iki yas sendromu :-) bebek krizde anne cildirdi :-)

07/09/2012 14:48:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: iki yas sendromu :-) bebek krizde anne cildirdi :-)

07/22/2012 21:58:00

bizimki sürekli elimden tutup çekiştiriyor ve bitmek bilmeyen bir enerji ile ( kid energy) şunu istedim ver , bunu istedim ver diyor. veremeyeceğim bir şey olunca veremem olmaz diyorum oturup ağlıyor. bunalıyorum bazen. dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyorum ama unutmuyor. ben de yoruluyorum çoook:(( taktik, bilgi,öneri, tecrübe lütfeeeeeeen:)

07/25/2012 22:46:00

Tınlamamak bırakın ağlasın.O yaptırbabilme güün kullanıyor.Ve başarıyorda.Bizde şimdilik birşey yok.Ama Oğuzda da olmadı.Ya ben çok rahattım yada bizi es geçti

08/08/2012 13:06:00

bizde daha 2 yaş olmadan sendromuna girenlerdeniz:((ne zaman öfke nöbeti geçireceğide hiç belli olmuyor.dün gece saat2.30 sonra sabah10.30 kaldığı yerden devam etti:(((kontrolsüzce kendini yerlere atmalar,çığlık çığlık bağırmalar...sitede yankılanıyor sesi.:(

08/08/2012 13:16:00

AYnen bende delırmek uzereyım ne enerjısı bıtıyor ne ısteklerı daha tam konusamadan böyle ama herşeyi anlatıyor..ekım cocuklarımı böyle acaba:((

08/08/2012 13:24:00

hayır canım ekimle alakası  olduğunu sanmıyorum.oğlumda aynen böyleydi:(

08/09/2012 11:15:00

benim kızım 26 aylık...durmadan 2 yaş sendromuna girip girip çıkıyoruz...şöyleki bi zaman geliyo gayet uyumlu dengeli söz dinler halde, bi zaman geliyo yerlerde ağlayara k yırtınan ve bize yumruklar tırmıklar savuran bebe haline geliyo...
Bu aralar işin pif noktasını bulduk....öfke nöbetlerinde bende babası da yanında olmuyoruz ve dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyoruz (sevdiği bir şey)
Mesela dün akşam, iftar öncesi babasıyla markete ekmek almaya gittiklerinde şeker almış ve yemek öncesi şekeri yemek istedi. (
bir gün öncesinde de yemek öncesi şeker yediğinden akşam yemeğinde bir şey yememişti). Babası iftar vaktine kadar aşağıda biraz oynatayım diye indirdiği için de aşağıda yırtınıyo bizimki...Babasını tırmıklamalar, yumruklamalar...Benim kız bi de tam baba delisi....
Bu haliyle babasına eve getirmesini söyledim...eve geldiklerinde bana sardı...dediğini yaptırmak için,,,elinde şeker aç şunu aç şunu anne diye yırtındı...
Bende gidip pepeyi açtım (en sevdiği çizgi film)...önüne de yersen çubuk kraker ama şeker yok yemekten sonra dedim...
Ben mutfağa babası da başka odaya geçti...Bir müddet sonra şekeri elinden bıraktı ve o görmeden alıp sakladım şekeri...
Akşam yemeğinde gayet güzel çorbasını da içti, yemeğini de yedi...
Yemekten sonra babası da bende sen yemeğini yedin bizde sana aferin demek için şeker ya da çikolata ne istersen onu vericez dedik, şekeri tercih etti...
İnanırmısınız şekeri elinde yarım saat tuttu ama yiyemedi...
Biraz fazla uzattım, ama artık ben ağlama nöbetlerinde yanında olmayıp başka odaya geçiyorum, çünkü o ağladıkça bende geriliyorum ve avaz avaz ağlarken bende ona bağırıp sonra da vicdan azabı çekiyorum....
Bu dönemde çocuk büyütmek gerçekten zor arkadaşlar....
Allah hepimizin yardmcısı olsun....

08/09/2012 13:38:00

bugün gecede saat2.30 nöbetiyle başladı ve sabaha kadar bağır bağır sesi kısıldı.:(kriz geçiriyor resmen:(beni hiç duymuyyor,kendini atıyor,tekmeler...bugün gündüz uykusuna yatırmayı düşünmüyorum.iyice yorulup gece belki rahat ,deliksiz uyur die. bakalım ne kadar dayanıcaz

08/10/2012 07:24:00

en acısı da gecenin yarısında nöbet geçirmeleri zaten...Allah kolaylıklar versin...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...