2013 de anne olacaklar

06/01/2012 04:20:00

Yeni hamile arkadaşlar varsa konuşup, bilgi paylaşımı yapabiliriz. 

Ben inşallah 2013 Ocak'da ikinci çocuğumu kucağıma alıcam.

Ynt: 2013 de anne olacaklar

06/01/2012 07:35:00

merhaba benimde beklenen doğum tarihim 10 Ocak sağlıklı hamilelikler kolay doğumlar diliyorum size

06/01/2012 09:48:00

gıda olarak nelere dikkat etmeliyiz birde düşük riski yüksek olanlar ne yapmalı

06/01/2012 10:00:00

valla benim 2.hamileliğim olduğu için biraz daha rahatım ilkinde çok dikkat ederdim ama şimdi daha rahatım düşük riskim hiç olmadı ama yengem 2 gebeliğindede yaşamıştı yanlış hatırlamıyorsam damla sakızını zıcak suda eritip içiyordu her gün

06/01/2012 10:07:00

doktor progestan , decavit pronatal , coraspirin verdi benim bugün öğrendim daha hamile olduğumu düşük riski var dedi bol bol istirahat dedi benim rahimim kalp şeklinde ilk bebeğimi 4 ay önce karnımda 6 aylıkken kaybettim dua edin bana tekrar yaşamayım bu hamilelik süpriz oldu adet görmüyordum ameliyattan sonra iğne vurunuyordum görmek için bir gittim iğne vurunmak için hamileyim duaya çok ihtiyacım var bebek 5+4 günlükmüş

06/01/2012 10:11:00

oyyy Allah yardımcın olsun o zaman bol bol dinlen Allah şifa versin inş sağlıkla kavuş bebeğine

06/01/2012 10:58:00

sağol dualarınızı eksik etmeyin üstümden

06/01/2012 14:18:00

Ben de 5 haftalık hamileyim.Allahü teala yardımcın olsun kardelen, yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Olumsuz düşünme Allahü teala her şeye kadirdir. Yoktan var eden o koruyacak olan da o

06/02/2012 14:15:00

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Rabbim sağlıkla ve hayırlı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Benim de çok ağrılı geçiyor, günlük işlerimi bile yapamaz oldum. miyom ağrılı gebelik sürecine neden olur dedi,  3. aydan sonra geçiyormuş, inşallah öyle olur. yoksa naparım bilmiyorum. 3.5 yaşında da bir oğlum var. kucak istiyor, ağır kaldırdığımda ağrım oluyor.

ben çiğ yumurta(rafadan yumurta, mayonez) tüketmemeye dikkat ediyorum. birde elinizde yara varsa et ürünlerine çıplak elle dokunmayın, çiğ et tüketmek zaten yasak. toksoplazma tehlikesinden dolayı. 

kola içmiyorum, çay ve kahve de mümkün olduğunca az.

bir de eskiden kullandığım yüz temizleme ürünlerini, kremleri, tonikleri bıraktım. doğal ürünler aldım. 

çamaşır suyu, spreyli deterjanların kokusunu çekmemeye dikkat edin. uzun süren yakın temas zararlı olabilirmiş.

bitki çaylarından da uzak durun, gebelikte farklı etkileri olabiliyor.

aklıma gelenler bunlar.

06/04/2012 00:57:00

Ben de Ocak 2013'te bekliyorum bebisi.  Simdilik -bulanti ve yemeyi tolere edebilecegim seylerin sayisinin hayli sinirli olmasi disinda- her sey yolunda.

06/04/2012 05:40:00

kardelen coraspin kanı sulandırdığı için düşük riskini çoğaltır.dr bunu sana nasıl verdi. ben 6 ay düşük riskiyle yattım iğne yedim coraspini bir arkadaşım bebeği hızlı besliyor die önerdi.dr a sordum sakın en büyük risk kanı sulandırıyor coraspin ecoprin aspirin kesinlikle yasak dedi. görünce dayanamadım paylaşmak istedim. bence başka bir doktora daha danış ya da doktoruna bunu sor. ve kemkümle böyle bir ihtimali söylerse kaç.nacizane tavsiyem.bnm dr profdu

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...