2013 de anne olacaklar

Ynt: 2013 de anne olacaklar

03/08/2013 15:01:00

geçmiş olsun yasemin :( çok üzüldüm. ama artık geçer herhalde 16 hafta olmuş :( doktorun ne diyor? bundan sonrası senin için çok güzel ve keyifli olur umarım.

03/08/2013 15:07:00

Sag ol canim ya... Doktorum da mide bulantisi, kabizlik icin cozum yok diyor. Bunlarda ilac verilmiyormus hamileyken :/ serum bile fayda etmedi, ne haldeyim dusunun artik... 8- 13 haftada bir yudum su bile icemedim hemen kusturuyor diye. Suyu soguk icmek ise yariyor, bir de yemek araliklarini kisaltmak. Surekli biseyler yiyin, mide bos kalmasin. Yoksa durum vahim :(

03/08/2013 15:13:00

Allah yardımcın olsun.. ayva iyi gelir derler mide suyunu aldığı için bilmem sever misin? gerçi bir çok şey denemişsindir. benim bir arkadaşım da ilk üç ay cebinde leblebi ile dolaştı iyi geliyor midemi bastırıyor diye.. ama demek ki azalıyor şikayetlerin bak daha kötüydü diyorsun. inşallah ilerleyen aylar sorunsuz geçer :) 

bende bulantı olmadı olmadı ama 3 ayımın yarısı soğuk algınlığı, faranjit, nezle gibi her çeşit hastalıkla boğuşarak geçti. mecburen ilaç aldım, serum aldım. bünye zayıf düşüyor işte :(

03/08/2013 15:25:00

O kadar kustum ki, midenin suyu falan kalmadi. ayva yiyeyim de bastirsin diyemedim bile hic :D reflum de var, herseyi zaten yiyemiyordum. Hic bisey yiyemez oldum. Son bir- iki haftadir toparladim gibi ama bu defa da tansiyonum cok dusuk, 6/4 falan, mide bulantisi olmazsa da yine ayaga kalkamiyorum :) cok zor geciyor ilk yarisi hamileligimin, insallah 20. Haftadan sonra biseyim kalmaz diyorum artik... :(.

03/08/2013 15:29:00

:( tekrardan geçmiş olsun canım. tansiyonun toparlanması daha kolay sanırım. benim de çok düşüyor. ama sonra bir bakıyorum normale dönmüş. inşallah inşallah:) hamileliğinin devamı ve doğum kolaycacık olur inşallah :)

03/08/2013 16:43:00

:( geçmiş olsun diyorum ben de drum 12. ve 16. haftalarda net tahmin söylenebilir dedi 13. 14 ve 15.haftalarda rahim küçük bebek büyük oluyomuş 16 da rahim büyüyomuş yer açılıyomuş bebeğe o yüzden en net 16 dedi ben de de var biraz mide bulantısı öğürüyorum ama kusmuyorum 5 kilo almışım şimdiden ilkinde 22 kilo almıştım her yerim çatlamıştı topaç gibiydim bunda inşallah öyle olmaz

03/11/2013 06:41:00

Ben normalde hic kilo almam, vermem. Ama ilk 12- 13 haftada 4 kilo verdim, 1 martta doktorda olculdu, 45 kiloydum. Bi iki gun once yine tartildim tam 50 olmusum. İki haftada aniden bu kadar kilo almam normal degil, degil mi :( ilk 3 ay yiyemediklerimin acisi cikiyor, hic doymuyorum. Saat basi yemek yiyorum. Aralarda da meyve yogurt falan :/ simdiden boyle basladik, doguma kadar ne halde olurum ben yaaaaa :/

03/11/2013 06:51:00

ye ye maşallah :) bünye zayıf düştü tabi şimdi toparlanması lazım. :)

03/11/2013 06:59:00

yaseminin şikayetlerine göre tabi şimdi doymaması lazım:) kızlar yazdıklarınızı okuyunca halime şükrettim, uyku problemim dışında bir sıkıntı yok. sadece ilk zamanlar biraz sancı problemi çektim. Doktor rahim büyümeye başladığı içindir dedi. Sizde de aynı sıkıntı oldu mu canlar?

03/11/2013 07:14:00

evet canım kasıklarda ağrı oluyor, biraz ilerlesin kalça ve leğen kemiklerinde de ağrı olacak. vücut kendini doğuma hazırlıyormuş.

bu arada profiline bebişi eklesene haftasını görelim, takip edelim :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...