Müzik Bahcesi Almanca Oyun Grubu 18 - 24 aylik / 30 - 36 aylik

11/16/2011 19:47:00

Erken gelisim evrelerinde cocuklar ile birlikte anne - babalarin oyun oynamalari, birlikte özellikle müzik yapmanin sarki söylemenin ne denli önemli oldugu ve cocuk anne -baba birlikteliginin baglarini, da güclendirdigini biliyoruz.
Cocuklarin, erken yas da müzik ve resim veya sanatin diger yaratici dallari ile tanismalari, onlarin algi dünyalarinin gelismesine zemin hazirladigi gibi hayal dünyasini zenginlestiriyor, yaratici kimliklerini de gelistiriyor.

Almanca Musikgarten oyun gurubun da cocugun erken yas da müzik ve oyun yoluyla, bir yabancidil ile tanismasi ve dilsel gelisiminin desteklenmesi hedefleniyor. Orff müzik yaklasimina dayanarak, cesitli ritm aletleri kullanilarak, birlikte almanca sarkilar söyleyerek, el - parmak ve grup oyunlari oynayarak, hep birlikte keyifli bir müzik saati gerceklestiriliyor. Anadili almanca olan cocuklara, anadilini konusmaya, baska cocuklar ile bu dili paylasmak icin oyun ortamin da bu firsati saglamak da hedefleniyor. Gruba katilmak icin nativ speaker olmak gerekmiyor, sarkilar ve oyunlar cok kolay ögrenilebiliyor.
Cocuklarin yabanci bir dil ile temas etmesi, hem kendi anadillerinin gelisimini cok olumlu yönde etkiliyor hem de baska bir dile cocuk sarkilari ve oyun yoluyla, ilgi ve merak duygusunu uyandiriyor.
 Bütün olarak bakildiginda, oyun grubu
- Almanca ögrenmeye zemin hazirlamasi
- Dilsel gelisime
- El- göz koordinasyonun
- Dikkat becerilerinin
- Müzik algisini ve sevgisinin gelismesine
- Özgürce yaraticiligini kesfetmesine
- Anne-Baba-Cocuk arasindaki bagi güclendirmesine
- Cesitli müzik ve ritm aletleri ile tanismasina
- Sosyallesmeyi ve paylasmayi ögretmesi, gibi daha bircok dilsel, ruhsal ve bilissel gelisime destek sagliyor.

Oyun grubu 09.12.2011tarihin de Atölye Koza Çocuk Kitaplığı ve Oyuncak Atölyesi'nde bulusuyor.
1.Musikgarten oyun grubu Cuma günü: 10:00 - 11:00 Mini ( 18 - 24 aylik)
2.Musikgarten oyun grubu Cuma günü: 11:00 - 12:00 Mini (30 - 36 aylik)
Musikgarten grubu, 10 hafta da boyunca hafta da, bir gün biraraya gelir.
Oyun grubu katilimci sayisi 6 cocuk ve bir ebeveyn ile sinirlidir.

Ynt: Müzik Bahcesi Almanca Oyun Grubu 18 - 24 aylik / 30 - 36 aylik

11/16/2011 19:50:00

Almanca Oyun Grubu Egitmeni:
Ceyhan Witzel

Almanca müzik gurubunu bir yildir, Türkiyenin ilk Veli Inisiyatifi olan Kücük Kara Balik cocukevin de sürdürmekteyim, Montessori egitiminin tam anlamiyla yapildigi bu okul da, kendi cocuklarim da birer kücük kara balik olarak akintiya karsi yüzüyorlar.
Iki kücük kara baligim, Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyati bölümün de okuduktan sonra, yurt disindaki tercümanlik meslegime veda edip, yeni ufuklara yelken acmama vesile oldular. Berlin`de cok sayi da, anne cocuk egitim seminerlerine katildim, Orff egitimine Istanbuldaki yaz semineriyle tanisdim ve yenilerine katilmak üzere heyecanla bekliyorum, yani sira, yine yurt disinda merkezi Hamburg da bulunan bir Akademi de "Cocuk Gelisimi ve Pedagojik egitimime devam ediyorum.
Cocuklar ile calismam da, yine montessori egitim felsefesini örnek alarak calisiyoru

11/16/2011 19:50:00

Almanca Oyun Grubu Egitmeni:
Ceyhan Witzel

Almanca müzik gurubunu bir yildir, Türkiyenin ilk Veli Inisiyatifi olan Kücük Kara Balik cocukevin de sürdürmekteyim, Montessori egitiminin tam anlamiyla yapildigi bu okul da, kendi cocuklarim da birer kücük kara balik olarak akintiya karsi yüzüyorlar.
Iki kücük kara baligim, Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyati bölümün de okuduktan sonra, yurt disindaki tercümanlik meslegime veda edip, yeni ufuklara yelken acmama vesile oldular. Berlin`de cok sayi da, anne cocuk egitim seminerlerine katildim, Orff egitimine Istanbuldaki yaz semineriyle tanisdim ve yenilerine katilmak üzere heyecanla bekliyorum, yani sira, yine yurt disinda merkezi Hamburg da bulunan bir Akademi de "Cocuk Gelisimi ve Pedagojik egitimime devam ediyorum.
Cocuklar ile calismam da, yine montessori egitim felsefesini örnek alarak calisiyorum.
Maria Montessori der ki" kendim yapmama yardim et" bundan yola cikarak, cocuklara ögretenden cok paylasan kimligi ile, her birinin kendi basina dünyayi kesfetmesine ve yaraticiligini ön plana cikarmasini destekliyorum.

11/16/2011 19:53:00

Bilgi için
Sevil Sarp-Ege
Atölye Koza Çocuk Kitaplığı ve Oyuncak Atölyesi
0216 5502300
0536 7020612

11/17/2011 19:28:00

Koza Cocuk Kitapligi ve Oyuncak Atölyesi, 09.12.2011 tarihinden itibaren Müzik Bahcesi Almanca Oyun Grubuna ev sahipligi yapiyor.

Almanca Musikgarten oyun grubun da cocugun erken yas da müzik ve oyun yoluyla, bir yabancidil ile tanismasi ve dilsel gelisiminin desteklenmesi hedefleniyor. Orff müzik yaklasimina dayanarak, cesitli ritm aletleri kullanilarak, birlikte Almanca sarkilar söyleyerek, el - parmak ve grup oyunlari oynayarak, hep birlikte keyifli bir müzik saati gerceklestiriliyor. Anadili almanca olan cocuklara, anadilini konusmaya, baska cocuklar ile bu dili paylasmak icin oyun ortaminda bu firsati saglamak da hedefleniyor. Gruba katilmak icin nativ speaker olmak gerekmiyor, sarkilar ve oyunlar cok kolay ögrenilebiliyor. 
Musikgarten grubu, 10 hafta boyunca hafta da, bir gün 1 saatlik bir oyun grubu olarak biraraya geliyor. 
Oyun grubu katilimci sayisi 6 cocuk ve bir ebeveyn ile sinirlidir. Oyun grubuna katilan cocuklarin, ayaklarina birer kalin corap veya terlik getirilmesi tavsiye edilir. 

11/17/2011 19:37:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...