Ege nin mezelerinden bir kuple yapalım gariiiii :)

<12>

Ynt: Ege nin mezelerinden bir kuple yapalım gariiiii :)

07/28/2012 22:56:00

deniz börülcesi haşlanıp ayıklanır,sarımsak zeytinyağı ve limon karıştırılıp sos olarak üzerin dökülür :) sonrada bayıla bayıla yenilir

07/30/2012 09:53:00

Babaannem haşlarken çok pişirme demişti bana, tadı bozulur der? çok canım istedi yav, migrostan bulabilir miyim acaba deniz börülcesi?

08/02/2012 09:07:00

Selam kızlar;
Bu deniz börülcesi ayıklama işini beceremedim vesselam :(
Ne oldunuz mezeciler ses seda yok :(

08/02/2012 09:09:00

ben de hiç deniz börülcesi yapmadım bilmem ayıklamayı ama çekince çıkıyor diye bir söylenti var :P

08/02/2012 09:12:00

Haşlanmış deniz börülcesi bugün 3.gününe girdi, hala bekliyor ayıklanmayı! Biriniz yapsa gaza gelicem ama kaçak çok :P

08/02/2012 12:56:00

08/02/2012 21:59:00

Bayılırım deniz börulcesine ben de. Ayikladiktan sonra üstüne domates dograr, onun üstüne de limon, zeytinyağı, sarımsak, pulbiber ve sumak karışımı sosu gezdirir, afiyetle yeriz :)

09/01/2012 11:24:00

bende deniz börülcesi hastalarından vede hiçç üşenmem sarımsaklı ekşili zeytinyağlı sosla ohhh tadından yinmez :))

birde şevketi bostan var arkadaşlar... iyice yıkayın haşlayın zeytinyağında yalandan iki döndürün sonra üzerine sarımsaklı süzme yoğurt ekleyip karıştırın az dinlendirip yiyin... yidikçe beni anın.. hatta anmakla kalmayın bi tabakta bana atın.... :))))

09/01/2012 20:23:00

Bu sevketi bostani deniicem. Cok iyi oldu bu tarif. Tesekkurler.

09/01/2012 23:04:00

reca ederim nedemek lezzetlerde buluşalım :))))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kalbim Ege de kaldı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...