Zeytinyağlı Kereviz

03/26/2010 09:10:00

Kerevizleri soyup halka halka doğruyoruz. Tencerenin dibine diziyoruz. Geniş tencere tercih ediyoruz. Enginarları dizer gibi diziyoruz. Üzerine küçük doğranmış

• havuç
  • patates
  • yeşilsoğan 
  • bezelye (doğranmasa da olur:P)
 koyuyoruz. Küçük soğanlardan varsa her bir kereviz halkasına bir tane gelecek şekilde koyuyoruz. Üzerine zeytin yağı ve çok az su ekliyoruz. Pişiriyoruz. Pişmeye yakın dereotu eklenebilir. Servis ederken bir miktar çiğ zeytinyağı ve limon koyuyoruz. 

En sevdiğim yemek oluyor böylece. 

Ynt: Zeytinyağlı Kereviz

03/26/2010 09:24:00

Özgüranne benimde en sevdiğim z.yağlı kereviz sanırım..Ben limonu daha pişerken koyuyorum, 1 de portakal sıkıyorum, çok leziz oluyor..Bir de ayvalı armutlu versiyonu var, çok değişik ve güzel oluyor. Kerevizleri ayvaları ve armutları elma dilim gibi soyup koyuyorsun, birde bu versiyona patases yakışmıyor, sadece havuç ve soğan ekliyosun..denemek istersen..

03/26/2010 09:32:00

Portakala hep niyetleniyorum sonra yapmıyorum. Bu hafta onu deneyeyim bakalım. Canım istedi:)

03/26/2010 09:37:00

Annem de hep portakallı yapıyor, çok lezzetli olyuor...

03/26/2010 09:40:00

Bu arada zeytinyağlı enginar = 

kereviz yerine enginar yazin.  :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...