Kış günlerinde evde canı sıkılan, enerjisini atamayan çocuklar için ne yapabiliriz?

Ynt: Kış günlerinde evde canı sıkılan, enerjisini atamayan çocuklar için ne yapabiliriz?

01/05/2011 11:57:00

Bizimki memnun ayrılmış, normalde öğle yemeğini yemicekti, yemiş, sonra sıkılmış, ilk gün için idare eder yani..
daha öğretmeniyle görüşmedim, onun düşünceleri de önemli tabi..

Ynt: Kış günlerinde evde canı sıkılan, enerjisini atamayan çocuklar için ne yapabiliriz?

01/05/2011 12:44:00

nasıl bir programa uye oldunuz ve fiyatlar nasıl desem?

01/05/2011 13:47:00

dün akşam gidip görüştüğümüzde denemeye karar verince bugünden başladık
normalde salı perşembe sabahtan 2,5 saat, aylık 250 olarak konuştuk

01/05/2011 13:50:00

programı aylık olarak veriolar, hangi günler hangi saatlerde, hangi aktiviteler yapılcak anlamında..
mesela siz o programa göre hangi günler hangi saatlerde götürmek istediğinize karar veriosunuz, ona göre de ne kadar ödeyeceğiniz belirlenio

01/05/2011 14:01:00

Ben de havalar ısınınca, yani baharda, bir seyler dusunsem iyi olur diyorum. Bakıcı yetmez artik.. Cocugun gelismesi gerek.. Baska yerleri de gezdin mi cestanous? IBL, küçük şeyler, vs.. Bir de tuvalet konusu.. Bezini degistiriyorlar mı yoksa tuvalet egitimini bitirmisleri mi alıyorlar?

01/05/2011 14:23:00

IBL yi bilmiyorum ama Küçük şeyleri aradım, saatlik ya da yarım gün gibi alternatif sunmuyolarmış
kreş olarak eğitim veren yerler sanırım katı biraz bu konuda
Yeni Ufuklar bayaa alternatfili bi yer, örneğin dün akşam okul çıkışı oraya gelip anne babaları işten dönene kadar bekleyen bir çocuk da vardı
tabi tercih meselesi
hani daha ciddi bir kreş olsun diye düşünülürse, burası kreş diyemem, hoş zaten oyun evi parti evi butik pasta yapımı diye geçio, oldukça farklı
çocuk sayısı az, 3 yaş 6-7 çocuk var.
SY 34 aylık, hep evdeydi, bakıcı-kreş olayına girmedik, ücretsiz izin,anne yardımı derken zaman ilerledi
yazın pek bi sorun yaşamadık, 4-4,5 saat dışarıdaydı, hatta akşamları bile, günde 3 defa dışarı çıkabiliodu. Havalar soğuyunca elimiz kolumuz bağlandı adeta, normalde  televizyon bile açmazken caillou bazen kurtarıcımız oldu, cdler almaya başladık( yanlış anlaşılmasın, karşı olmak anlamında değil de, ihtiyaç dahi duymuyoduk, çok güzel vakit geçirioduk)
oyuncaklarıyla oynamıyor, sürekli hoplamaca, koşmaca...
deeeerken bi de  bunu deneyelim diye yola çıktık:)

01/05/2011 14:47:00

Bahar gelince biz de baslayalim dolanmaya.. Belki haftada 3 yarim gun gibi bir alternatifle baslayabiliriz.. IBL ingilizce egitim veriyormus.. Fena olmaz gibi.

Ynt: K%C

01/10/2011 05:50:00

01/10/2011 06:04:00

Dün Smile Kids teydik.

01/10/2011 07:11:00

Biz de cumt oradaydık.. grubumuz var..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...