriyordum ama uzunca bir süredir ne zaman uyanacağını kestiremiyorum.

Edibe, Nihan; bebek işi zaten zor, sizde X2 zor. Allah size duble kolaylık versin, ne diyim...

03/07/2013 18:02:00

Sude üst ön dişleri atladı alttaki ön dişlerin arkasındaki kesicileri çıkartmaya çalışıyor 4 gündür 38-40 ateş arasında gidip geliyoruz çok ağrımız var sürekli ağlıyor :( Cemrenin egzaması azdı yüzünü yara yaptı iyice sıyırmak üzereyim :)

03/07/2013 18:53:00

Benim kide sabah 6 da ayakta ben yanına bir oyuncak koyuyorum sabahları yarım saat kazandırıyor bana. Tavsiyemdir

03/08/2013 12:36:00

Nihancım diş yüzünde ağrı-ateş yaşadığında birşey veriyormusun, neyle rahatlıyorlar?

03/08/2013 13:51:00

Şükran, gündüz oyalıyor kendini çok şükür, diş kaşıyıcıları, havuç, pırasa vs ile. Ama birkaç gecedir yavrum çok huzursuz. Calpol için illa ateşinin çıkmasını beklemeyeyim mi? Sadece ağrısı çoksa da versem olur mu? Bir de 1 ölçek 1 tatlı kaşığı mı oluyordu canım?

Benim oğlumun da doğumdan sonra ykl 3 ay gözyağı kanalı tıkalıydı. Dr.umuz 1 yaşına kadar sürebilir demişti, masaj önermişti. Ne zaman aklıma gelse gün içinde hep masaj yaptım, sonra kendiliğinden geçti. İnşallah kısa sürede geçer sizinki de.

03/08/2013 18:38:00

Selam herkese Sudenin diş çıkarttığını zannederken meğer 6. hastalığı geçiriyormuşuz :( Ateş yüzünden doktora gittik kan tahlili ve muayeneden birşey çıkmadı 4 gün 39 derece ateşle geçirdik. Bugün döküntü oldu anladıkki 6. hastalıkmış. Ama bahsettiğim dişleri de çıkartmaya çalışıyoruz o ayrı. :)

Nagehancım ağrı olduğunda ilaç dışında ne yazıkki bir çözümüm yok. Gündüz bir şekilde oyalanıyor da gece yapacak birşey yok mecbur ilaç :(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...