Biri uyurken digerinin sessiz olmasini nasil sagliyorsunuz ?

05/10/2012 20:18:00

Merhaba , bizde ufak olan abiden daha erken uyuyor ama bu abinin aktivitesini , bagirip cagirmasini engellemiyor ve genelde abi de uyuyana kadar ufaklik birkac kez uykusundan uyaniyor. Zaten zar zor uyuttugum bebegin boyle bir sebepten uyanmasina ister istemez kiziyorum ama aslinda abinin de ona neden kizdigimizin farkinda oldugunu sanmiyorum :( siz bu durumla nasil bas ediyorsunuz ? 

Ynt: Biri uyurken digerinin sessiz olmasini nasil sagliyorsunuz ?

08/27/2012 01:01:00

zaten bir bebeği uyutmak zorken ikisini bir uyutmak yada uyuyan bebeğin uyanmamasını sağlamak iki kat zor oluyor.bizim düzen değişken olsada genel olarak oturdu diyebilirim. ya ikisini beraber uyutuyorum ya da biri yanımızda bekliyor diğerini uyutuyorum.büyük kçüğü uyuturken haliyle ses çıkarıyordu. eliyle şişşt yapıyoruz beraber sessiz duruyor.ya da küçüğü uyuturken odanın dışında bekliyor,oynuyor.sevdiği bişeulerle ilgileniyor.

küçüğü ilk doğduğu andan beri tek yatırmadım ben.ilk zamanlar zor olsada şimdilerde bu bir avantaj oldu.sese karşı çok duyarlı değil.abla yüksek sesle bağırsa da pek uyanmaz.yine de ablayı uyarıyorum.''kardeş uyuyacak kardeş uyurken şişşt yapıcaz vee beraber odadan çıkıp,oyunlar oynicaz.' bu bayağı oturdu.hatta arada kardeşini yoklar hala uyuyormu diye.sessizce geri döner odadan.dönünce de şişşt yapar.

arada kazaları oluyor,olmuyor değil.ablanın çok çok yaptığı gürültüden uyanıveriyor küçük. o anlık stresle uyarsam da zaten büyük farkına varıyor.suçluluk duygusuna kapılıyor.pekde uyarmıyorum artık. çünki titizlendikçe daha kötü oluyor.anne rahat olunca kardeşler birbirlerinin uyumunu daha iyi kuruyor.sadece biraz ayar yeterli bence.ne yapması gerektiğini anlattığında zaten belli bir süreçten sonra uyması gerektiğini anlıyorlar.ama küçük de biraz daha büyüdüğünde ne olur bilemiyorum.

büyükten dolayı küçük uyanırsa şayet bu başka bi sebebde olabilirdi deyip, sakin olmaya çalışıyorum.çünki ben şişşt kuralına her şartta uyarsam kızım da uyuyor.ama kızsam yada sesimi yükseltsem o da başlıyor ses çıkarıp,oynamaya.herhalde ''annem şişşt kuralını bozdu ben de şişşt yapmak zorunda değilim '' diye düşünüyor herhalde:))

04/11/2013 20:04:00

suan 1 aylik kizim abisinin sesine pek duyarli degil kolay kolay uyanmiyor ama abimiz cok hassas ozellikle geceleri kiz mik dese basimizda bitiyor abimiz yada obur odadan bagiriyor anne assiyaya memesini ver meme istiyor diye .. gece gece guluyorum onun obur odadan verdigi emirlere  .. yakinda kizda seslere hassaslasicak o zaman yandik ozellikle gunduz uykulari tam bi facia olucak ..

04/11/2013 20:40:00

saglayamiorum :)))) uyanio

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...