21.ayda aniden degisen uyku düzeni

10/15/2010 20:30:00

Merhaba sevgili anneler,

Kizim bu aya kadar her aksam 9 'da belli bir rutin esliginde yatagina yatirdigimizda uyuyan bir bebekti. 3  ay Turkiye'de babasiyla ve ailelerimizle birlikte tatil yaptigimiz dönemde pusestunde uyuma aliskanligi edindi. Sonra da 1 ay benimle anneannesinin evinde babasindan ayri kaldi, iste o donemde hem daha huysuz oldu hem de gece uyuma zorlugu cikarmaya basladi. babasini cok ozledi ve terk edilme duygusuna kapildi diye dusunuyorum. Cunku evimize dondugumuzde bir sure babasini ve beni birlikte yaninda isteyip uyudu, ikimizin de yaninda olduguna emin olmak istedi. Sanirim bu donemde hata yaptik bize cok baglandi, su an babasi ya da benim omuzumda 45 dakika yatip oyle uykuya daliyor, besigine koydugumuzda cigliklarla agliyor. 5 dakika aglatalim dedik, hickiriklara boguldu ve butun gece icini cekti. 1-2-3 gece tolerans gosterdik ama su an caresizlik icindeyiz. Ne aglatabiliyoruz, katilircasina agliyor, ne de yatagina uyutabiliyoruz. Benzer bir problem yasayan var mi? Tavsiyeleriniz varsa yardimci olursaniz cok sevinirim. Bazi yerlerde daha buyuk yataga gecin diyor ama su anki yatagi, 70x140cm, cok kucuk oldugunu dusunmuyorum..

Ynt: 21.ayda aniden degisen uyku düzeni

10/15/2010 21:11:00

Bence bir süre nasıl uyumak istiyorsa öyle uyusun...güven tazeleyin...bırakın kitapları ve annelik içgüdülerinizi kullanın...nasıl olsa birgün kendi yatağını isteyecek...aranızda uyusun ne olacak  ki...bizimkinin yatağı park yatak ve bizim odada ayak ucumuzda duruyor...bizim yatakta yanyana uyuyoruz sonra yatağına yatırıyorum sabaha karşı hooooppp kolaycacık yatağından bizim  aramıza geliveriyor...çok da hoşuma gidiyor...sarılıyor kokluyorum 1 saatte öyle uyuyoruz...büyüdüklerinde istesekte sokulmayacaklar böyle:)

11/07/2010 21:49:00

benimde 20 aylık bi kızım var beni ve babasını  çok az görebiliyor ananesi bakıyor bütün gün çok iyi ama ben akşam eve geldiğimde 360 derece değişiyo ve nazlar uyumamalar gece durup dururken ağlamalar başlıyor kaç kere yanına gidip onunla yatıyordum uykum bölünüp duruyodu.eşime artık birazda sen ilgilenmelisin kalkmalısın dedim oda tuttu yanımıza alıştırdı.aylarca beraber yattık sıkış tepiş ama azmettim gece yanında sık sık uyandıkça yattım alıştırdım. şimdi odasında uyuyor sadece gece mama diyo uyanıyo.sakın yanınıza almayın sabırlı olun ve size güvenmesini sağlayın bizi yeterince göremedikleri için gece bile gideceğimizi sanıp yapıyolar bence tek sebep bu

11/09/2010 15:08:00

biz beraber uyuyoruz. Gece yatağından kalkıp kendi yatağıma geçiyorum ama tekrar uyanıyor. Hala emiyor ve memememe diye gözünü açmadan beni istiyor. Benim için oldukça zor oluyor çünkü sabah erken kalkıp işe gitmek zorundayım. Fakat bunun geçici bir dönem olduğunu düşünüyorum. Uykusuzluğa da alışmış durumdayım:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...